Themes - Twenty Fifteen - en to fi translation catalogue (59 entries)

note: Description of the theme
en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
fi: Vuoden 2015 oletusteemamme on siisti ja suunniteltu blogeille. Twenty Fifteenin yksinkertainen ja suoraviivainen typografia on luettavaa monilla eri näyttökoolla, ja soveltuu useille eri kielille. Suunnittelussa on huomioitu ensin mobiililaitteet (mobile-first), eli sisältösi on pääosassa riippumatta siitä, katsellaanko sivustoasi kännykällä, tabletilla, kannettavalla tai pöytäkoneella.

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
fi: Yksi ajatus koskien aihetta &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
fi: Jätä kommentti<span class="screen-reader-text"> artikkeliin %s</span>

en: Previous post:
fi: Edellinen artikkeli:

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next post:
fi: Seuraava artikkeli:

en: Next
fi: Seuraava

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset kohteelle: %s

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
fi: Täysikokoinen

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
fi: Avainsanat

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
fi: Kirjoittaja

[ctx: Used before post format.]
en: Format
fi: Muoto

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
fi: Julkaistu

en: Featured
fi: Näyteikkuna

en: Newer Comments
fi: Uudemmat kommentit

en: Older Comments
fi: Vanhemmat kommentit

en: Comment navigation
fi: Kommenttien selaus

en: Blue
fi: Sininen

en: Purple
fi: Lila

en: Pink
fi: Vaaleanpunainen

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Dark
fi: Tumma

en: Default
fi: Oletus

en: Header and Sidebar Background Color
fi: Otsakkeen ja sivupalkin taustaväri

en: Header and Sidebar Text Color
fi: Otsakkeen ja sivupalkin tekstin väri

en: Applied to the header on small screens and the sidebar on wide screens.
fi: Käytetään otsakkeessa pienillä näytöillä ja sivupalkissa isoilla näytöillä.

en: Base Color Scheme
fi: Väriteema

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
fi: <span class="meta-nav">Julkaistu artikkelissa</span><span class="post-title">%title</span>

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Fifteen requires at least WordPress version 4.1. You are running version %s. Please upgrade and try again.
fi: Twenty Fifteen vaatii vähintään WordPress-version 4.1. Käytät versiota %s. Ole hyvä ja päivitä ja kokeile uudelleen.

en: Next Image
fi: Seuraava kuva

en: Previous Image
fi: Edellinen kuva

en: Menu and widgets
fi: Valikko ja vimpaimet

en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: expand child menu
fi: näytä alavalikko

en: collapse child menu
fi: piilota alavalikko

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
fi: Lisää vimpaimia sivupalkkiin.

en: Widget Area
fi: Vimpainalue

en: Social Links Menu
fi: Some-valikko

en: Primary Menu
fi: Ensisijainen valikko

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
fi: Voimanlähteenä %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ehkä hakutoiminnosta on apua.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fi: Pahoittelut mutta mitään ei löytynyt hakuehdoillasi. Kokeile uudelleen joillakin toisilla hakusanoilla.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
fi: Oletko valmis julkaisemaan ensimmäisen kirjoituksesi? <a href="%1$s">Aloita tästä</a>.

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Pages:
fi: Sivut:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s
fi: Jatka artikkeliin %s

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: Yksi kommentti artikkeliin &rdquo;%2$s&rdquo;
fi[1]: %1$s kommenttia artikkeliin &rdquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki artikkelit kirjoittajalta %s

en: Published by
fi: Tietoa kirjoittajasta

en: Page
fi: Sivu

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
fi: Näyttää siltä että täällä ei ole mitään. Kokeilepa hakua?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fi: Hups! Etsimääsi sivua ei löytynyt.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
fi: WordPress-tiimi

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
fi: https://fi.wordpress.org/
