Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (25 entries)

en: The importer is smart enough not to import duplicates, so you can run this multiple times without worry if&#8212;for whatever reason&#8212;it doesn&#8217;t finish. If you get an <strong>out of memory</strong> error try splitting up the import file into pieces.
fi: Tuojan on fiksu, ja se ei tuo päällekkäisyyksiä, joten voit käyttää tätä useita kertoja huoletta jos se ei jostain syystä pääty. Jos saat <strong> muisti loppu</ strong>-virheen, yrittä pilkkoa tuonti moneksi palaksi.

note: Author of the plugin/theme
en: wordpressdotorg
fi: wordpresspisteorg

en: All done. <a href="%s">Have fun!</a>
fi: Valmista. <a href="%s">Pidä hauskaa!</a>

en: &mdash; Select &mdash;
fi: &mdash; Valitse &mdash;

en: Import Movable Type or TypePad
fi: Movable Type ja TypePad-tuonti

en: Assign Authors
fi: Määritä kirjoittajat

en: Sorry, there has been an error
fi: Valitettavasti on tapahtunut virhe

en: (%s comment) | (%s comments)
fi[0]: (%s kommentti)
fi[1]: (%s kommenttia)

en: (%s ping) | (%s pings)
fi[0]: (%s päivitysilmoitus)
fi[1]: (%s päivitysilmoitusta)

en: Movable Type and TypePad
fi: Movable Type ja TypePad

en: Create user %1$s or map to existing
fi: Luo käyttäjä %1$s tai liitä olemassa olevaan

en: If a new user is created by WordPress, a password will be randomly generated. Manually change the user&#8217;s details if necessary.
fi: Jos WordPress luo uuden käyttäjän, sille määritellään satunnainen salasana. Jos haluat, muuta salasana käsin profiilitiedoista.

en: Post <em>%s</em> already exists.
fi: Artikkeli <em>%s</em> on jo olemassa.

en: Importing post <em>%s</em>...
fi: Tuodaan artikkeli <em>%s</em>...

en: Submit
fi: Lähetä

en: Adding tags <em>%s</em>...
fi: Lisätään avainsanat <em>%s</em>...

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Movable Type and TypePad Importer
fi: Movable Type- ja TypePad-tuontiohjelma

note: #-#-#-#-#  tmp-movabletype-importer.pot (Movable Type and TypePad Importer 0.4)  #-#-#-#-# Description of the plugin/theme
en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
fi: Tuo artikkelit ja kommentit Movable Type- tai TypePad-blogista.

en: Import mt-export.txt
fi: Tuo mt-export.txt

en: Current author:
fi: Nykyinen kirjoittaja:

en: Or use <code>mt-export.txt</code> in your <code>/wp-content/</code> directory
fi: Tai käytä <code>mt-export.txt</code>-tiedostoa <code>/wp-content/</code>-hakemistossasi.

en: <code>mt-export.txt</code> does not exist
fi: <code>mt-export.txt</code>-tiedostoa ei löydy.

en: Below, you can see the names of the authors of the Movable Type posts in <em>italics</em>. For each of these names, you can either pick an author in your WordPress installation from the menu, or enter a name for the author in the textbox.
fi: Alla näet tekijöiden nimet ja Movable Type-viestit <em> kursiivilla </em>. Jokaiselle näistä nimistä, voit joko valita tekijän WordPress-asennuksesta valikosta tai kirjoittaa nimen tekstikenttään.

en: Howdy! We are about to begin importing all of your Movable Type or TypePad entries into WordPress. To begin, either choose a file to upload and click &#8220;Upload file and import&#8221;, or use FTP to upload your MT export file as <code>mt-export.txt</code> in your <code>/wp-content/</code> directory and then click &#8220;Import mt-export.txt&#8221;.
fi: Terve! Aiomme aloittaa kaikkien  Movable Type tai TypePad.viestien tuonnin WordPress:iin. Aloita joko valitsemalla ladattava tiedosto ja klikkaamalla "Lataa tiedosto ja tuo", tai käytä FTP:tä ladatataksesi MT-vientitiedoston <code> mt-export.txt </code><code> / WP-content / </ code>-hakemistoon ja valitse "Tuo MT-export.txt".

en: To make it easier for you to edit and save the imported posts and drafts, you may want to change the name of the author of the posts. For example, you may want to import all the entries as admin&#8217;s entries.
fi: Jotta olisi helpompi muokata ja tallentaa tuodut tekstit ja luonnokset, saatat haluta muuttaa tekijän nimen ja viran. Esimerkiksi, saatat haluta tuoda kaikki viestit adminilta.
