Plugins - BuddyPress - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (3282 entries)

en: Site Membership Requests
fi: Sivuston jäsenyyspyynnöt

en: Active Members
fi: Aktiiviset jäsenet

en: Newest Members
fi: Uusimmat jäsenet

en: There was a problem exiting the conversation. Please try again.
fi: Keskustelusta poistumisessa oli ongelma. Yritä uudelleen.

en: Your Membership Request has been submitted.
fi: Jäsenhakemuksesi on lähetetty.

en: Registration date for the member, in the site's timezone.
fi: Jäsenen rekisteröintipäivä, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: English-language representation of the date.
fi: Päivämäärän englanninkielinen esitys.

en: Date in the site's timezone.
fi: Päivämäärä sivuston aikavyöhykkeellä.

en: There was an error exiting the conversation.
fi: Keskustelusta poistuttaessa tapahtui virhe.

en: Current page of the recipients collection.
fi: Nykyinen sivu vastaanottajakokoelmasta.

en: Maximum number of recipients to be returned in result set.
fi: Tulosjoukossa palautettavien jäsenten enimmäismäärä.

en: Current page of the messages collection.
fi: Nykyinen sivu viestikokoelmasta.

en: Maximum number of messages to be returned in result set.
fi: Tulosjoukossa palautettavien viestien enimmäismäärä.

en: Your password is too weak, please use a stronger password.
fi: Salasanasi on liian heikko, käytä vahvempaa salasanaa.

en: Profile photo
fi: Profiilikuva

en: Exit Conversation
fi: Poistu keskustelusta

en: Exit conversation.
fi: Poistu keskustelusta.

en: Change Group profile photo
fi: Vaihda ryhmän profiilikuva

en: Content width
fi: Sisällön leveys

en: Inviting members to join this group is restricted to Group Administrators.
fi: Jäsenten kutsuminen tähän ryhmään on rajoitettu ryhmän ylläpitäjille.

en: Inviting members to join this group is restricted to Group Moderators and Administrators.
fi: Jäseniä voivat kutsua tähän ryhmään vain ryhmän valvojat ja järjestelmänvalvojat.

en: No friends were found. Try another filter.
fi: Ystäviä ei löytynyt. Kokeile toista suodatinta.

en: You are about to send approval emails to the following users:
fi: Olet lähettämässä hyväksyntäsähköpostiviestejä seuraaville käyttäjille:

en: Visit group
fi: Vieraile ryhmässä

en: Uploaded on
fi: Ladattu

en: Click on a profile photo from your history to recycle it as your current profile photo or delete it.
fi: Napsauta profiilikuvaa historiastasi, jos haluat käyttää sitä nykyisenä profiilikuvana tai poistaa sen.

en: You have successfully submitted your membership request! Our site moderators will review your submission and send you an activation email if your request is approved.
fi: Olet lähettänyt jäsenhakemuksesi onnistuneesti! Sivustomme valvojat tarkistavat hakemuksesi ja lähettävät sinulle aktivointisähköpostin mikäli pyyntösi hyväksytään.

en: Upload Group profile photo
fi: Lataa ryhmän profiilikuva

en: You have left the message thread.
fi: Olet poistunut viestiketjusta.

en: Your password is not strong enough to be allowed on this site. Please use a stronger password.
fi: Salasanasi ei ole tarpeeksi vahva tälle sivustolle. Käytä vahvempaa salasanaa.

en: Enable custom boxes for group homepages. When enabled, Plugins using the BuddyPress Group Extension API can include content into these boxes.
fi: Ota mukautetut laatikot käyttöön ryhmän kotisivuille. Kun tämä on käytössä, BuddyPress Group Extension API:a käyttävät laajennukset voivat sisällyttää sisältöä näihin laatikkoihin.

en: The value(s) (comma separated list of values needs to be used in case of multiple values) for the field data.
fi: Arvo(t) kenttätiedoille (pilkuilla erotettu lista arvoista mikäli arvoja on useita).

en: "Approve Request" or "Resend Approval" takes you to the confirmation screen before being able to send the activation link to the desired pending request. You can only send the activation email once per day.
fi: "Hyväksy pyyntö" tai "Lähetä hyväksyntä uudelleen" vie sinut vahvistusnäyttöön ennen kuin voit lähettää aktivointilinkin haluttuun odottavaan pyyntöön. Voit lähettää aktivointisähköpostin vain kerran päivässä.

en: "Profile Info" will display extended profile information for the request.
fi: "Profiilitiedot" näyttää pyynnön laajennetut profiilitiedot.

en: You are about to send an approval email to the following user:
fi: Olet lähettämässä hyväksyntäsähköpostin seuraavalle käyttäjälle:

en: The date the activation email was sent to the user, as GMT.
fi: Päivämäärä (GMT muodossa), jolloin aktivointisähköposti lähetettiin käyttäjälle.

[ctx: page label]
en: BP Registration Page
fi: BP Rekisteröintisivu

[ctx: page label]
en: BP Activation Page
fi: BP Aktivointisivu

en: Date as GMT.
fi: Päivämäärä (GMT muodossa).

en: Date of the latest message of the Thread, as GMT.
fi: Viestiketjun viimeisimmän viestin päivämäärä (GMT muodossa).

en: Registration date for the member, as GMT.
fi: Jäsenen rekisteröitymispäivämäärä (GMT muodossa).

en: The date of the sitewide notice, as GMT.
fi: Koko sivuston kattavan ilmoituksen päivämäärä (GMT muodossa).

en: The date the field data was last updated, as GMT.
fi: Kentän datan viimeisin päivityspäivämäärä (GMT muodossa).

en: The date the notification was created, as GMT.
fi: Ilmoituksen luontipäivämäärä (GMT muodossa).

en: The registered date for the user, as GMT.
fi: Käyttäjän rekisteröitymispäivämäärä (GMT muodossa).

[ctx: page label]
en: BP Members Page
fi: BP Jäsenistösivu

en: Your profile photo was recycled successfully!
fi: Profiilikuvasi kierrätys onnistui!

en: The absolute path to your file is missing.
fi: Absoluuttinen polku tiedostosi puuttuu.

en: The absolute path to your file is not allowed.
fi: Absoluuttinen polku tiedostosi ei ole sallittu.

en: An unexpected error occured while adding the revision.
fi: Versiota lisättäessä tapahtui odottamaton virhe.

note: translators: 1: the name of the method. 2: the name of the file.
en: %1$s no longer accepts $is_request. See the inline documentation at %2$s for more details.
fi: %1$s ei enää hyväksy pyyntöä $is_request. Katso lisätiedot dokumentaatiosta osoitteessa %2$s.

note: translators: %1$s is the name of the group.
en: Group logo of %1$s
fi: Ryhmän %1$s logo

[ctx: page label]
en: BP Groups Page
fi: BP Ryhmien sivu

note: translators: 1: the name of the method. 2: the name of the file.
en: %1$s no longer accepts setting $populate_extras. See the inline documentation at %2$s for more details.
fi: %1$s ei enää hyväksy asetusta $populate_extras. Katso lisätiedot dokumentaatiosta osoitteessa %2$s.

en: Extended Profile Information
fi: Laajennetut profiilitiedot

en: Domain
fi: Verkkotunnus

en: Path
fi: Polku

en: This user has not requested a blog.
fi: Tämä käyttäjä ei ole pyytänyt blogia.

[ctx: Warning displayed on the WP Login screen]
en: Error:
fi: Virhe:

[ctx: Error message displayed on the WP Login screen]
en: Your account has not been activated. Check your email for the activation link.
fi: Tiliäsi ei ole aktivoitu. Tarkista sähköpostistasi aktivointilinkki.

[ctx: WP Login screen message]
note: translators: %s: the link to resend the activation email.
en: If you have not received an email yet, %s.
fi: Jos et ole vielä saanut sähköpostia, %s.

[ctx: Text of the link to resend the activation email]
en: click here to resend it
fi: napsauta tätä lähettääksesi sen uudelleen

en: Submit Request
fi: Lähetä pyyntö

en: Approve Request
fi: Hyväksy pyyntö

en: Resend Approval
fi: Lähetä hyväksyntä uudelleen

[ctx: Pending signup action]
en: Approve
fi: Hyväksy

en: Not yet approved
fi: Ei vielä hyväksytty

note: translators: %d: is the number of people who requested site membership
en: %d people have requested site membership.
fi: %d henkilöä on pyytänyt jäsenyyttä.

note: translators: %s: new user name
en: %s has requested site membership.
fi: %s on pyytänyt jäsenyyttä sivustolle.

[ctx: Member settings on notification settings page]
en: Someone has requested site membership
fi: Joku on pyytänyt jäsenyyttä sivustolle

en: Manage Pending Memberships
fi: Hallitse odottavia jäsenyyksiä

note: translators: %s: User's display name.
en: Edit User %s
fi: Muokkaa käyttäjää %s

en: "Activate" will activate the user immediately without requiring that they validate their email.
fi: "Aktivoi" aktivoi käyttäjän välittömästi ilman että he hyväksyttävät sähköpostinsa.

en: The profile photo was permanently deleted successfully!
fi: Profiilikuvan poistaminen pysyvästi onnistui!

en: The group profile photo was permanently deleted successfully!
fi: Ryhmän profiilikuvan poistaminen pysyvästi onnistui!

note: translators: 1: the name of the method. 2: the name of the file.
en: %1$s no longer accepts a table name argument. See the inline documentation at %2$s for more details.
fi: %1$s ei enää hyväksy taulukon nimeä argumenttina. Katso lisätiedot dokumentaatiosta osoitteesta %2$s.

en: Thanks to this new tab inside your Dashboard screen to add plugins, you’ll be able to find them faster and eventually contribute to beta features early to give the BuddyPress development team your feedbacks.
fi: Tämän Dashboard-näytön sisällä olevan uuden välilehden ansiosta voit lisätä laajennuksia, joten voit löytää ne nopeammin ja osallistua beta-ominaisuuksien kehittämisen alkuvaiheisiin antaaksesi palautetta BuddyPress-kehitystiimille.

en: The date the Group was created, as GMT.
fi: Päivämäärä (GMT muodossa), jolloin ryhmä perustettiin.

en: The date the Group was last active, as GMT.
fi: Päivämäärä (GMT muodossa), jolloin ryhmä oli viimeksi aktiivinen.

en: There is no additional information to display.
fi: Ei lisätietoa näytettäväksi.

en: Site Request Information
fi: Sivustopyynnön tiedot

[ctx: Error message displayed on the WP Login screen]
en: Your membership request has not yet been approved.
fi: Jäsenyyspyyntöäsi ei ole vielä hyväksytty.

en: The date of the last time the membership of this user was modified, as GMT.
fi: Päivämäärä, jolloin tämän käyttäjän jäsenyyttä viimeksi muokattiin (GMT muodossa).

en: The date the friendship was created, as GMT.
fi: Ystävyyden luontipäivämäärä (GMT muodossa).

en: The date the object was created or last updated, as GMT.
fi: Objektin luonti- tai päivityspäivämäärä (GMT muodossa).

en: Dismiss the welcome panel
fi: Hylkää tervetulopaneeli

en: Hello BuddyPress Add-ons!
fi: Terve BuddyPress-lisäosat!

en: 10.0.0 comes with more than 70 changes including performance improvements to the BP Notifications, the BP Activity & the BP Signups API; Date Queries support for Members, Groups and Sites loops; new BP Avatar UI Recycle tab, improved inline documentation/translators comments and code formatting.
fi: Versio 10.0.0 sisältää yli 70 muutosta, mukaan lukien suorituskyvyn parannukset BP ilmoitukset, BP toiminnot & BP kirjautumiset API:in; Date queries tuki jäsen-, ryhmä- ja sivustoluuppeihin; uusi BP Avatar UI Kierrätys-välilehti, parannettu sisäinen dokumentaatio/kääntäjien kommentit ja koodin muotoilu.

en: Add-ons are features as Plugins or Blocks maintained by the BuddyPress development team & hosted on the WordPress.org plugins directory.
fi: Lisäosat ovat ominaisuuksia, kuten lisäosat (plugins) tai blokit (blocks), joita BuddyPress-kehitystiimi ylläpitää ja joita ylläpidetään WordPress.org-laajennusten hakemistossa.

en: The needed adjustments to our BP Theme Compatibility API were made so that you can enjoy this amazing feature making sure the BuddyPress generated content integrates optimally within themes supporting it.
fi: Tarvittavat muutokset BP Theme Compatibility API -sovellusliittymään tehtiin, jotta voit nauttia tästä hämmästyttävästä ominaisuudesta ja varmistaa, että BuddyPressin luoma sisältö integroituu optimaalisesti sitä tukeviin teemoihin.

en: BuddyPress Add-ons
fi: BuddyPress Lisäosat

en: Ready for Twenty Twenty-Two!
fi: Valmiina Twenty Twenty-Two!

en: WordPress 5.9 will introduce Full Site Editing featuring the new default theme Twenty Twenty-Two.
fi: WordPress 5.9 esittelee täyden sivuston muokkauksen sisältäen uuden oletusteeman Twenty Twenty-Two.

en: The more we are to get involved into the future of our open source project, the brighter it will be and the faster we’ll be able to include great new features!
fi: Mitä enemmän osallistumme avoimen lähdekoodin projektimme tulevaisuuteen, sitä valoisampi se on ja sitä nopeammin voimme sisällyttää upeita uusia ominaisuuksia!

en: BuddyPress Add-ons are also stable complementary BP Components or BP Blocks, we choose to keep independent from the core of BuddyPress to leave you the choice to use it or not.
fi: BuddyPress-lisäosat ovat myös vakaita täydentäviä BP-komponentteja tai BP-blokkeja. Päätämme pysyä riippumattomina BuddyPressin ytimestä, jotta voit valita, käytätkö sitä vai et.

note: translators: %s is the placeholder for the link to the BuddyPress Add-ons administration page.
en: The BP Search Block is a first example of this second category of add-ons, give it a try installing it from your %s administration screen.
fi: BP-hakublokki on ensimmäinen esimerkki tästä toisesta lisäosien luokasta. Kokeile asentaa se %s hallintanäytöstäsi.

en: BuddyPress Add-ons are experimental plugins, beta features packaged as plugins, that will be made available into the official WordPress.org plugins directory so that it’s easier for you to test them and give the development team your feedback.
fi: BuddyPress-lisäosat ovat kokeellisia laajennuksia, beta-ominaisuuksia, jotka on pakattu laajennuksiksi, jotka tulevat saataville viralliseen WordPress.org-laajennusten hakemistoon, jotta sinun on helpompi testata niitä ja antaa palautetta kehitystiimille.

en: Administration: improved BuddyPress management experience
fi: Hallinta: parannettu BuddyPress-hallintakokemus

en: Illustration showing the BuddyPress settings screen.
fi: Kuva BuddyPress asetusten näytöstä.

en: Illustration showing the Edit Pages screen.
fi: Kuva Muokkaa sivuja näytöstä.

en: A new area to discover our current and future BuddyPress Add-ons.
fi: Uusi alue nykyisten ja tulevien BuddyPress-lisäosien löytämiseen.

en: The most impressive new activity is that which is generated when a user updates their profile photo: it will include the profile photo that spurred the creation of the activity item, even if it has been updated since.
fi: Vaikuttavin uusi aktiviteetti on se, joka syntyy, kun käyttäjä päivittää profiilikuvaansa: se sisältää profiilikuvan, joka vauhditti toimintokohteen luomista, vaikka se olisi päivitetty sen jälkeen.

en: As shown in the image above, the BuddyPress administration screens are now using the layout WordPress uses for its tabbed administration screens such as the Site-Health or Privacy ones.
fi: Kuten yllä olevasta kuvasta näkyy, BuddyPress-hallintanäytöt käyttävät nyt asettelua, jota WordPress käyttää välilehdillä varustetuissa hallintanäytöissä, kuten sivuston eheys tai tietosuoja näytöissä.

en: Knowing the WordPress pages BuddyPress uses for its front-end directory screens is easier, a status information informs you about the role of all BuddyPress pages.
fi: WordPress-sivujen tietäminen auttaa BuddyPressin front-end hakemistoruuduissa. Tilatieto kertoo kaikkien BuddyPress-sivujen roolista.

note: translators: %s is the placeholder for the link to the BuddyPress Codex documentation page.
en: %s about this feature.
fi: %s tästä ominaisuudesta.

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Illustration showing the new avatar secondary activity.
fi: Kuva uuden avatarin toissijaisesta toiminnasta.

en: Take control of your site’s membership! With site membership requests, new in BuddyPress 10.0.0, administrators can significantly reduce the number of spam users trolling their sites.
fi: Hallitse sivustosi jäsenyyksiä! BuddyPress 10.0.0:n jäsenyyspyyntöjen avulla järjestelmänvalvojat voivat vähentää merkittävästi roskapostikäyttäjien määrää sivustoillaan.

en: When requests are enabled, visitors may submit a membership request, which must be manually approved by a site administrator.
fi: Kun pyynnöt ovat käytössä, vierailijat voivat lähettää jäsenyyspyynnön, joka sivuston ylläpitäjän on hyväksyttävä manuaalisesti.

en: More engaging logging activities
fi: Houkuttelevimpia lokitoimintoja

en: These simple activities about specific user interactions or events (e.g.: you and me are now friends) are more visually attractive to improve user engagement in your community.
fi: Nämä yksinkertaiset toiminnot tiettyihin käyttäjien toimintoihin tai tapahtumiin (esim. sinä ja minä olemme nyt ystäviä) ovat visuaalisesti houkuttelevampia parantamaan käyttäjien sitoutumista yhteisöösi.

en: Illustration showing the Site Membership Requests list.
fi: Kuva sivuston jäsenyyspyyntöluettelon näytöstä.

en: Recycle
fi: Kierrätä

en: An unexpected error occured while recycling the previous profile photo.
fi: Edellistä profiilikuvaa kierrätettäessä tapahtui odottamaton virhe.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{requesting-user.user_login}} would like to join {{site.name}}
fi: {{requesting-user.user_login}} haluaa liittyä sivustolle {{site.name}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{requesting-user.user_login}} would like to join the site "{{site.name}}".
    
    To manage the request, visit: {{{manage.url}}}.
fi: {{requesting-user.user_login}} haluaa liittyä sivustolle "{{site.name}}".
    
    Voit hallinnoida pyyntöä osoitteessa {{{manage.url}}}.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Your request to join {{site.name}} has been declined
fi: Pyyntösi liittyä sivustolle {{site.name}} on hylätty

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Sorry, your request to join the site &quot;{{site.name}}&quot; has been declined.
fi: Valitettavasti pyyntösi liittyä sivustolle &quot;{{site.name}}&quot; on hylätty.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Sorry, your request to join the site "{{site.name}}" has been declined.
fi: Valitettavasti pyyntösi liittyä sivustolle "{{site.name}}" on hylätty.

en: Someone has requested membership on this site.
fi: Joku on pyytänyt jäsenyyttä tälle sivustolle.

en: You will no longer receive emails when people submit requests to join this site.
fi: Et saa enää sähköpostiviestejä, kun ihmiset lähettävät pyyntöjä liittyä tälle sivustolle.

en: A site membership request has been rejected.
fi: Sivuston jäsenyyspyyntö on hylätty.

en: The profile photo you want to recycle cannot be found.
fi: Profiilikuvaa jonka haluat kierrättää ei löydy.

en: The profile photo you want to delete cannot be found.
fi: Profiilikuvaa jonka haluat poistaa ei löydy.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{requesting-user.user_login}} would like to join the site: &quot;{{site.name}}&quot;.
    
    <a href="{{{manage.url}}}">Manage the request</a>.
fi: {{requesting-user.user_login}} haluaa liittyä sivustolle: &quot;{{site.name}}&quot;.
    
    <a href="{{{manage.url}}}">Hallinnoi pyyntöä</a>.

en: The other two options, "User accounts may be registered" and "Both sites and user accounts can be registered," are open in nature and membership requests will not be enabled if one of those options is selected.
fi: Kaksi muuta vaihtoehtoa, "Käyttäjätilejä voidaan rekisteröidä" ja "Sekä sivustoja että käyttäjätilejä voidaan rekisteröidä", ovat luonteeltaan avoimia, eikä jäsenyyspyyntöjä oteta käyttöön, jos jokin näistä vaihtoehdoista on valittuna.

en: Public registration is currently enabled. If you wish to require approval for new memberships, disable public registration and enable the membership requests feature.
fi: Julkinen rekisteröinti on tällä hetkellä käytössä. Jos haluat vaatia uusien jäsenyyksien hyväksyntää, poista julkinen rekisteröinti käytöstä ja ota jäsenpyyntötoiminto käyttöön.

note: translators: %s: the value of the aspect ratio.
en: The aspect ratio of the image you selected is too great compared to the profile photo one. For best results, upload a picture having an aspect ratio closer to %s.
fi: Valitsemasi kuvan kuvasuhde on liian suuri verrattuna profiilikuvaan. Saat parhaat tulokset lataamalla kuvan, jonka kuvasuhde on lähempänä arvoa %s.

en: The bp.apiRequest function is deprecated since BuddyPress 10.0.0, please use wp.apiRequest instead.
fi: Toiminto bp.apiRequest on vanhentunut BuddyPress 10.0.0:n jälkeen. Käytä sen sijaan toimintoa wp.apiRequest.

[ctx: page label]
en: BP Activity Page
fi: BP Toimintojen sivu

[ctx: page label]
en: BP Sites Page
fi: BP Sivustojen sivu

en: The date the activity was published, as GMT.
fi: Aktiviteetin julkaisupäivä (GMT muodossa).

en: The date of the last activity from the blog, in the site's timezone.
fi: Blogin viimeisimmän toiminnan päivämäärä sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date of the last activity from the blog, as GMT.
fi: Blogin viimeisimmän toiminnan päivämäärä (GMT muodossa).

en: Allow visitors to request site membership. If enabled, an administrator must approve each new site membership request.
fi: Salli vierailijoiden pyytää sivuston jäsenyyttä. Jos tämä on käytössä, järjestelmänvalvojan on hyväksyttävä jokainen uusi sivuston jäsenyyspyyntö.

en: With a WP multisite setup, to require membership requests for new signups, choose one of the following two options from the Network Settings > Registration Settings pane:
fi: Vaatiaksesi jäsenpyynnöt uusille kirjautumisille WP multisite asennuksissa, valitse jompikumpi seuraavista kahdesta vaihtoehdosta Verkkoasetukset > Rekisteröintiasetukset -ruudusta:

en: BuddyPress Settings and Tools Screens are now using a new tabbed header. Please use `bp_core_admin_tabbed_screen_header()` instead of bp_core_admin_tabs() to output tabs.
fi: BuddyPress-asetukset ja työkalut -näytöt käyttävät nyt uutta välilehtiotsikkoa. Käytä `bp_core_admin_tabbed_screen_header()` bp_core_admin_tabs():n sijaan välilehtien tulostamiseen.

en: To allow the submission of membership requests but not allow site creation requests, select "Registration is disabled".
fi: Jos haluat sallia jäsenyyspyyntöjen lähettämisen, mutta et salli sivuston luontipyyntöjä, valitse "Rekisteröinti on poistettu käytöstä".

en: To allow the submission of membership requests and to allow new sites to be created by your users, choose "Logged in users may register new sites".
fi: Jos haluat sallia jäsenhakemusten lähettämisen ja uusien sivustojen luonnin, valitse "Sisäänkirjautuneet käyttäjät voivat rekisteröidä uusia sivustoja".

en: User account has not yet been activated.
fi: Käyttäjätiliä ei ole vielä aktivoitu.

en: There was a problem verifying your new email address. If you haven’t dismissed the pending email change, please request a new email update.
fi: Ilmeni ongelma uuden sähköpostiosoitteesi vahvistamisessa. Jos et ole hylännyt odottavaa sähköpostiosoitteen muutosta, pyydä uusi sähköpostin päivitys.

en: Sorry, you are not allowed to see the notices.
fi: Valitettavasti et omaa oikeuksia nähdä ilmoituksia.

en: The `href` attribute is not available inside the `&lt;button&gt;` tag. Please use a `data-*` attribute to transport a link into this tag.
fi: Attribuutti `href` ei ole käytettävissä &lt;button&gt; tagin sisällä. Käytä `data-*` attribuuttia linkin siirtämiseen tähän tagiin.

en: Whether the component is active or not.
fi: Onko komponentti aktiivinen vai ei.

en: Information about active features for the component.
fi: Tietoja komponentin aktiivisista ominaisuuksista.

[ctx: The timestamp when the user registered]
note: translators: %s is time elapsed since the registration date happened
en: Registered %s
fi: Rekisteröity %s

note: translators: %s is time elapsed since the group was created
en: Created %s
fi: Luotu %s

en: Time elapsed since the Group was created, in the site's timezone.
fi: Aika, joka on kulunut ryhmän luomisesta, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: No members found.
fi: Ei yhtään jäsentä.

en: Invitee
fi: Kutsuttu

en: Elapsed time since the member registered.
fi: Kulunut aika jäsenen rekisteröitymisestä.

en: Notice has been dismissed.
fi: Ilmoitus on hylätty.

en: There was a problem dismissing the notice.
fi: Ilmeni ongelma ilmoituksen hylkäämisessä.

en: Preview unavailable
fi: Esikatselu ei ole käytettävissä

en: No active sitewide notices.
fi: Ei aktiivisia sivustonlaajuisia ilmoituksia.

en: You dismissed the sitewide notice.
fi: Hylkäsit sivustonlaajuisen ilmoituksen.

en: Whether to mark the thread as read.
fi: Pakotetaanko viestiketju luetuksi.

en: Whether to mark the thread as unread.
fi: Pakotetaanko viestiketju lukemattomaksi.

en: A unique numeric ID for the Sitewide notice.
fi: Ainutkertainen numeerinen ID-tunnus koko sivustonlaajuisille ilmoitukselle.

en: Sorry, this notice does not exist.
fi: Valitettavasti tätä ilmoitusta ei ole olemassa.

en: Cannot create new sitewide notice.
fi: Uutta koko sivuston kattavaa ilmoitusta ei voi luoda.

en: There was an error trying to update the notice.
fi: Ilmeni ongelma ilmoituksen päivittämisessä.

en: Sorry, you are not allowed to dismiss notices.
fi: Valitettavasti et saa hylätä ilmoituksia.

en: There was an error trying to delete a notice.
fi: Ilmeni ongelma ilmoituksen poistamisessa.

en: ID of the sitewide notice.
fi: Sivustonlaajuisen ilmoituksen ID-tunnus.

en: ID of the sitewide notice. Required when editing an existing notice.
fi: Sivustonlaajuisen ilmoituksen ID-tunnus. Vaaditaan olemassa olevan ilmoituksen muokkaamista varten.

en: Subject of the sitewide notice.
fi: Sivustonlaajuisen ilmoituksen aihe.

en: Content of the sitewide notice.
fi: Sivustonlaajuisen ilmoituksen sisältö.

en: ID of the sitewide notice to update. Required when editing an existing notice.
fi: Muokattavan sivustonlaajuisen ilmoituksen ID-tunnus. Vaaditaan olemassa olevan ilmoituksen muokkaamista varten.

en: ID of the sitewide notice to delete. Required when deleting an existing notice.
fi: Poistettavan sivustonlaajuisen ilmoituksen ID-tunnus. Vaaditaan olemassa olevan ilmoituksen poistamista varten.

en: A unique numeric ID for the sitewide notice.
fi: Ainutkertainen numeerinen ID-tunnus koko sivustonlaajuisille ilmoitukselle.

en: Title of the sitewide notice, as it exists in the database.
fi: Sivustonlaajuisen ilmoituksen otsikko sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: Title of the sitewide notice, transformed for display.
fi: Sivustonlaajuisen ilmoituksen otsikko, muunnettu näyttöä varten.

en: Content for the sitewide notice, as it exists in the database.
fi: Sivustonlaajuisen ilmoituksen sisältö, sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: HTML content for the sitewide notice, transformed for display.
fi: Sivustonlaajuisten ilmoitusten HTML-sisältö, muutettu näyttöä varten.

en: The date of the sitewide notice, in the site's timezone.
fi: Sivustonlaajuisen ilmoituksen päivämäärä sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Whether this notice is active or not.
fi: Onko tämä ilmoitus aktiivinen vai ei.

en: There was a problem dismissing that sitewide notice
fi: Tämän sivustonlaajuisen ilmoituksen hylkäämisessä oli ongelma

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{inviter.name}} has invited you to join the group: "{{group.name}}".
    
    {{invite.message}}
    
    To accept your invitation, visit: {{{invites.url}}}
    
    To learn more about the group, visit: {{{group.url}}}.
    To view {{inviter.name}}'s profile, visit: {{{inviter.url}}}
fi: {{inviter.name}} on kutsunut sinut liittymään ryhmään: "{{group.name}}".
    
    {{invite.message}}
    
    Hyväksy kutsusi osoitteessa {{{invites.url}}}
    
    Lisätietoja ryhmästä on osoitteessa {{{group.url}}}.
    Voit tarkastella käyttäjän {{inviter.name}} profiilia osoitteessa: {{{inviter.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: <a href="{{{inviter.url}}}">{{inviter.name}}</a> has invited you to join the group: &quot;{{group.name}}&quot;.
    
    {{invite.message}}
    
    <a href="{{{invites.url}}}">Go here to accept your invitation</a> or <a href="{{{group.url}}}">visit the group</a> to learn more.
fi: <a href="{{{inviter.url}}}">{{inviter.name}}</a> on kutsunut sinut liittymään ryhmään: &quot;{{group.name}}&quot;.
    
    {{invite.message}}
    
    <a href="{{{invites.url}}}">Siirry tänne hyväksyäksesi kutsusi</a> tai <a href="{{{group.url}}}">vieraile ryhmässä</a> oppiaksesi lisää.

en: Sorry, there were no posts found.
fi: Valitettavasti yhtään julkaisua ei löytynyt.

en: Content for the description of the blog, as it exists in the database.
fi: Blogin kuvauksen sisältö sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: HTML content for the description of the blog, transformed for display.
fi: HTML-sisältö blogin kuvaukselle, muunnettu näyttöä varten.

en: The latest post ID from the blog
fi: Blogin viimeisin julkaisu-ID

en: BuddyPress Repair Tools
fi: BuddyPress korjaustyökalut

[ctx: Link text for the Site’s general options page]
en: this page
fi: tämä sivu

en: Select the operation to perform
fi: Valitse suoritettava toiminto

en: Repair Tools
fi: Korjaustyökalut

en: When enabled, BuddyPress allows your users to invite nonmembers to join your site.
fi: Kun käytössä, BuddyPress sallii käyttäjien kutsua muita kuin jäseniä liittymään sivustollesi.

[ctx: buddypress invitations tool intro]
note: translators: %s: the link to the BuddyPress Invitations management tool screen
en: Visit %s to manage your site&rsquo;s invitations.
fi: Vieraile osoitteessa %s hallitaksesi sivustosi kutsuja.

en: BuddyPress stores opt-out requests from people who are not members of this site, but have been contacted via communication from this site, and wish to opt-out from future communication.
fi: BuddyPress tallentaa kieltäytymispyynnöt henkilöiltä, ​​jotka eivät ole tämän sivuston jäseniä, mutta joihin on otettu yhteyttä tämän sivuston kautta ja jotka haluavat kieltäytyä tulevasta viestinnästä.

[ctx: buddypress opt-outs intro]
note: translators: %s: the link to the BuddyPress Nonmember Opt-outs management tool screen
en: Visit %s to manage your site&rsquo;s opt-out requests.
fi: Vieraile osoitteessa %s hallitaksesi sivustosi kieltäytymispyyntöjä.

en: Nonmember Opt-outs
fi: Muiden kuin jäsenten kieltäytymispyynnöt

en: The unique numeric identifier of the user who is requesting the Friendship.
fi: Ystävyyttä pyytävän käyttäjän ainutkertainen numeerinen tunniste.

en: The unique numeric identifier of the user who is invited to agree to the Friendship request.
fi: Sen käyttäjän yksilöllinen numeerinen tunniste, joka on kutsuttu hyväksymään ystävyyspyyntö.

[ctx: Group invites pagination]
note: translators: 1: Invitations from number. 2: Invitations to number. 3: Total invitations.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s invitation | Viewing %1$s - %2$s of %3$s invitations
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s kutsu
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s kutsua

[ctx: Link text for the Multisite’s network settings page]
en: this page
fi: tämä sivu

[ctx: Disabled registration message for regular site config]
note: translators: %s: the link to the Site general options page
en: Registration is currently disabled. Before associating a page is allowed, please enable registration by clicking on the "Anyone can register" checkbox on %s.
fi: Rekisteröinti on tällä hetkellä poissa käytöstä. Ennen kuin sivun yhdistäminen on sallittua, ota rekisteröinti käyttöön napsauttamalla "Kuka tahansa voi rekisteröityä" -valintaruutua kohdassa %s.

[ctx: Disabled registration message for multisite config]
note: translators: %s: the link to the Network settings page
en: Registration is currently disabled. Before associating a page is allowed, please enable registration by selecting either the "User accounts may be registered" or "Both sites and user accounts can be registered" option on %s.
fi: Rekisteröinti on tällä hetkellä poissa käytöstä. Ennen kuin sivun yhdistäminen on sallittua, ota rekisteröinti käyttöön valitsemalla joko "Käyttäjätilejä voidaan rekisteröidä" tai "Sekä sivustoja että käyttäjätilejä voidaan rekisteröidä" kohdassa %s.

en: Note: Drag fields from other groups and drop them on the "Signup Fields" tab to include them into your registration form.
fi: Huomautus: Vedä kenttiä muista ryhmistä ja pudota ne "Rekisteröitymiskentät" -välilehdelle lisätäksesi ne rekisteröintilomakkeellesi.

[ctx: Nonmember opt-outs per page (screen options)]
en: Nonmember opt-outs
fi: Muiden kuin jäsenten kieltäytymispyynnöt

en: This is the administration screen for nonmember opt-outs on your site.
fi: Tämä on kieltäytymisten hallintanäyttö muille kuin sivustosi jäsenille.

en: You can reorder the list of opt-outs by clicking on the Email Sender, Email Type or Date Modified column headers.
fi: Voit järjestää kieltäytymisen listan napsauttamalla sähköpostin lähettäjä, sähköpostin tyyppi tai muokkauspäivämäärä-sarakeotsikoita.

en: Using the search form, you can search for an opt-out to a specific email address.
fi: Hakulomakkeella voit etsiä kieltäytymistä tietystä sähköpostiosoitteesta.

en: Hovering over a row in the opt-outs list will display action links that allow you to manage the opt-out. You can perform the following actions:
fi: Viemällä hiiren osoittimen kieltäytymisluettelossa rivin päälle näyttöön tulee toimintalinkkejä, joiden avulla voit hallita kieltäytymistä. Voit suorittaa seuraavat toiminnot:

en: "Delete" allows you to delete the record of an opt-out. You will be asked to confirm this deletion.
fi: "Poista" mahdollistaa peruuttaa tietojen poistamisen. Sinua pyydetään vahvistamaan tämä poisto.

note: translators: accessibility text
en: Opt-out list navigation
fi: Kieltäytymisluettelo navigaatio

note: translators: accessibility text
en: Opt-outs list
fi: Kieltäytymisluettelo

[ctx: nonmembers opt-out deleted]
note: translators: %s: number of deleted optouts
en: %s opt-out successfully deleted! | %s opt-outs successfully deleted!
fi[0]: %s poistuminen käsitelty onnistuneesti!
fi[1]: %s poistumista käsitelty onnistuneesti!

[ctx: nonmembers opt-out not deleted]
note: translators: %s: number of optouts that failed to be deleted
en: %s opt-out was not deleted. | %s opt-outs were not deleted.
fi[0]: %s poistumispyyntö ei ole poistettu.
fi[1]: %s poistumispyyntöä ei ole poistettu.

en: There was a problem deleting opt-outs. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma kieltäytymisten poistamisessa. Yritä uudestaan.

note: translators: %s: the searched email.
en: Opt-out with an email address matching &#8220;%s&#8221; | Opt-outs with an email address matching &#8220;%s&#8221;
fi[0]: Poista käytöstä sähköpostiosoite, joka vastaa kaavaa &#8220;%s&#8221;
fi[1]: Poista käytöstä sähköpostiosoitteet, joka vastaavat kaavaa &#8220;%s&#8221;

en: This table shows opt-out requests from people who are not members of this site, but have been contacted via communication from this site, and wish to receive no further communications.
fi: Tämä näyttää kieltäytymispyynnöt henkilöiltä, ​​jotka eivät ole tämän sivuston jäseniä, mutta joihin on otettu yhteyttä tämän sivuston kautta ja jotka eivät halua vastaanottaa enää yhteydenottoja.

en: Search for a specific email address
fi: Hae tiettyä sähköpostiosoitetta

en: No opt-out requests were found.
fi: Kieltäytymispyyntöjä ei löytynyt.

en: You are about to delete the following opt-out request: | You are about to delete the following opt-out requests:
fi[0]: Olet poistamassa seuraavan kieltäytymispyynnön:
fi[1]: Olet poistamassa seuraavia kieltäytymispyyntöjä:

note: translators: %s: modification date
en: Date modified: %s
fi: Muutospäivämäärä: %s

en: Allow registered members to invite people to join this network
fi: Salli rekisteröityneiden jäsenten kutsua ihmisiä liittymään tähän verkostoon

en: Public registration is currently disabled. However, invitees will still be able to register if network invitations are enabled.
fi: Julkinen rekisteröinti on tällä hetkellä poissa käytöstä. Kutsutut henkilöt voivat kuitenkin silti rekisteröityä, jos verkkokutsut ovat käytössä.

en: These pages will only be reachable by users who are not logged in.
fi: Näille sivuille pääsevät vain käyttäjät, jotka eivät ole kirjautuneet sisään.

en: Recipient has successfully activated an account.
fi: Vastaanottaja on aktivoinut tilin onnistuneesti.

en: A site member has sent a site invitation to the recipient.
fi: Sivuston jäsen on lähettänyt vastaanottajalle sivustokutsun.

en: You will no longer receive emails when you are invited to join this site.
fi: Et enää saa sähköpostiviestejä, kun sinut kutsutaan liittymään tälle sivustolle.

en: You have already unsubscribed from all communication from this site.
fi: Olet jo peruuttanut kaiken viestinnän tältä sivustolta.

en: Go to website's home page.
fi: Siirry verkkosivuston etusivulle.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{inviter.name}} has invited you to join {{site.name}}
fi: {{inviter.name}} on kutsunut sinut liittymään sivustoon {{site.name}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Welcome to {{site.name}}!
    
    Visit your profile, where you can tell us more about yourself, change your preferences, or make new connections, to get started: {{{profile.url}}}
    
    Forgot your password? Don't worry, you can reset it with your email address from this page of our site: {{{lostpassword.url}}}
fi: Tervetuloa sivustolle {{site.name}}!
    
    Aloita käymällä profiilissasi, jossa voit kertoa meille lisää itsestäsi, muuttaa asetuksiasi tai luoda uusia yhteyksiä: {{{profile.url}}}
    
    Unohditko salasanasi? Älä huoli, voit nollata sen sähköpostiosoitteellasi tältä sivulta: {{{lostpassword.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Welcome to {{site.name}}!
    
    Visit your <a href="{{{profile.url}}}">profile</a>, where you can tell us more about yourself, change your preferences, or make new connections, to get started.
    
    Forgot your password? Don't worry, you can reset it with your email address from <a href="{{{lostpassword.url}}}">this page</a> of our site
fi: Tervetuloa sivustolle {{site.name}}!
    
    Käy <a href="{{{profile.url}}}">profiilissasi</a>, jossa voit kertoa meille lisää itsestäsi, muuttaa asetuksiasi tai luoda uusia yhteyksiä aloittaaksesi.
    
    Unohditko salasanasi? Älä huoli, voit nollata sen sähköpostiosoitteellasi <a href="{{{lostpassword.url}}}">tältä sivulta</a>

en: This filter was used for 2 different purposes. If your goal was to filter the default *Gravatar*, please use `bp_core_avatar_gravatar_default` instead. Otherwise, please use `bp_core_default_avatar` instead.
fi: Tätä filtteriä käytettiin kahteen eri tarkoitukseen. Jos tavoitteesi oli suodattaa oletusarvo *Gravatar*, käytä sen sijaan `bp_core_avatar_gravatar_default`. Muussa tapauksessa käytä `bp_core_default_avatar`.

note: translators: %d: the age .
en: %s old
fi: %s vanha

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Welcome!
fi: [{{{site.name}}}] Tervetuloa!

en: Click on the "Changelog" tab to discover them all!
fi: Napsauta "Muutosloki"-välilehteä nähdäksesi ne kaikki!

en: The email recipient has opted out from receiving communication from this site.
fi: Sähköpostin vastaanottaja on kieltäytynyt vastaanottamasta viestejä tältä sivustolta.

note: translators: %s is the placeholder for the link to the BuddyPress Development blog.
en: Learn more about it reading this %s.
fi: Saat lisätietoja tästä lukemalla tämän %s.

en: Manage Opt-outs
fi: Hallitse kieltäytymisiä

note: translators: accessibility text
en: Filter opt-outs list
fi: Suodata kieltäytymisten luettelo

[ctx: Unnamed recipient salutation]
en: Hi,
fi: Terve,

[ctx: Named recipient salutation]
note: translators: %s: the email token for the recipient name
en: Hi %s,
fi: Terve %s,

en: Email Address Hash
fi: Sähköpostiosoitteen hash

en: Email Sender
fi: Sähköpostin lähettäjä

en: Email Sender Registered
fi: Sähköpostin lähettäjä rekisteröity

en: Email Type
fi: Sähköpostityyppi

en: Email Description
fi: Sähköpostin kuvaus

[ctx: Optout database record action]
en: Delete
fi: Poista

en: No opt-outs found.
fi: Kieltäytymisiä ei löytynyt.

note: translators: %d: accessibility text.
en: Select opt-out request: %d
fi: Valitse kieltäytymispyyntö: %d

en: Limit result set to notifications addressed to a list of specific users.
fi: Rajoita tulosjoukko ilmoituksiin, jotka on osoitettu tietylle käyttäjälle.

en: Fill out the form below to invite a new user to join this site. Upon submission of the form, an email will be sent to the invitee containing a link to accept your invitation. You may also add a custom message to the email.
fi: Täytä alla oleva lomake kutsuaksesi uuden käyttäjän tälle sivustolle. Kun lomake on lähetetty, kutsutulle lähetetään sähköposti, joka sisältää linkin kutsun hyväksymistä varten. Voit myös lisätä sähköpostiin mukautetun viestin.

en: Email address of new user
fi: Uuden käyttäjän sähköpostiosoite

en: Add a personalized message to the invitation (optional)
fi: Lisää henkilökohtainen viesti kutsuun (valinnainen)

note: translators: accessibility text
en: Send Invitation
fi: Lähetä kutsu

en: Sorry, you are not allowed to send invitations.
fi: Valitettavasti et omaa oikeuksia lähettää kutsuja.

[ctx: BP RSS Tooltip]
en: RSS Feed
fi: RSS-syöte

en: Signup Fields
fi: Rekisteröitymiskentät

en: Drag fields from other groups and drop them on the above tab to include them into your registration form.
fi: Vedä kenttiä muista ryhmistä ja pudota ne yllä olevaan välilehteen lisätäksesi ne rekisteröintilomakkeellesi.

en: Fields to use into the registration form
fi: Rekisteröintilomakkeessa käytettävät kentät

en: There are no registration fields set. The registration form uses the primary group by default.
fi: Rekisteröintikenttiä ei ole asetettu. Rekisteröitymislomakkeessa käytetään oletusarvoisesti ensisijaista ryhmää.

en: * Fields in this group appear on the registration page.
fi: * merkityt kentät tässä ryhmässä näkyvät rekisteröintisivulla.

note: translators: %s is the link to the registration settings.
en: * Fields in this group will appear on the registration page as soon as users will be able to register to your site.%s
fi: * Kentät tässä ryhmässä näkyvät rekisteröintisivulla heti, kun käyttäjät voivat rekisteröityä sivustollesi.%s

en: This field cannot be inserted into the registration form.
fi: Tätä kenttää ei voi lisätä rekisteröitymislomakkeeseen.

en: This field has been already added to the registration form.
fi: Tämä kenttä on jo lisätty rekisteröitymislomakkeeseen.

[ctx: Remove field link]
en: Remove
fi: Poista

[ctx: xProfile Group Admin Screen Signup field information]
en: (Sign-up)
fi: (Luo tili)

en: The argument of this function into your custom `members/register.php` template should be bp_xprofile_signup_args()
fi: Tämän funktion argumentin mukautetussa `members/register.php` templatessasi tulee olla bp_xprofile_signup_args()

[ctx: xprofile field type]
en: Checkbox Acceptance
fi: Valintaruutu hyväksyntä

note: translators: %s: link to the page the user needs to accept the terms of.
en: I agree to %s.
fi: Hyväksyn %s.

en: Select the page the user needs to accept the terms of:
fi: Valitse sivu jolla käyttäjän tarvitsee hyväksyä ehdot:

en: &mdash; Select &mdash;
fi: &mdash; Valitse &mdash;

note: translators: %s: link to the page the user needs to accept the terms of.
en: I did not agree to %s
fi: En hyväksynyt %s

note: translators: %s: link to the page the user needs to accept the terms of.
en: I agreed to %s.
fi: Hyväksyin %s.

en: 4 years ago
fi: 4 vuotta sitten

en: 4 years from now
fi: 4 vuotta nykyhetkestä

en: Age
fi: Ikä

en: 20 years old
fi: 20 vuotta vanha

[ctx: xprofile field type category]
en: WordPress Fields
fi: WordPress kentät

[ctx: xprofile field type]
en: Biography
fi: Elämäkerta

[ctx: xprofile field type]
en: Text field
fi: Tekstikenttä

note: translators: accessibility text
en: WordPress field
fi: WordPress kenttä

[ctx: xpofile wp-textbox field type label]
en: First Name
fi: Etunimi

[ctx: xpofile wp-textbox field type label]
en: Last Name
fi: Sukunimi

[ctx: xpofile wp-textbox field type label]
en: Website
fi: Internet-sivusto

en: Select the information you want to use for your WordPress field.
fi: Valitse tiedot, joita haluat käyttää WordPress-kentässäsi.

en: Signups
fi: Rekisteröitymiset

en: Use this field in the site registration form.
fi: Käytä tätä kenttää sivuston rekisteröintilomakkeessa.

en: Bulk actions allow you to perform these actions for the selected rows.
fi: Massatoiminnot sallivat sinun suorittaa nämä toiminnot valituille riveille.

en: BuddyPress tools
fi: BuddyPress työkalut

en: There was a problem managing your invitations.
fi: Ilmeni ongelma kutsujen hallinnassa.

note: translators: %d: the number of invitations that were canceled.
en: %d invitation was canceled. | %d invitations were canceled.
fi[0]: %d kutsu peruttiin.
fi[1]: %d kutsua peruttiin.

note: translators: %d: the number of invitations that were resent.
en: %d invitation was resent. | %d invitations were resent.
fi[0]: %d kutsu lähetettiin uudelleen.
fi[1]: %d kutsua lähetettiin uudelleen.

note: translators: 1: new user link. 2: inviter user link.
en: %1$s accepted an invitation from %2$s and became a registered member
fi: %1$s hyväksyi kutsun käyttäjältä %2$s ja liittyi rekisteröityneeksi jäseneksi

note: translators: %s: The log in link `<a href="login_url">log in</a>`
en: Welcome! You are already a member of this site. Please %s to continue.
fi: Tervetuloa! Olet jo tämän sivuston jäsen. Ole hyvä ja %s jatkaaksesi.

note: translators: %s: The comma separated list of inviters display names
en: Welcome! You&#8217;ve been invited to join the site by the following user: %s. | Welcome! You&#8217;ve been invited to join the site by the following users: %s.
fi[0]: Tervetuloa! Seuraava käyttäjä on kutsunut sinut liittymään sivustoon: %s.
fi[1]: Tervetuloa! Seuraavat käyttäjät ovat kutsuneet sinut liittymään sivustoon: %s.

en: Welcome! You&#8217;ve been invited to join the site.
fi: Tervetuloa! Sinut on kutsuttu liittymään sivustoon.

en: Member registration is allowed by invitation only.
fi: Jäsenrekisteröinti on sallittu vain kutsusta.

en: It looks like there is a problem with your invitation. Please try again.
fi: Näyttää siltä, ​​että kutsussasi ilmeni ongelma. Yritä uudelleen.

note: translators: 1: The log in link `<a href="login_url">log in</a>`. 2: The lost password link `<a href="lost_password_url">log in</a>`
en: Welcome! You are already a member of this site. Please %1$s to continue. If you have forgotten your password, you can %2$s.
fi: Tervetuloa! Olet jo tämän sivuston jäsen. Jatka %1$s. Jos olet unohtanut salasanasi, voit %2$s.

en: reset it
fi: palauta perustilaan

[ctx: Member profile invitations pane URL base]
en: invitations
fi: kutsut

[ctx: Community invites pagination]
note: translators: 1: Invitations from number. 2: Invitations to number. 3: Total invitations.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s invitation | Viewing %1$s - %2$s of %3$s invitations
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s kutsu
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s kutsua

[ctx: button]
en: Resend
fi: Lähetä uudelleen

en: "Delete" allows you to delete an unsent or accepted invitation from your site; "Cancel" allows you to cancel a sent, but not yet accepted, invitation. You will be asked to confirm this deletion.
fi: "Poista" antaa sinun poistaa lähettämättömän tai hyväksytyn kutsun sivustoltasi. "Peruuta" antaa sinun peruuttaa lähetetyn, mutta vielä hyväksytyn kutsun. Sinua pyydetään vahvistamaan tämä poisto.

note: translators: accessibility text
en: Invitation list navigation
fi: Kutsuluettelonavigointi

note: translators: accessibility text
en: Invitations list
fi: Kutsuluettelo

[ctx: members invitation resent]
note: translators: %s: number of invitation emails sent
en: %s invtitation email successfully sent!  | %s invitation emails successfully sent!
fi[0]: %s kutsusähköposti lähetetty onnistuneesti!
fi[1]: %s kutsusähköpostia lähetetty onnistuneesti!

[ctx: members invitation notsent]
note: translators: %s: number of unsent invitation emails
en: %s invitation email was not sent. | %s invitation emails were not sent.
fi[0]: %s kutsusähköposti jäänyt lähettämättä.
fi[1]: %s kutsusähköpostia jäänyt lähettämättä.

[ctx: members invitation deleted]
note: translators: %s: number of deleted invitations
en: %s invitation successfully deleted! | %s invitations successfully deleted!
fi[0]: %s kutsu poistettu onnistuneesti!
fi[1]: %s kutsua poistettu onnistuneesti!

[ctx: members invitation notdeleted]
note: translators: %s: number of invitations that failed to be deleted
en: %s invitation was not deleted. | %s invitations were not deleted.
fi[0]: %s kutsu ei ole poistettu.
fi[1]: %s kutsua ei ole poistettu.

en: There was a problem sending the invitation emails. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma kutsujen sähköpostien lähetyksessä. Yritä uudestaan.

en: There was a problem deleting invitations. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma kutsujen poistamisessa. Yritä uudestaan.

en: Search Invitations
fi: Etsi kutsuja

en: Delete Invitations
fi: Poista kutsut

en: No invites were found, nothing to delete!
fi: Kutsuja ei löytynyt, ei mitään poistettavaa!

en: You are about to delete the following invitation: | You are about to delete the following invitations:
fi[0]: Olet poistamassa seuraavan kutsun:
fi[1]: Olet poistamassa seuraavia kutsuja:

en: Resend Invitation Emails
fi: Lähetä kutsusähköpostit uudelleen

en: No pending invites were found, nothing to resend!
fi: Odottavia kutsuja ei löytynyt, ei mitään uudelleenlähetettävää!

en: You are about to resend an invitation email to the following address: | You are about to resend invitation emails to the following addresses:
fi[0]: Olet lähettämässä kutsusähköpostin uudelleen seuraavaan osoitteeseen:
fi[1]: Olet lähettämässä kutsusähköpostin uudelleen seuraaville osoitteille:

en: Not yet notified
fi: Ei vielä ilmoitettu

en: Invitation successfully sent!
fi: Kutsu onnistuneesti lähetetty!

en: There was a problem sending that invitation. The user could already be a member of the site or have chosen not to receive invitations from this site.
fi: Ilmeni ongelma tuon kutsun lähettämisessä. Käyttäjä voi olla jo sivuston jäsen tai päättänyt olla vastaanottamatta kutsuja tältä sivustolta.

en: Invitation successfully canceled.
fi: Kutsu peruutettiin onnistuneesti.

en: There was a problem canceling that invitation.
fi: Kutsun peruuttamisessa oli ongelma.

en: Invitation successfully resent.
fi: Kutsu onnistuneesti uudelleenlähetetty.

en: There was a problem resending that invitation.
fi: Ilmeni ongelma kutsun uudelleenlähetyksessä.

note: translators: accessibility text
en: Select this invitation
fi: Valitse tämä kutsu

en: There are no invitations to display.
fi: Täällä ei ole näytettäviä kutsuja.

note: translators: accessibility text
en: Send Invitations
fi: Lähetä kutsut

en: Date Modified
fi: Muutospäivämäärä

note: translators: %d: the number of new users
en: %d members accepted your membership invitations
fi: %d jäsentä hyväksyi jäsenyyskutsusi

note: translators: %d: the number of new users
en: %d members are now members of the site
fi: %d jäsentä on nyt sivuston jäseninä

note: translators: %s: new user name
en: %s accepted your membership invitation
fi: %s hyväksyi jäsenkutsusi

note: translators: %s: new user name
en: %s is now a member of the site
fi: %s on nyt sivuston jäsen

[ctx: Member settings on notification settings page]
en: Members
fi: Jäsenet

[ctx: Member settings on notification settings page]
en: Someone accepts your membership invitation
fi: Joku hyväksyy jäsenkutsusi

en: Resend
fi: Uudelleenlähetä

[ctx: Members Invitations per page (screen options)]
en: Members Invitations
fi: Jäsenkutsut

en: This is the administration screen for member invitations on your site.
fi: Tämä on sivustosi jäsenkutsujen hallintanäyttö.

en: You can reorder the list of invitations by clicking on the Invitee, Inviter, Date Modified, Email Sent, or Accepted column headers.
fi: Voit järjestää kutsujen listan napsauttamalla kutsuttu-, kutsuja-, muokkauspäivä-, sähköposti lähetetty tai hyväksytty-sarakeotsikoita.

en: Using the search form, you can find specific invitations more easily. The Invitee Email field will be included in the search.
fi: Hakulomakkeen avulla löydät tietyt kutsut helpommin. Kutsutun sähköposti -kenttä sisällytetään hakuun.

en: "Send" or "Resend" takes you to the confirmation screen before being able to send or resend the invitation email to the desired pending invitee.
fi: "Lähetä" tai "Lähetä uudelleen" vie sinut vahvistusnäyttöön, ennen kuin voit lähettää tai uudelleen lähettää kutsusähköpostin halutulle odottavalle kutsutulle.

note: translators: accessibility text
en: Filter invitations list
fi: Suodata kutsujen luettelo

en: Pending
fi: Odottaa

en: Draft (Unsent)
fi: Luonnos (lähettämätön)

en: Inviter Registered
fi: Kutsuja rekisteröity

en: Email Sent
fi: Sähköposti lähetetty

[ctx: Pending invitation action]
en: Resend Email
fi: Lähetä sähköposti uudelleen

[ctx: Pending invitation action]
en: Delete
fi: Poista

en: No invitations found.
fi: Kutsuja ei löytynyt.

note: translators: %s: url to site settings
en: Invitations are not allowed. %s
fi: Kutsut eivät ole sallittuja. %s

note: translators: accessibility text
en: Select invitation: %s
fi: Valitse kutsu: %s

en: Please define the Group Type ID field.
fi: Määritä ryhmätyyppi ID-tunnus -kenttä.

en: Group type successfully added.
fi: Ryhmätyypin lisäys onnistui.

en: Sorry, there was an error and the Group type wasn’t added.
fi: Valitettavasti tapahtui virhe, eikä ryhmätyyppiä lisätty.

en: Group type successfully updated.
fi: Ryhmäntyyppi päivitettiin onnistuneesti.

en: Sorry, this Group type already exists.
fi: Anteeksi, tämä ryhmätyyppi on jo olemassa.

en: Sorry, the Group type was not deleted: it does not exist.
fi: Valitettavasti ryhmätyyppiä ei poistettu: sitä ei ole olemassa.

en: Sorry, This Group type is registered using code, deactivate the plugin or remove the custom code before trying to delete it again.
fi: Valitettavasti tämä ryhmätyyppi on rekisteröity koodilla, deaktivoi lisäosa tai poista mukautettu ohjelmakoodi ennen kuin yrität poistoa uudelleen.

en: Sorry, there was an error while trying to delete this Group type.
fi: Valitettavasti tapahtui virhe poistettaessa ryhmätyyppiä.

en: Group type successfully deleted.
fi: Ryhmätyypin poistaminen onnistui.

en: Group type could not be updated due to missing required information.
fi: Ryhmätyyppiä ei voitu päivittää, koska vaaditut tiedot puuttuvat.

[ctx: Group type taxonomy choose from most used label]
en: Choose from the most used group types
fi: Valitse eniten käytetyistä ryhmätyypeistä

[ctx: Group type taxonomy not found label]
en: No group types found.
fi: Ryhmätyyppejä ei löytynyt.

[ctx: Group type taxonomy no terms label]
en: No group types
fi: Ei ryhmätyyppejä

[ctx: Group type taxonomy items list navigation label]
en: Group Types list navigation
fi: Ryhmätyyppien luettelo navigaatio

[ctx: Group type taxonomy items list label]
en: Group Types list
fi: Ryhmätyyppien luettelo

[ctx: Group type taxonomy most used items label]
note: translators: Tab heading when selecting from the most used terms.
en: Most Used
fi: Eniten käytetty

[ctx: Group type taxonomy back to items label]
en: &larr; Back to Group Types
fi: &larr; Takaisin ryhmätyyppeihin

[ctx: BP Member type ID label]
en: Group Type ID
fi: Ryhmätyyppi ID-tunnus

[ctx: BP Group type ID description]
en: Lower-case string, no spaces or special characters. Used to identify the group type.
fi: Merkkijono pienaakkosilla, ei välilyöntejä tai erikoismerkkejä. Käytetään ryhmätyypin tunnistamiseen.

[ctx: BP Group type show in create screen]
en: Show on Group Creation
fi: Näytä ryhmän luonnissa

[ctx: BP Group type show in list]
en: Show on Group
fi: Näytä ryhmässä

[ctx: Group type taxonomy description]
en: BuddyPress Group Types
fi: BuddyPress ryhmätyypit

en: Make a list of groups matching this type available on the groups directory.
fi: Aseta luettelo tätä tyyppiä vastaavista ryhmistä saataville ryhmähakemistoon.

en: Show during group creation, and when a group admin is on the group&rsquo;s settings page.
fi: Näytä ryhmän luomisen aikana ja kun ryhmän järjestelmänvalvoja on ryhmän asetussivulla.

en: Show where group types may be listed, like in the group header.
fi: Näytä, missä ryhmätyypit voidaan listata, kuten ryhmän otsikossa.

en: Search BuddyPress member menu items
fi: Etsi BuddyPress-jäsenvalikon kohteita

en: All BuddyPress Member menu items
fi: Kaikki BuddyPress-jäsenvalikon kohdat

en: BuddyPress keeps track of various relationships between members, groups, and activity items.
fi: BuddyPress pitää kirjaa suhteista eri käyttäjien, ryhmien ja toiminnan kohteiden välillä.

en: Occasionally these relationships become out of sync, most often after an import, update, or migration.
fi: Joskus nämä suhteet eivät synkronoidu, useimmiten tuonnin, päivityksen tai siirron jälkeen.

en: Repair site tracking site icons/blog avatars synchronization.
fi: Korjaa sivuston seurannan kuvakkeiden/blogin avatarien synkronointi.

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Repairing site icons/blog avatars synchronization&hellip; %s
fi: Korjataan sivuston kuvakkeiden/blogin avatarien synkronointi&hellip; %s

en: The Type ID value is missing
fi: Tyyppi-ID arvo puuttuu

en: The Type already exists
fi: Tyyppi on jo olemassa

en: The Term Type ID value is missing
fi: Termin tyyppi-ID arvo puuttuu

en: The type was not deleted: it does not exist.
fi: Tyyppiä ei poistettu: sitä ei ole olemassa.

en: This type is registered using code, deactivate the plugin or remove the custom code before trying to delete it again.
fi: Tämä tyyppi rekisteröidään ohjelmakoodilla, deaktivoi lisäosa tai poista mukautettu ohjelmakoodi ennen kuin yrität poistaa sen.

en: There was an error while trying to delete this type.
fi: Ilmeni ongelma yritettäessä tämän tyypin poistamista.

[ctx: BP Type name label]
en: Plural Name
fi: Nimi monikkomuodossa

[ctx: BP Type singular name label]
en: Singular name
fi: Nimi yksikkömuodossa

[ctx: BP Type has directory checkbox label]
en: Has Directory View
fi: Sisältää hakemistonäkymän

[ctx: BP Type slug label]
en: Custom type directory slug
fi: Mukautettu hakemiston polkutunnus

en: The name of this type in singular form.
fi: Tämän tyypin nimi yksikkömuodossa.

en: The name of this type in plural form.
fi: Tämän tyypin nimi monikkomuodossa.

en: Make a list matching this type available on the directory.
fi: Aseta tätä tyyppiä vastaava luettelo saataville hakemistoon.

en: Type slug
fi: Tyypin polkutunnus

[ctx: Comment disallowed key]
en: You have posted an inappropriate word.
fi: Olet julkaissut sopimattoman sanan.

en: Sorry, the term ID and the taxonomy are required arguments.
fi: Valitettavasti termi-ID ja taksonomia ovat pakollisia argumentteja.

en: Sorry, the term does not exist.
fi: Valitettavasti termiä ei ole olemassa.

en: Sorry, the default term cannot be deleted.
fi: Valitettavasti oletustermiä ei voi poistaa.

en: Type metadata labels need to be set into the labels argument when registering your taxonomy using the meta key as the label’s key.
fi: Tyyppien metatietotunnisteet on asetettava tunniste argumenttiin, kun rekisteröit taksonomiasi käyttämällä meta-avainta tunnisteen avaimena.

note: translators: %s is the name of the Type meta key
en: As a result, the form elements for the "%s" meta key cannot be displayed
fi: Tämän seurauksena, lomake-elementtejä "%s" meta-avaimella ei voida näyttää

[ctx: Number/count of types]
en: Count
fi: Määrä

note: translators: %d: the number of group members.
en: %d member | %d members
fi[0]: %d jäsen
fi[1]: %d jäsentä

[ctx: Group type taxonomy name]
en: Group Types
fi: Ryhmätyypit

[ctx: Group type taxonomy singular name]
en: Group Type
fi: Ryhmätyyppi

[ctx: Group type taxonomy search items label]
en: Search Group Types
fi: Etsi ryhmätyyppejä

[ctx: Group type taxonomy popular items label]
en: Popular Group Types
fi: Suositut ryhmätyypit

[ctx: Group type taxonomy all items label]
en: All Group Types
fi: Kaikki ryhmätyypit

[ctx: Group type taxonomy parent item label]
en: Parent Group Type
fi: Vanhemman ryhmätyyppi

[ctx: Group type taxonomy parent item label]
en: Parent Group Type:
fi: Vanhemman ryhmätyyppi:

[ctx: Group type taxonomy edit item label]
en: Edit Group Type
fi: Muokkaa ryhmätyyppiä

[ctx: Group type taxonomy view item label]
en: View Group Type
fi: Näytä ryhmätyyppi

[ctx: Group type taxonomy update item label]
en: Update Group Type
fi: Päivitä ryhmätyyppi

[ctx: Group type taxonomy add new item label]
en: Add New Group Type
fi: Lisää uusi ryhmätyyppi

[ctx: Group type taxonomy new item name label]
en: New Group Type Name
fi: Uusi ryhmätyypin nimi

[ctx: Group type taxonomy separate items with commas label]
en: Separate group types with commas
fi: Erottele ryhmätyypit pilkuilla

[ctx: Group type taxonomy add or remove items label]
en: Add or remove group types
fi: Lisää tai poista ryhmätyyppejä

en: Group Type:
fi: Ryhmätyyppi:

en: Whether to fetch extra BP data about the returned group.
fi: Haetaanko palautetusta ryhmästä ylimääräistä BP-dataa.

en: The maximum amount of groups the user is member of to return. Defaults to all groups.
fi: Maksimimäärä palautettaville ryhmille joissa käyttäjä on jäsenenä. Oletuksena kaikki ryhmät.

en: Sorry, you need to be logged in to view your groups.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena nähdäksesi ryhmäsi.

en: Assign one or more type to a group. To assign more than one type, use a comma separated list of types.
fi: Määritä yksi tai useampi tyyppi ryhmälle. Jos haluat määrittää useamman kuin yhden tyypin, käytä pilkuilla eroteltua tyyppiluetteloa.

en: Append one or more type to a group. To append more than one type, use a comma separated list of types.
fi: Liitä yksi tai useampi tyyppi ryhmään. Jos haluat lisätä useamman kuin yhden tyypin, käytä pilkuilla eroteltua tyyppiluetteloa.

en: Remove one or more type of a group. To remove more than one type, use a comma separated list of types.
fi: Poista yksi tai useampi ryhmätyyppi. Jos haluat poistaa useamman kuin yhden tyypin, käytä pilkuilla eroteltua tyyppiluetteloa.

en: The human diff time the Group was last active, in the site's timezone.
fi: Ihmisen hahmottama aika, jolloin ryhmä oli viimeksi aktiivinen, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Whether to fetch extra BP data about the returned groups.
fi: Haetaanko palautetuista ryhmistä ylimääräistä BP-dataa.

en: Type ID
fi: Tyyppi ID

en: Enter a lower-case string without spaces or special characters (used internally to identify the type).
fi: Kirjoita merkkijono pienaakkosilla ilman välilyöntejä tai erikoismerkkejä (käytetään tyypin tunnistamiseen).

en: How are you using BuddyPress? Receiving your feedback and suggestions for future versions of BuddyPress genuinely motivates and encourages our contributors.
fi: Kuinka käytät BuddyPressiä? Palautteesi ja ehdotuksesi BuddyPressin tulevia versioita varten motivoi ja rohkaisee avustajiamme aidosti.

note: translators: %s is the placeholder for the link to BuddyPress support forums.
en: Please %s about this version of BuddyPress on our website.
fi: Ole hyvä ja %s tästä BuddyPress-versiosta verkkosivullasi.

note: translators: %s is the field type name.
en: Delete %s
fi: Poista %s

en: Delete Activities
fi: Poista toiminnot

note: translators: 1: activity type. 2: activity author. 3: activity date and time.
en: "%1$s" activity submitted by %2$s on %3$s
fi: Toiminto "%1$s" lähetettiin %2$s toimesta %3$s

note: translators: %s is the site domain and path.
en: domain.%s
fi: verkkotunnus.%s

note: translators: %s is the site domain and path.
en: %sblogname
fi: %sbloginimi

en: Sorry, we cannot create the site. Please try again later.
fi: Valitettavasti sivustoa ei voi luoda. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Group Type
fi: Ryhmän tyyppi

en: Member Type
fi: Jäsentyyppi

note: translators: %s is the name of the function to use instead of the deprecated one
en: Please use %s instead
fi: Käytä sen sijaan %s

en: Delete Field Group
fi: Poista kenttäryhmä

en: You are about to delete the following field group:
fi: Olet poistamassa seuraavaa kenttäryhmää:

note: translators: %s is the field type name.
en: You are about to delete the following %s:
fi: Olet poistamassa seuraavaa %s:

en: You are about to delete the following activities:
fi: Olet poistamassa seuraavat toiminnot:

en: There is no limit to the number of sites that you can have, so create to your heart’s content, but blog responsibly!
fi: Sivustojen määrää ei ole rajoitettu, joten luo mielesi mukaan, mutta bloggaa vastuullisesti!

en: By filling out the form below, you can
fi: Täyttämällä alla olevan lomakkeen voit

en: add a site to your account
fi: lisää sivusto tiliisi

en: There was a problem creating blog.
fi: Ilmeni ongelma blogin luonnissa.

en: Sorry, blog creation is disabled.
fi: Valitettavasti blogin luonti ei ole sallittu.

en: The new site's name (used for the site URL).
fi: Uuden sivuston nimi (käytetään sivuston URL-osoitteena).

en: The new site's title.
fi: Uuden sivuston otsikko.

en: The new site's network ID. (Only relevant on multi-network installations)
fi: Uuden sivuston verkko-ID. (Käytä vain usean verkon asennuksissa)

en: The user ID of the new site's admin.
fi: Uuden sivuston järjestelmänvalvojan käyttäjätunnus-ID.

en: Set initial Blog options.
fi: Aseta blogin alustavat asetukset.

en: Sorry, there was an error and the Member type wasn’t added.
fi: Valitettavasti tapahtui virhe, eikä jäsentyyppiä lisätty.

en: Member type successfully updated.
fi: Jäsentyyppi päivitettiin onnistuneesti.

en: Sorry, this Member type already exists.
fi: Anteeksi, tämä jäsentyyppi on jo olemassa.

en: Sorry, the Member type was not deleted: it does not exist.
fi: Valitettavasti jäsentyyppiä ei poistettu: sitä ei ole olemassa.

en: Sorry, This Member type is registered using code, deactivate the plugin or remove the custom code before trying to delete it again.
fi: Valitettavasti tämä jäsentyyppi on rekisteröity ohjelmakoodilla, deaktivoi lisäosa tai poista mukautettu ohjelmakoodi ennen kuin yrität poistaa sen.

en: Sorry, there was an error while trying to delete this Member type.
fi: Valitettavasti tapahtui virhe poistettaessa jäsentyyppiä.

en: Member type successfully deleted.
fi: Jäsentyyppi poistettiin onnistuneesti.

en: Member type could not be updated due to missing required information.
fi: Jäsentyyppiä ei voitu päivittää vaadittujen tietojen puuttumisen vuoksi.

en: Enter if you want the type slug to be different from its ID.
fi: Syötä, jos haluat tyypin polkutunnuksen olevan erilainen kuin sen tunnus-ID.

note: translators: %s: last activity timestamp (e.g. "Active 1 hour ago")
en: Active %s
fi: Aktiivinen %s

en: Please define the Member Type ID field.
fi: Määritä jäsentyyppi ID-tunnus -kenttä.

en: Member type successfully added.
fi: Jäsentyyppi lisättiin onnistuneesti.

[ctx: Member type taxonomy name]
en: Member Types
fi: Jäsententyypit

[ctx: Member type taxonomy singular name]
en: Member Type
fi: Jäsentyyppi

[ctx: Member type taxonomy search items label]
en: Search Member Types
fi: Etsi jäsentyyppejä

[ctx: Member type taxonomy popular items label]
en: Popular Member Types
fi: Suositut jäsentyypit

[ctx: Member type taxonomy all items label]
en: All Member Types
fi: Kaikki jäsentyypit

[ctx: Member type taxonomy parent item label]
en: Parent Member Type
fi: Vanhemman jäsentyyppi

[ctx: Member type taxonomy parent item label]
en: Parent Member Type:
fi: Vanhemman jäsentyyppi:

[ctx: Member type taxonomy edit item label]
en: Edit Member Type
fi: Muokkaa jäsentyyppiä

[ctx: Member type taxonomy view item label]
en: View Member Type
fi: Näytä jäsentyyppi

[ctx: Member type taxonomy update item label]
en: Update Member Type
fi: Päivitä jäsentyyppi

[ctx: Member type taxonomy add new item label]
en: Add New Member Type
fi: Lisää uusi jäsentyyppi

[ctx: Member type taxonomy new item name label]
en: New Member Type Name
fi: Uuden jäsentyypin nimi

[ctx: Member type taxonomy separate items with commas label]
en: Separate member types with commas
fi: Erottele jäsentyypit pilkuilla

[ctx: Member type taxonomy add or remove items label]
en: Add or remove member types
fi: Lisää tai poista jäsentyyppejä

[ctx: Member type taxonomy choose from most used label]
en: Choose from the most used meber types
fi: Valitse eniten käytetyistä jäsentyypeistä

[ctx: Member type taxonomy not found label]
en: No member types found.
fi: Jäsentyyppejä löytynyt.

[ctx: Member type taxonomy no terms label]
en: No member types
fi: Ei jäsentyyppejä

[ctx: Member type taxonomy items list navigation label]
en: Member Types list navigation
fi: Jäsentyyppiluettelo navigaatio

[ctx: Member type taxonomy items list label]
en: Member Types list
fi: Jäsentyyppiluettelo

[ctx: Member type taxonomy most used items label]
note: translators: Tab heading when selecting from the most used terms.
en: Most Used
fi: Eniten käytetty

[ctx: Member type taxonomy back to items label]
en: &larr; Back to Member Types
fi: &larr; Takaisin käyttäjätyyppeihin

[ctx: BP Member type ID label]
en: Member Type ID
fi: Jäsentyyppi ID-tunnus

[ctx: BP Member type ID description]
en: Enter a lower-case string without spaces or special characters (used internally to identify the member type).
fi: Kirjoita merkkijono pienaakkosilla ilman välilyöntejä tai erikoismerkkejä (käytetään jäsentyypin tunnistamiseen).

[ctx: BP Member type show in list]
en: Show on Member
fi: Näytä jäsenellä

[ctx: Member type taxonomy description]
en: BuddyPress Member Types
fi: BuddyPress jäsentyypit

en: Make a list of members matching this type available on the members directory.
fi: Aseta luettelo tätä tyyppiä vastaavista jäsenistä saataville jäsenhakemistoon.

en: Show where member types may be listed, like in the member header.
fi: Näytä, missä jäsentyypit voidaan luetteloida, niin kuin jäsenen header osiossa.

en: Member Types:
fi: Jäsententyypit:

en: Member Type:
fi: Jäsentyyppi:

en: Unique identifier for the member.
fi: Jäsenen ainutkertainen tunniste.

en: Whether to fetch extra BP data about the returned member.
fi: Haetaanko palautetusta jäsenestä ylimääräistä BP-dataa.

en: Required to be true, as members do not support trashing.
fi: Vaaditaan kyllä (true), koska jäsenten roskakoriin heittäminen ei ole mahdollista.

en: Reassign the deleted member's posts and links to this user ID.
fi: Siirrä poistetun jäsenen julkaisut ja linkit tälle käyttäjätunnukselle.

en: Sorry, you are not allowed to view members with the edit context.
fi: Valitettavasti et omaa oikeuksia tarkastella jäseniä muokkauskontekstilla.

en: Assign a member type to a member, use a comma separated list of member types to assign more than one.
fi: Määritä jäsentyyppi jäsenelle, käytä pilkuilla eroteltua jäsentyyppiluetteloa, jos haluat määrittää useamman kuin yhden.

en: Slug of the friendship status with current logged in user.
fi: Kirjautuneen käyttäjän ystävyystilan polkutunnus.

en: Last date the member was active on the site.
fi: Päivämäärä, jolloin jäsen oli viimeksi aktiivinen sivustolla.

en: The content of the latest activity posted by the member.
fi: Jäsenen viimeisimmän toiminnan sisältö.

en: Total number of friends for the member.
fi: Jäsenen ystävien kokonaismäärä.

en: Whether to fetch extra BP data about the returned members.
fi: Haetaanko palautetuista jäsenistä ylimääräistä BP-dataa.

en: Those users are already friends or have sent friendship request(s) recently.
fi: Nämä käyttäjät ovat jo ystäviä tai ovat äskettäin lähettäneet ystäväpyyntöjä.

en: BuddyPress Member
fi: BuddyPress jäsen

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Creating the Invitations database table if it does not exist&hellip; %s
fi: Luodaan tietokantataulu kutsuille, mikäli sitä ei ole olemassa&hellip; %s

en: Failed to create table!
fi: Tietokantataulun luonti epäonnistui!

en: Created invitations table!
fi: Tietokantataulu kutsuille luotu!

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Migrating group invitations&hellip; %s
fi: Siirretään ryhmäkutsuja&hellip; %s

en: Failed to migrate invitations!
fi: Kutsujen siirto epäonnistui!

en: Migrated invitations!
fi: Siirretyt kutsut!

en: Numeric identifier of a user ID.
fi: Numeerinen tunniste jäsenen ID-tunnukselle.

en: There was a problem confirming if user is valid.
fi: Ilmeni ongelma Käyttäjän kelvollisuuden vahvistamisessa.

en: Friendship does not exist.
fi: Ystävyyttä ei ole olemassa.

en: There was an error trying to create the friendship.
fi: Ilmeni ongelma ystävyyden luomisessa.

en: Invalid friendship ID.
fi: Virheellinen ystävyyden ID-tunnus.

en: Could not accept friendship.
fi: Ystävyyttä ei voitu hyväksyä.

en: Could not delete friendship.
fi: Ystävyyttä ei voitu poistaa.

en: A unique numeric ID of a user.
fi: Jäsenen ainutkertainen numeerinen ID-tunnus.

en: Whether to force the friendship agreement.
fi: Pakotetaanko ystävyyden hyväksyntä.

en: Whether to force friendship removal.
fi: Pakotetaanko ystävyyden poisto.

en: Unique numeric identifier of the friendship.
fi: Ystävyyden ainutkertainen numeerinen tunniste.

en: Whether the friendship been confirmed/accepted.
fi: Onko ystävyys vahvistettu/hyväksytty.

en: The date the friendship was created, in the site's timezone.
fi: Päivämäärä, jolloin ystävyys solmittiin sivuston aikavyöhykkeellä.

en: ID of the member whose friendships are being retrieved.
fi: Sen jäsenen ID-tunnus, jonka ystävyyksiä haetaan.

en: Wether the friendship has been accepted.
fi: Onko ystävyys hyväksytty.

en: The ID of the user who is requesting the Friendship.
fi: Ystävyyttä pyytävän käyttäjän ID-tunnus.

en: The ID of the user who is invited to agree to the Friendship request.
fi: Sen käyttäjän ID-tunnus, joka on kutsuttu hyväksymään ystävyyspyyntö.

en: Column name to order the results by.
fi: Sarakkeen nimi, jonka mukaan tulokset järjestyvät.

en: Order results ascending or descending.
fi: Järjestä tulosjoukko nousevaan tai laskevaan järjestykseen.

[ctx: Group activity RSS title]
note: translators: 1: Site Name. 2:Group Name.
en: %1$s | %2$s | Activity
fi: %1$s | %2$s | Toiminta

note: Translators: %s is the group's name.
en: Group Profile photo of %s
fi: Ryhmän %s profiilikuva

[ctx: Group Manage Members dropdown default option]
en: All members
fi: Kaikki jäsenet

note: translators: 1: the name of the method. 2: the name of the file.
en: Argument `membership_id` passed to %1$s is deprecated. See the inline documentation at %2$s for more details.
fi: Argumentti `membership_id`, joka on välitetty kohteeseen %1$s on vanhentunut. Katso lisätiedot osoitteessa %2$s olevasta dokumentaatiosta.

note: translators: 1: number of accepted group membership requests. 2: group name.
en: %1$d accepted group membership requests for the group "%2$s"
fi: %1$d hyväksyttyä ryhmän jäsenpyyntöä ryhmälle "%2$s"

note: translators: 1: number of accepted group membership requests. 2: group name.
en: %1$d rejected group membership requests for the group "%2$s"
fi: %1$d hylättyä ryhmän jäsenyyspyyntöä ryhmälle "%2$s"

[ctx: group members pagination]
note: translators: 1: group member from number. 2: group member to number. 3: total group members.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s %3$s jäsen
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s %3$s jäsentä

[ctx: last time the group was active]
note: translators: %s: last activity timestamp (e.g. "Active 1 hour ago")
en: Active %s
fi: Aktiivinen %s

note: translators: %s is the placeholder for the count html `<span class="count"/>`
en: Public %s | Public %s
fi[0]: Julkinen %s
fi[1]: Julkiset %s

note: translators: %s is the placeholder for the count html `<span class="count"/>`
en: Private %s | Private %s
fi[0]: Yksityinen %s
fi[1]: Yksityiset %s

note: translators: %s is the placeholder for the count html tag
en: Hidden %s | Hidden %s
fi[0]: Piilotettu %s
fi[1]: Piilotettuja %s

en: Sorry, there was a problem fetching this group cover.
fi: Valitettavasti tämän ryhmän kansikuvan noutamisessa oli ongelma.

en: Invalid group id.
fi: Virheellinen ryhmän ID-tunnus.

en: Sorry, group cover upload is disabled.
fi: Valitettavasti ryhmän kansikuvan lataus ei ole sallittu.

en: Sorry, there was a problem deleting this group cover.
fi: Valitettavasti tämän ryhmän kansikuvan poistamisessa oli ongelma.

en: Whether the member is a group moderator.
fi: Onko jäsen ryhmän moderaattori.

en: Whether the member has been banned from the group.
fi: Onko jäsenelle annettu porttikielto ryhmässä.

en: Whether the member is a group administrator.
fi: Onko jäsen ryhmän ylläpitäjä.

en: Whether the membership of this user has been confirmed.
fi: Onko tämän käyttäjän jäsenyys vahvistettu.

en: The type(s) of the Group.
fi: Ryhmän tyyppi/tyypit.

en: Create the database table for Invitations and migrate existing group invitations if needed.
fi: Luo tietokantataulu kutsuille ja siirrä olemassa olevat ryhmäkutsut tarvittaessa.

note: translators: %s: BuddyPress version number
en: Noteworthy Contributors to %s
fi: Huomionarvoisia osallistujia %s:lle

[ctx: cover image upload error]
note: translators: %s: Max file size for the cover image
en: That image is too big. Please upload one smaller than %s
fi: Kuva on liian iso. Lataa pienempikokoinen kuin %s

[ctx: cover image upload error]
note: translators: %s: comma separated list of file types allowed for the cover image
en: Please upload only this file type: %s. | Please upload only these file types: %s.
fi[0]: Lataa vain tämä tiedostotyyppi: %s.
fi[1]: Lataa vain näitä tiedostotyyppejä: %s.

[ctx: last time the user was active]
note: translators: %s: human time diff of the last time the user was active on the site.
en: Active %s
fi: Aktiivinen %s

en: The BuddyPress attachments uploads directory is not set.
fi: BuddyPress liitteiden lataushakemistoa ei ole asetettu.

en: The cover image directory is not valid.
fi: Kansikuvahakemisto ei kelpaa.

note: translators: %$1s and %$2s is replaced with the correct sizes.
en: You have selected an image that is smaller than recommended. For better results, make sure to upload an image that is larger than %1$spx wide, and %2$spx tall.
fi: Olet valinnut suositeltua pienemmän kuvan. Saat parempia tuloksia lataamalla kuvan, joka on suurempi kuin %1$spx leveä ja %2$spx korkea.

[ctx: deprecated string]
note: translators: 1: the poster name. 2: the group name.
en: %1$s mentioned you in the group "%2$s"
fi: %1$s mainitsi sinut ryhmässä "%2$s"

[ctx: deprecated string]
note: translators: %s: the url to a codex page
en: See <a href="%s">the Codex guide</a> for more information.
fi: Katso <a href="%s">Codex-opas</a> lisätietoja saadaksesi.

[ctx: deprecated string]
note: translators: %s: member name
en: %s has been deleted from the system.
fi: %s on poistettu järjestelmästä.

[ctx: deprecated string]
note: translators: %s: member name
en: There was an error deleting %s from the system. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma poistettaessa %s systeemistä. Yritä uudestaan.

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta suorittaa tätä toimintoa.

en: The cover image is a Members component feature, please use bp_is_active( 'members', 'cover_image' ) instead.
fi: Kansikuva on Jäsenet komponentin ominaisuus, käytä sen sijaan parametria bp_is_active( 'members', 'cover_image' ).

[ctx: BuddyPress setting tab]
en: Members Settings
fi: Jäsenasetukset

[ctx: profile photo upload error]
note: translators: %s: Max file size for the profile photo
en: That photo is too big. Please upload one smaller than %s
fi: Kuva on liian iso. Lataa pienempikokoinen kuin %s

[ctx: profile photo upload error]
note: translators: %s: comma separated list of file types allowed for the profile photo
en: Please upload only this file type: %s. | Please upload only these file types: %s.
fi[0]: Lataa vain tämä tiedostotyyppi: %s.
fi[1]: Lataa vain näitä tiedostotyyppejä: %s.

en: BP Blocks needs to be registered hooking `bp_blocks_init`
fi: BP Blokit on rekisteröitävä `bp_blocks_init` sidontaa varten

en: The `name` or `editor_script` required keys are missing.
fi: Vaaditut `nimi` tai `editor_script` avaimet puuttuvat.

en: The required `editor_script` could not be registered.
fi: Vaadittua `editor_scriptiä` ei voitu rekisteröidä.

[ctx: Personal activity feed title]
note: translators: 1: Site Name. 2: User Display Name.
en: %1$s | %2$s | Activity
fi: %1$s | %2$s | Toiminta

en: You need to define a component parameter to insert activity.
fi: Sinun on määritettävä komponenttiparametri toiminnan lisäämiseksi.

en: You need to define a type parameter to insert activity.
fi: Sinun on määritettävä tyyppiparametri toiminnan lisäämiseksi.

note: translators: %s is the placeholder for the count html tag `<span class="count"/>`
en: All %s
fi: Kaikki %s

note: translators: %s is the placeholder for the count html tag `<span class="count"/>`
en: Spam %s
fi: Roskaa %s

en: Limit result set to items with a specific scope.
fi: Rajoita tulosjoukko kohteisiin, joilla on tietty kohdennus.

note: translators: 1: the activity user link. 2: the blog link.
en: %1$s created the site %2$s
fi: %1$s loi sivuston %2$s

[ctx: `new_blog_post` activity action]
note: translators: 1: the activity user link. 2: the post link. 3: the blog link.
en: %1$s wrote a new post, %2$s, on the site %3$s
fi: %1$s kirjoitti uuden julkaisun %2$s sivustolle %3$s

[ctx: `new_blog_post` activity action]
note: translators: 1: the activity user link. 2: the post link.
en: %1$s wrote a new post, %2$s
fi: %1$s kirjoitti uuden julkaisun, %2$s

[ctx: `new_blog_comment` activity action]
note: translators: 1: the activity user link. 2: the post link. 3: the blog link.
en: %1$s commented on the post, %2$s, on the site %3$s
fi: %1$s kommentoi julkaisua, %2$s, sivustolla %3$s

[ctx: `new_blog_comment` activity action]
note: translators: 1: the activity user link. 2: the post link.
en: %1$s commented on the post, %2$s
fi: %1$s kommentoi julkaisua, %2$s

en: Site icon for the blog
fi: Blogin sivustokuvake

[ctx: last time the site was active]
note: translators: %s: human time diff of the last time the site was active.
en: Active %s
fi: Aktiivinen %s

en: A unique numeric ID for the blog.
fi: Blogin ainutkertainen numeerinen ID-tunnus.

en: There was a problem confirming the blog's user admin is valid.
fi: Ilmeni ongelma blogin järjestelmänvalvojan kelvollisuuden vahvistamisessa.

en: Sorry, there was a problem fetching the blog avatar.
fi: Valitettavasti blogin avatarin noutamisessa oli ongelma.

en: Sorry, blog avatar is disabled.
fi: Valitettavasti blogin avatar ei ole sallittu.

en: Whether to disable the default Gravatar Admin user fallback.
fi: Poistetaanko oletusarvoinen Gravatar hallinta fallback käytöstä.

en: A unique numeric ID for the Blog.
fi: Blogin ainutkertainen numeerinen ID-tunnus.

en: There was a problem confirming if user ID provided is a valid one.
fi: Ilmeni ongelma vahvistettaessa, onko annettu käyttäjän tunnus-ID kelvollinen.

en: Invalid blog ID.
fi: Virheellinen blogitunnus.

en: A unique numeric ID for the blog admin.
fi: Blogin järjestelmänvalvojan ainutkertainen numeerinen ID-tunnus.

en: The name of the blog.
fi: Blogin nimi.

en: The permalink of the blog.
fi: Blogin kestolinkki.

en: The description of the blog.
fi: Blogin kuvaus.

en: The path of the blog.
fi: Blogin polku.

en: The domain of the blog.
fi: Blogin verkkotunnus.

en: Avatar URLs for the blog.
fi: Blogin avatar-URL-osoitteet.

en: ID of the user whose blogs user can post to.
fi: Sen käyttäjän ID-tunnus, jonka blogeihin käyttäjä voi kirjoittaa.

en: A unique numeric ID for the User.
fi: Jäsenen ainutkertainen numeerinen ID-tunnus.

en: Sorry, there was a problem fetching this user cover.
fi: Valitettavasti tämän käyttäjän kansikuvan noutamisessa oli ongelma.

en: Sorry, user cover upload is disabled.
fi: Valitettavasti käyttäjän kansikuvan lataus ei ole sallittu.

en: Sorry, there was a problem deleting this user cover.
fi: Valitettavasti tämän käyttäjän kansikuvan poistamisessa oli ongelma.

en: Friendship relation with, current, logged in user.
fi: Ystävyyssuhde nykyiseen kirjautuneeseen käyttäjään.

en: Identifier for the signup. Can be a signup ID, an email address, or an activation key.
fi: Rekisteröitymisen tunniste. Voi olla rekisteröitymisen ID-tunnus, sähköpostiosoite tai aktivointiavain.

en: Activation key of the signup.
fi: Rekisterisöitymisen aktivointiavain.

en: Invalid signup id.
fi: Virheellinen rekisteröitymisen ID-tunnus.

en: Cannot create new signup.
fi: Uutta rekisteröitymistä ei voi luoda.

en: Could not delete signup.
fi: Rekisteröitymistä ei voitu poistaa.

en: Fail to activate the signup.
fi: Rekisteröitymisen aktivointi epäonnistui.

en: Passwords cannot be empty or contain the "\" character.
fi: Salasanat eivät voi olla tyhjiä tai sisältää "\"-merkkiä.

en: Password for the new user (never included).
fi: Uuden käyttäjän salasana (ei koskaan mukana).

en: A unique numeric ID for the signup.
fi: Ainutkertainen numeerinen ID-tunnus rekisteröitymistä varten.

en: The username of the user the signup is for.
fi: Sen käyttäjän käyttäjänimi, jolle rekisteröityminen on tarkoitettu.

en: The email for the user the signup is for.
fi: Sähköpostiosoite käyttäjälle, jolle rekisteröityminen on tarkoitettu.

en: The registered date for the user, in the site's timezone.
fi: Käyttäjän rekisteröitymispäivämäärä, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the activation email was sent to the user, in the site's timezone.
fi: Päivämäärä, jolloin aktivointisähköposti lähetettiin käyttäjälle sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The number of times the activation email was sent to the user.
fi: Kuinka monta kertaa aktivointisähköposti lähetettiin käyttäjälle.

en: The signup meta information
fi: Rekisteröitymisen metatiedot

en: The new user's full name.
fi: Uuden käyttäjän koko nimi.

en: Unique site name (slug) of the new user's child site.
fi: Uuden käyttäjän alisivuston ainutkertainen sivustonimi (polkutunnus).

en: Title of the new user's child site.
fi: Otsikko uuden käyttäjän alisivustolle.

en: Search engine visibility of the new user's site.
fi: Uuden käyttäjän sivuston hakukonenäkyvyys.

en: Language to use for the new user's site.
fi: Kieli jota käytetään uuden käyttäjän sivustolla.

en: Total number of signups to return.
fi: Kokonaismäärä palautettaville rekisteröitymisille. .

en: Offset the result set by a specific number of items.
fi: Rajaa tulosjoukko tietylle määrälle kohteita.

en: Order by a specific parameter (default: signup_id).
fi: Järjestä tietyn parametrin mukaan (oletus: signup_id).

en: Specific user login to return.
fi: Tietty käyttäjä palautettavaksi.

note: translators: 1: group name. 2: member name.
en: What's new in %1$s, %2$s?
fi: Mitä uutta kohteessa %1$s, %2$s?

en: Select the BuddyPress container width for your site.
fi: Valitse sivustosi BuddyPress alueen leveys.

en: Default width
fi: Oletusleveys

en: Wide width
fi: Suuri leveys

en: Full width
fi: Täysi leveys

en: Whether to fetch data for the field. Requires a $user_id.
fi: Haetaanko data kentälle. Vaatii käyttöön $user_id.

en: Options of the profile field.
fi: Profiilikentän vaihtoehdot.

en: Visit the Support Forums
fi: Käy tukifoorumeilla

en: Follow BuddyPress on Twitter
fi: Seuraa BuddyPressia Twitterissä

[ctx: BuddyPress Extended Profile data exporter friendly name]
en: Extended Profile information
fi: Laajennettu profiili informaatio

en: Whether to fetch the fields for each group.
fi: Haetaanko kunkin ryhmän kentät.

en: ID of the field group that have fields.
fi: Kenttäryhmän ID-tunnus, jolla on kenttiä.

en: The fields associated with this group of profile fields.
fi: Kentät jotka liittyvät tähän ryhmään profiilikentissä.

en: Whether the group of profile fields can be deleted or not.
fi: Voidaanko profiilikenttiryhmä poistaa vai ei.

en: The order of the group of profile fields.
fi: Profiilikenttien ryhmän järjestys.

en: Required param missing.
fi: Vaadittu parametri puuttuu.

en: Invalid field group ID.
fi: Epäkelpo kenttäryhmän ID.

en: A unique numeric ID for the group of profile fields.
fi: Yksilöllinen numeerinen ID profiilikenttiryhmälle.

en: Sorry, you are not allowed to view this XProfile field group.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole lupaa tarkastella tätä XProfile-kenttäryhmää.

en: Cannot create new XProfile field group.
fi: Uutta XProfile-kenttäryhmää ei voi luoda.

en: HTML content for the group of profile fields, transformed for display.
fi: Profiilikenttiryhmän HTML-sisältö, muunnettu näyttöä varten.

en: Content for the group of profile fields, as it exists in the database.
fi: Profiilikenttiryhmän sisältö sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: The description of the group of profile fields.
fi: Kuvaus profiilikenttien ryhmälle.

en: The name of group of profile fields.
fi: Nimi profiilikenttien ryhmälle.

en: Could not delete XProfile field group.
fi: XProfile-kenttäryhmää ei voitu poistaa.

en: Cannot update XProfile field group.
fi: XProfile-kenttäryhmää ei voitu päivittää.

en: Whether to pre-fetch xprofilemeta for all retrieved groups, fields, and data.
fi: Tehdäänkö esinouto xprofilemeta tiedolle kaikille noudetuille ryhmille, kentille ja tiedoille.

en: Ensure result set excludes specific profile fields.
fi: Varmista, että tulosjoukko sulkee pois tietyt profiilikentät.

en: Ensure result set excludes specific profile field groups.
fi: Varmista, että tulosjoukko poissulkee tietyt profiilikenttäryhmät.

en: Whether to fetch the visibility level for each field.
fi: Haetaanko näkyvyystaso kullekkin kentälle.

en: Whether to fetch data for each field. Requires a $user_id.
fi: Haetaanko data kullekkin kentälle. Vaatii $user_id.

en: Whether to hide profile fields where the user has not provided data or not.
fi: Piilotetaanko profiilikenttät, joissa käyttäjällä ei ole dataa vai ei.

en: Limit fields by those restricted to a given member type, or array of member types. If `$user_id` is provided, the value of `$member_type` will be overridden by the member types of the provided user. The special value of 'any' will return only those fields that are unrestricted by member type - i.e., those applicable to any type.
fi: Rajaa kentät niihin, jotka on rajoitettu tiettyyn jäsentyyppiin tai jäsentyyppien ryhmään. Jos toimitetaan `$user_id`, annetun käyttäjän jäsentyypit korvaavat `$member_type` -arvon. Erityisarvo 'mikä tahansa' palauttaa vain ne kentät, joita jäsentyyppi ei rajoita - ts. mitkä tahansa tyyppiin sovellettavat.

en: The saved value for this profile field.
fi: Tämän profiilikentän tallennettu arvo.

en: The order of the option into the profile field list of options
fi: Vaihtoehdon järjestys profiilikenttävaihtoehtojen luettelossa

en: The way profile field's options are ordered.
fi: Tapa, jolla profiilikentän vaihtoehdot järjestetään.

en: Whether the option is the default one for the profile field.
fi: Onko tämä vaihtoehto profiilikentän oletusasetus.

en: Who may see the saved value for this profile field.
fi: Kuka voi nähdä tämän profiilikentän tallennetun arvon.

en: ID of the profile group of fields that have profile fields
fi: Profiiliryhmän ID-tunnus kentistä, joissa on profiilikentät

en: Whether to hide profile groups of fields that do not have any profile fields or not.
fi: Piilotetaanko kenttäprofiiliryhmät, joissa ei ole profiilikenttiä vai ei.

[ctx: Activity Custom Post Type post comment action]
note: translators: 1: the activity author user link. 2: the post link.
en: %1$s commented on the %2$s
fi: %1$s kommentoi sivulla %2$s

[ctx: Activity Custom Post Type comment action]
note: translators: 1: the activity author user link. 2: the post link. 3: the blog link.
en: %1$s commented on the %2$s, on the site %3$s
fi: %1$s kommentoi julkaisua %2$s, sivustolla %3$s

[ctx: Activity Custom Post Type post action]
note: translators: 1: the activity author user link. 2: the post link.
en: %1$s wrote a new %2$s
fi: %1$s kirjoitti uuden %2$s

[ctx: Activity Custom Post Type post action]
note: translators: 1: the activity author user link. 2: the post link. 3: the blog link.
en: %1$s wrote a new %2$s, on the site %3$s
fi: %1$s kirjoitti uuden %2$s sivustolla %3$s

en: Whether to allow members to set the visibility for the profile field data or not.
fi: Annetaanko jäsenille oikeus asettaa profiilikenttädatan näkyvyys vai ei.

en: Default visibility for the profile field.
fi: Profiilikentän oletusnäkyvyys.

en: Required if you want to delete users data for the field.
fi: Vaaditaan, jos haluat poistaa käyttäjätiedot kentästä.

en: Required if you want to load a specific user's data.
fi: Vaaditaan, jos haluat ladata tietyn käyttäjän tiedot.

en: A unique numeric ID for the profile field.
fi: Yksilöllinen numeerinen ID profiilikentälle.

en: The date the field data was last updated, in the site's timezone.
fi: Päivä, jona kentän tiedot viimeksi päivitettiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: HTML value for the field, transformed for display.
fi: Kentän HTML-arvo, muunnettu näyttöä varten.

[ctx: BuddyPress Activity data exporter friendly name]
en: Activity Data
fi: Toimintadata

en: The ID of the field the data is from.
fi: ID-tunnus kentälle mistä tämä data on lähtöisin.

en: The order of the profile field into the group of fields.
fi: Profiilikentän järjestys kenttäryhmässä.

en: Whether the profile field can be deleted or not.
fi: Voidaanko profiilikenttä poistaa vai ei.

en: Whether the profile field must have a value.
fi: Onko profiilikentällä oltava arvo.

en: HTML content for the profile field, transformed for display.
fi: Profiilikentän HTML-sisältö, muunnettu näyttöä varten.

en: Content for the profile field, as it exists in the database.
fi: Profiilikentän sisältö sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: The description of the profile field.
fi: Profiilikentän kuvaus.

en: The name of the profile field.
fi: Profiilikentän nimi.

en: The type for the profile field.
fi: Profiilikentän tyyppi.

en: The ID of the parent field.
fi: Isäntäkentän ID-tunnus.

en: The ID of the group the field is part of.
fi: Sen ryhmän ID-tunnus, johon kenttä kuuluu.

en: Sorry, you are not allowed to delete this field.
fi: Valitettavasti et voi poistaa tätä kenttää.

en: Could not delete XProfile field.
fi: XProfile-kenttää ei voitu poistaa.

en: Cannot update XProfile field.
fi: XProfile-kenttää ei voida päivittää.

en: Invalid profile field ID.
fi: Virheellinen profiilikentän ID-tunnus.

en: Sorry, you are not allowed to create a XProfile field.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole lupaa luoda XProfile-kenttää.

en: Cannot create new XProfile field.
fi: Uutta XProfile-kenttää ei voi luoda.

en: The ID of user the field data is from.
fi: Käyttäjän ID-tunnus, josta kentän data on peräisin.

en: Invalid field ID.
fi: Virheellinen kentän ID-tunnus.

en: Sorry, the profile field value is not viewable for this user.
fi: Valitettavasti profiilikentän arvo ei ole näkyvissä tälle käyttäjälle.

en: Cannot save XProfile data.
fi: XProfile-tietoja ei voi tallentaa.

en: Sorry, you cannot save XProfile field data.
fi: Valitettavasti et voi tallentaa XProfile-kenttätietoja.

en: Could not delete XProfile data.
fi: XProfile-tietoja ei voitu poistaa.

en: A unique numeric ID for the profile data.
fi: Yksilöllinen numeerinen ID-tunnus profiilitiedoille.

en: The ID of the user the field data is from.
fi: Käyttäjän ID-tunnus, josta kentän data on peräisin.

en: The value of the field data.
fi: Kentän datan arvo.

en: Value for the field, as it exists in the database.
fi: Kentän arvo sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: Unserialized value for the field, regular string will be casted as array.
fi: Kentän purettu serialisoimaton arvo, tavallista merkkijonoa käsitellään taulukkona.

en: Autolink status for this profile field
fi: Autolinkin tila tälle profiilikentälle

en: Value suppressed.
fi: Arvo peitetty.

[ctx: Default text for the post type name]
en: item
fi: kohde

en: Sorry, you need to be logged in to save XProfile data.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään tallentaaksesi XProfile-tietoja.

en: A unique numeric ID for the activity.
fi: Toiminnan yksilöivä numeerinen ID-tunnus.

en: Sorry, you cannot view the activities.
fi: Valitettavasti et voi tarkastella toimintoja.

en: Please, enter some content.
fi: Ole hyvä ja syötä sisältöä.

en: Cannot create new activity.
fi: Uutta toimintaa ei voi luoda.

en: Sorry, you are not allowed to create activities.
fi: Valitettavasti et voi luoda toimintoja.

en: Cannot update existing activity.
fi: Nykyistä toimintaa ei voi päivittää.

en: Sorry, you are not allowed to update this activity.
fi: Valitettavasti et voi päivittää tätä toimintaa.

en: Invalid activity ID.
fi: Virheellinen toiminnan ID-tunnus.

en: Could not delete the activity.
fi: Toimintoa ei voitu poistaa.

en: Sorry, you are not allowed to delete this activity.
fi: Valitettavasti et voi poistaa tätä toimintaa.

en: Sorry, you cannot remove the activity from your favorites.
fi: Valitettavasti et voi poistaa toimintaa suosikeistasi.

en: Sorry, you cannot add the activity to your favorites.
fi: Valitettavasti et voi lisätä toimintaa suosikkeihisi.

en: Sorry, you are not allowed to update favorites.
fi: Valitettavasti et saa päivittää suosikkeja.

en: The ID of some other object primarily associated with this one.
fi: Jonkin muun ensisijaisesti tähän objektiin liittyvän objektin ID-tunnus.

en: The ID of some other object also associated with this one.
fi: Jonkin muun tähän kohteeseen liittyvän objektin ID-tunnus.

en: The ID for the author of the activity.
fi: Toiminnan kirjoittajan ID-tunnus.

en: The permalink to this activity on the site.
fi: Tämän toiminnan kestolinkki sivustolla.

en: The active BuddyPress component the activity relates to.
fi: Aktiivinen BuddyPress-komponentti, johon toiminta liittyy.

en: The description of the activity's type (eg: Username posted an update)
fi: Toiminnan tyypin kuvaus (esimerkiksi: Käyttäjätunnus lähetti päivityksen)

en: Allowed HTML content for the activity.
fi: Sallittu HTML-sisältö toiminnalle.

en: Content for the activity, as it exists in the database.
fi: Toiminnan sisältö sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: HTML content for the activity, transformed for display.
fi: Toiminnan HTML-sisältö, muunnettu näyttöä varten.

en: The date the activity was published, in the site's timezone.
fi: Päivä, jona toiminta julkaistiin sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Whether the activity has been marked as spam or not.
fi: Onko aktiviteetti merkitty roskapostiksi vai ei.

en: A list of objects children of the activity object.
fi: Luettelo objektin lapsista toimintaobjektissa.

en: Total number of comments of the activity object.
fi: Kommenttien kokonaismäärä toimintaobjektissa.

en: Whether the activity object should be sitewide hidden or not.
fi: Pitääkö toimintaobjekti olla sivustonlaajuinen vai ei.

en: Whether the activity object has been favorited by the current user.
fi: Onko toimintaobjekti merkitty suosikkeihin nykyisellä käyttäjällä.

en: Avatar URLs for the author of the activity.
fi: Toiminnan tekijän Avatar-URL-osoitteet.

en: Limit result set to items published after a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita tulosjoukko kohteisiin, jotka julkaistiin tietyn ISO8601-yhteensopivan päivämäärän jälkeen.

en: Limit result set to items created by a specific user (ID).
fi: Rajoita tulosjoukko kohteisiin, jotka tietty käyttäjä on julkaissut (ID).

en: Limit result set to items created by a specific group.
fi: Rajoita tulosjoukko kohteisiin, jotka tietty ryhmä on julkaissut.

en: Limit result set to items created by a specific site.
fi: Rajoita tulosjoukko kohteisiin, jotka tietty sivusto on julkaissut.

en: Limit result set to items with a specific prime association ID.
fi: Rajoita tulosjoukko kohteisiin, joilla on erityinen ensisijaisen yhdistävä ID-tunnus.

en: Limit result set to items with a specific secondary association ID.
fi: Rajoita tulosjoukko kohteisiin, joilla on erityinen toissijainen yhdistävä ID-tunnus.

en: Limit result set to items with a specific active BuddyPress component.
fi: Rajoita tulosjoukko kohteisiin, joissa on tietty aktiivinen BuddyPress-komponentti.

en: Limit result set to items with a specific activity type.
fi: Rajoita tulosjoukko kohteisiin, joissa on tietty toimintatyyppi.

en: List of message objects for the thread.
fi: Luettelo viestiketjun viestiobjekteista.

en: List of starred message IDs.
fi: Luettelo tähdellä merkittyjen viestien ID-tunnuksista.

en: Filter the result by box.
fi: Suodata tulos laatikon mukaan.

en: Filter the result by thread status.
fi: Suodata tulos viestiketjun tilan mukaan.

en: Limit result to messages created by a specific user.
fi: Rajoita tulos vain tietyn käyttäjän luomiin viesteihin.

en: The activity type of the activity.
fi: Toiminnan tyyppi.

en: No comments by default, stream for within stream display, threaded for below each activity item.
fi: Ei kommentteja oletuksena, suoratoisto streamin sisällä, ketjutettu kunkin toimintokohteen alle.

en: ID of one of the message of the Thread.
fi: Yhden viestiketjun viestin ID-tunnus.

en: Sorry, you cannot view the messages.
fi: Valitettavasti et voi katsella viestejä.

en: Sorry, you are not allowed to see this thread.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeuksia nähdä tätä viestiketjua.

en: Sorry, this thread does not exist.
fi: Valitettavasti tätä säiettä ei ole olemassa.

en: There was an error trying to create the message.
fi: Viestin luomisessa tapahtui virhe.

en: Sorry, you need to be logged in to create a message.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään luodaksesi viestin.

en: There was an error trying to update the message.
fi: Viestin päivittämisessä tapahtui virhe.

en: Sorry, this message does not exist.
fi: Valitettavasti tätä viestiä ei ole.

en: Sorry, you cannot add the message to your starred box.
fi: Valitettavasti et voi lisätä viestiä tähdellä merkittyyn ruutuun.

en: Sorry, you cannot remove the message from your starred box.
fi: Valitettavasti et voi poistaa viestiä tähdellä merkitystä ruudusta.

en: Sorry, you are not allowed to star/unstar messages.
fi: Valitettavasti et ole oikeutettu merkitsemään tähdellä/poistaa tähtimerkintää viesteissä.

en: There was an error trying to delete the thread.
fi: Viestiketjun poistamisessa tapahtui virhe.

en: ID of the Messages Thread.
fi: Viestiketjun ID-tunnus.

en: ID of the Messages Thread. Required when replying to an existing Thread.
fi: Viestiketjun ID-tunnus. Vaaditaan vastattaessa olemassa olevaan viestiketjuun.

en: The user ID of the Message sender.
fi: Viestin lähettäjän ID-tunnus.

en: Subject of the Message initializing the Thread.
fi: Viestiketjua alustavan viestin aihe.

en: Content of the Message to add to the Thread.
fi: Viestiketjuun lisättävän viestin sisältö.

en: The list of the recipients user IDs of the Message.
fi: Luettelo viestin vastaanottajien ID-tunnuksista.

en: By default the latest message of the thread will be updated. Specify this message ID to edit another message of the thread.
fi: Oletuksena viestiketjun viimeisin viesti päivitetään. Määritä tämä viesti ID-tunnus, jos haluat muokata toista viestiä viestiketjussa.

en: The user ID to remove from the thread
fi: Viestiketjusta poistettavan käyttäjän ID-tunnus

en: A unique numeric ID for the Thread.
fi: Ainutkertainen numeerinen ID-tunnus viestiketjulle.

en: The ID of the latest message of the Thread.
fi: Viestiketjun viimeisimmän viestin ID-tunnus.

en: The ID of latest sender of the Thread.
fi: Viestiketjun viimeisimmän lähettäjän ID-tunnus.

en: Title of the latest message of the Thread.
fi: Viestiketjun viimeisimmän viestin otsikko.

en: Title of the latest message of the Thread, as it exists in the database.
fi: Viestiketjun viimeisimmän viestin otsikko sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: Title of the latest message of the Thread, transformed for display.
fi: Viestiketjun viimeisimmän viestin otsikko, muunnettu näyttöä varten.

en: Summary of the latest message of the Thread.
fi: Yhteenveto viestiketjun viimeisimmästä viestistä.

en: Summary for the latest message of the Thread, as it exists in the database.
fi: Yhteenveto viestiketjun viimeisimmästä viestistä, sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: HTML summary for the latest message of the Thread, transformed for display.
fi: HTML-yhteenveto viestiketjun viimeisimmästä viestistä, muunnettu näyttöä varten.

en: Content of the latest message of the Thread.
fi: Viestiketjun viimeisimmän viestin sisältö.

en: Content for the latest message of the Thread, as it exists in the database.
fi: Viestiketjun viimeisimmän viestin sisältö sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: HTML content for the latest message of the Thread, transformed for display.
fi: Viestiketjun viimeisimmän viestin HTML-sisältö, muunnettu näyttöä varten.

en: Dat of the latest message of the Thread, in the site's timezone.
fi: Viestiketjun viimeisimmän viestin päivämäärä, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Total count of unread messages into the Thread for the requested user.
fi: Viestiketjun lukemattomien viestien kokonaismäärä pyydetylle käyttäjälle.

en: The list of user IDs for all messages in the Thread.
fi: Luettelo viestiketjun viestien käyttäjien ID-tunnuksista.

en: The list of recipient User Objects involved into the Thread.
fi: Luettelo viestiketjuun liittyvistä vastaanottajien objekteista.

[ctx: BuddyPress Messages data exporter friendly name]
en: Private Messages
fi: Yksityisviestit

en: Sorry, you are not allowed to see this notice.
fi: Valitettavasti et omaa oikeuksia nähdä tätä ilmoitusta.

en: The date of the last time the membership of this user was modified, in the site's timezone.
fi: Päivämäärä, jolloin viimeksi muutettiin tämän käyttäjän jäsenyyttä sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Sort the order of results by the status of the group members.
fi: Lajittele tulosten järjestys ryhmän jäsenten tilan mukaan.

en: Ensure result set includes specific group roles.
fi: Varmista, että tulosjoukko sisältää erityiset ryhmäroolit.

en: Ensure result set excludes specific member IDs.
fi: Varmista, että tulosjoukko sulkee pois tietyt jäsen ID-tunnukset.

en: Whether results should exclude group admins and mods.
fi: Pitäisikö tulosten sulkea pois ryhmän pääkäyttäjät ja moderaattorit.

en: Whether results should exclude banned group members.
fi: Pitäisikö tulosjoukosta poissulkea kielletyt (banned) ryhmän jäsenet.

en: Sorry, you cannot view the group.
fi: Valitettavasti et voi tarkastella ryhmää.

en: Please, enter the name of group.
fi: Ole hyvä ja anna ryhmän nimi.

en: Cannot create new group.
fi: Uutta ryhmää ei voi luoda.

en: Cannot update existing group.
fi: Nykyistä ryhmää ei voi päivittää.

en: Sorry, you are not allowed to update this group.
fi: Valitettavasti et voi päivittää tätä ryhmää.

en: Could not delete the group.
fi: Ryhmää ei voitu poistaa.

en: Sorry, you are not allowed to delete this group.
fi: Valitettavasti et voi poistaa tätä ryhmää.

en: The ID of the user who created the Group.
fi: Ryhmän luoneen käyttäjän ID-tunnus.

en: The name of the Group.
fi: Ryhmän nimi.

en: The permalink to the Group on the site.
fi: Kestolinkki ryhmään sivustolla.

en: The description of the Group.
fi: Ryhmän kuvaus.

en: Content for the description of the Group, as it exists in the database.
fi: Sisältö ryhmän kuvaukselle sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: HTML content for the description of the Group, transformed for display.
fi: HTML-sisältö ryhmän kuvaukselle, muunnettu näyttöä varten.

en: The status of the Group.
fi: Ryhmän tila.

en: Whether the Group has a forum enabled or not.
fi: Onko ryhmässä foorumi käytössä vai ei.

en: ID of the parent Group.
fi: Isäntäryhmän ID-tunnus.

en: The date the Group was created, in the site's timezone.
fi: Ryhmän luomispäivämäärä sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Group administrators.
fi: Ryhmävalvojat.

en: Group moderators.
fi: Ryhmän moderaattorit.

en: Count of all Group members.
fi: Laske kaikki ryhmän jäsenet.

en: The date the Group was last active, in the site's timezone.
fi: Päivämäärä, jolloin ryhmä oli viimeksi aktiivinen sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Avatar URLs for the group.
fi: Ryhmän avatar-URL-osoitteet.

en: Order Groups by which attribute.
fi: Lajittele ryhmät mikä atribuutin mukaan.

en: Group statuses to limit results to.
fi: Ryhmän tilat joiden mukaan tulokset rajataan.

en: Pass a user ID to limit to only Groups that this user is a member of.
fi: Anna käyttäjän ID-tunnus rajoittaaksesi vain ryhmiin, joissa tämä käyttäjä on.

en: Get Groups that are children of the specified Group(s) IDs.
fi: Hae ryhmiä, jotka ovat määritettyjen ID-tunnusten ryhmien lapsia.

en: Get Groups based on their meta data information.
fi: Hae ryhmiä metatietojensa perusteella.

en: Ensure result set includes Groups with specific IDs.
fi: Varmista, että tulosjoukko sisältää ryhmät, joilla on erityiset ID-tunnukset.

en: Ensure result set excludes Groups with specific IDs
fi: Varmista, että tulosjoukko poissulkee ryhmät, joilla on erityiset ID-tunnukset

en: Limit results set to a certain Group type.
fi: Rajoita tulokset tiettyyn ryhmätyyppiin.

en: Whether results should include hidden Groups.
fi: Sisällytetäänkö tuloksiin piilotetut ryhmät.

en: Sorry, you need to be logged in to update this group.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään päivittääksesi tämän ryhmän.

en: Sorry, you need to be logged in to delete this group.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään poistaaksesi tämän ryhmän.

en: The URL-friendly slug for the Group.
fi: Ryhmän URL-ystävällinen polkutunnus.

en: Sorry, you are not allowed to promote this group member.
fi: Valitettavasti et voi korottaa tätä ryhmän jäsentä.

en: The raw and rendered versions for the content of the message.
fi: Viestin sisällön raaka ja renderoitu versio.

en: Content for the object, as it exists in the database.
fi: Objektin sisältö sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: HTML content for the object, transformed for display.
fi: Objektin HTML-sisältö, muunnettu näyttöä varten.

en: ID of the group to limit results to.
fi: Ryhmän ID-tunnus, johon tulokset rajoitetaan.

en: Return only invitations extended to this user.
fi: Palauta vain tälle käyttäjälle osoitetut kutsut.

en: Return only invitations extended by this user.
fi: Palauta vain tämän käyttäjän osoittamat kutsut.

en: Limit result set to invites that have been sent, not sent, or include all.
fi: Rajoita tulosjoukko kutsuihin, jotka on lähetetty, joita ei ole lähetetty tai sisällytä kaikki.

en: A unique numeric ID for the Group Member.
fi: Yksilöllinen numeerinen ID-tunnus ryhmän jäsenelle.

en: Could not join the group.
fi: Ryhmään ei voitu liittyä.

en: Could not add member to the group.
fi: Jäsentä ei voitu lisätä ryhmään.

en: Sorry, you need to be logged in to join a group.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään liittyäksesi ryhmään.

en: Invalid group member ID.
fi: Virheellinen ryhmän jäsenen ID-tunnus.

en: Could not promote member.
fi: Jäsentä ei voitu ylentää.

en: Could not demote member.
fi: Jäsentä ei voitu alentaa.

en: Could not demote member from the group.
fi: Jäsentä ei voitu alentaa ryhmässä.

en: Could not ban member from the group.
fi: Jäsentä ei voitu merkitä kiellolla ryhmässä.

en: Could not unban member from the group.
fi: Jäseneltä ei voitu poistaa merkintää kiellosta ryhmässä.

en: Sorry, you need to be logged in to make an update.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään päivityksen tekemistä varten.

en: Sorry, you are not allowed to ban this group member.
fi: Valitettavasti et voi merkitä kiellolla tätä ryhmän jäsentä.

en: Sorry, you are not allowed to unban this group member.
fi: Valitettavasti et voi poistaa merkintää kiellosta tältä ryhmän jäseneltä.

en: Sorry, you are not allowed to demote this group member.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole lupaa alentaa tätä ryhmän jäsentä.

en: Could not remove member from this group.
fi: Jäsentä ei voitu poistaa tästä ryhmästä.

en: Group role to assign the user to.
fi: Ryhmärooli joka käyttäjälle asetetaan.

en: A unique numeric ID for the Member to add to the Group.
fi: Ainutkertainen numeerinen ID-tunnus jäsenelle jonka voi lisätä ryhmään.

en: Action used to update a group member.
fi: Ryhmän jäsenen päivittämiseen käytetty toiminto.

en: A unique numeric ID for the group membership request.
fi: Ainutkertainen numeerinen ID-tunnus ryhmäjäsenyyspyynnölle.

en: Sorry, you are not allowed to view membership requests.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole lupaa tarkastella jäsenyyspyyntöjä.

en: Invalid group membership request ID.
fi: Virheellinen ryhmän jäsenpyynnön ID-tunnus.

en: Sorry, you are not allowed to view a membership request.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole lupaa tarkastella jäsenyyspyyntöä.

en: There is already a request to this member.
fi: Tälle jäsenelle on jo pyyntö.

en: Could not send membership request to this group.
fi: Jäsenpyyntöä ei voitu lähettää tälle ryhmälle.

en: Sorry, you need to be logged in to create a membership request.
fi: Sinun on oltava kirjautuneena sisään luodaksesi jäsenpyynnön.

en: User may not extend requests on behalf of another user.
fi: Käyttäjä ei voi laajentaa pyyntöjä toisen käyttäjän puolesta.

en: There was an error accepting the membership request.
fi: Jäsenyyspyynnön hyväksymisessä tapahtui virhe.

en: User is not allowed to approve membership requests to this group.
fi: Käyttäjä ei ole oikeutettu hyväksymään tämän ryhmän jäsenpyyntöjä.

en: There was an error rejecting the membership request.
fi: Jäsenpyynnön hylkäämisessä tapahtui virhe.

en: User is not allowed to delete this membership request.
fi: Käyttäjä ei saa poistaa tätä jäsenyyspyyntöä.

en: The ID of the user who requested a Group membership.
fi: Ryhmän jäsenyyttä pyytäneen käyttäjän ID-tunnus.

en: The ID of the group the user requested a membership for.
fi: Sen ryhmän ID-tunnus, johon käyttäjä pyysi jäsenyyttä.

en: Return only Membership requests made by a specific user.
fi: Palauta vain tietyn käyttäjän esittämät jäsenpyynnöt.

en: Sorry, you need to be logged in to view a group membership.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään nähdäksesi ryhmäjäsenyyden.

en: Sorry, you need to be logged in to view membership requests.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään nähdäksesi jäsenyyspyynnöt.

en: Sorry, you need to be logged in to get a membership.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään saadaksesi jäsenyyden.

en: Sorry, you need to be logged in to delete a request.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään pyynnön poistamiseksi.

en: Order sort attribute ascending or descending.
fi: Järjestä lajittelu nousevaan tai laskevaan.

en: Posted a status update in a Group
fi: Julkaisi tilan päivityksen ryhmälle

en: Group Activity Updates
fi: Ryhmän toiminnan päivitykset

en: A unique numeric ID for the group invitation.
fi: Yksilöllinen numeerinen ID-tunnus ryhmäkutsulle.

en: Sorry, you are not allowed to fetch group invitations with those arguments.
fi: Valitettavasti et voi noutaa ryhmäkutsuja näillä argumenteilla.

en: Invalid group invitation ID.
fi: Virheellinen ryhmäkutsun ID-tunnus.

en: Sorry, you are not allowed to fetch an invitation.
fi: Valitettavasti et voi noutaa kutsua.

en: Could not invite member to the group.
fi: Jäsentä ei voitu kutsua ryhmään.

en: Sorry, you need to be logged in to create an invitation.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään luodaksesi kutsun.

en: Sorry, you are not allowed to create the invitation as requested.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta luoda pyydettyä kutsua.

en: Could not accept group invitation.
fi: Ryhmäkutsua ei voitu hyväksyä.

en: Sorry, you are not allowed to accept the invitation as requested.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta hyväksyä pyydettyä kutsua.

en: Could not delete group invitation.
fi: Ryhmäkutsua ei voitu poistaa.

en: Sorry, you are not allowed to delete the invitation as requested.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta poistaa pyydettyä kutsua.

en: The optional message to send to the invited user.
fi: Valinnainen viesti, joka lähetetään kutsutulle käyttäjälle.

en: Whether the invite should be sent to the invitee.
fi: Lähetetäänkö kutsu kutsuttavalle.

en: A unique numeric ID for the BP Invitation object.
fi: Ainutlaatuinen numeerinen ID-tunnus BP-kutsu -objektille.

en: The ID of the user who is invited to join the Group.
fi: Ryhmään kutsutun käyttäjän ID-tunnus.

en: Whether the invite has been sent to the invitee.
fi: Onko kutsu lähetetty kutsutulle.

en: The ID of the user who made the invite.
fi: Kutsun tehneen käyttäjän ID-tunnus.

en: The ID of the group to which the user has been invited.
fi: Sen ryhmän ID-tunnus, johon käyttäjä on kutsuttu.

en: The date the object was created or last updated, in the site's timezone.
fi: Päivämäärä, jolloin objekti luotiin tai viimeksi päivitettiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Invitation or request.
fi: Kutsu tai pyyntö.

en: Cannot update the status of this notification.
fi: Tämän ilmoituksen tilaa ei voi päivittää.

en: The ID of the user the notification is addressed to.
fi: Sen käyttäjän ID-tunnus, jolle ilmoitus on osoitettu.

en: The ID of the item associated with the notification.
fi: Ilmoitukseen liittyvän kohteen ID-tunnus.

en: The ID of the secondary item associated with the notification.
fi: Ilmoitukseen liittyvän toissijaisen kohteen ID-tunnus.

en: The name of the BuddyPress component the notification relates to.
fi: BuddyPress-komponentin nimi, johon ilmoitus liittyy.

en: The name of the component's action the notification is about.
fi: Komponentin toimintatyypin nimi, jota ilmoitus koskee.

en: The date the notification was created, in the site's timezone.
fi: Ilmoituksen luontipäivämäärä sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Whether it's a new notification or not.
fi: Olipa kyseessä uusi ilmoitus vai ei.

en: Name of the field to order according to.
fi: Nimi kentälle, jota lajittelussa käytetään.

en: Limit result set to notifications associated with a specific component
fi: Rajoita tulosjoukko ilmoituksiin, jotka on asetettu tiettyyn komponenttiin liittyviksi

en: Limit result set to notifications associated with a specific component's action name.
fi: Rajoita tulosjoukko ilmoituksiin, jotka on asetettu tietyn komponentin toimintasarjan nimeen liittyviksi.

en: Limit result set to notifications addressed to a specific user.
fi: Rajoita tulosjoukko ilmoituksiin, jotka on osoitettu tietylle käyttäjälle.

en: Limit result set to notifications associated with a specific item ID.
fi: Rajoita tulosjoukko ilmoituksiin, jotka liittyvät tietyn kohteen ID-tunnukseen.

en: Limit result set to notifications associated with a specific secondary item ID.
fi: Rajoita tulosjoukko ilmoituksiin, jotka liittyvät tietyn toissijaiseen kohteen ID-tunnukseen.

en: Limit result set to items from specific states.
fi: Rajoita tulosjoukko kohteisiin, joissa on määritetty tila.

[ctx: BuddyPress Group Memberships data exporter friendly name]
en: Group Memberships
fi: Ryhmän jäsenyydet

[ctx: BuddyPress Pending Group Membership Requests data exporter friendly name]
en: Pending Group Membership Requests
fi: Ryhmän odottavat jäsenpyynnöt

[ctx: BuddyPress Pending Group Invitations data exporter friendly name]
en: Pending Group Invitations (Received)
fi: Ryhmän odottavat jäsenkutsut (vastaanotettu)

[ctx: BuddyPress Pending Group Invitations data exporter friendly name]
en: Pending Group Invitations (Sent)
fi: Ryhmän odottavat jäsenkutsut (lähetetty)

[ctx: BuddyPress Notifications data exporter friendly name]
en: Notifications Data
fi: Ilmoitusten data

en: Sorry, you need to be logged in to see the group invitations.
fi: Valitettavasti sinun on oltava kirjautuneena sisään nähdäksesi ryhmäkutsut.

en: A unique numeric ID for the notification.
fi: Ilmoituksen ainutkertainen numeerinen ID-tunnus.

en: Sorry, you are not allowed to see the notifications.
fi: Valitettavasti et saa nähdä ilmoituksia.

en: Sorry, you are not allowed to see the notification.
fi: Valitettavasti et saa nähdä ilmoitusta.

en: Invalid notification ID.
fi: Virheellinen ilmoituksen ID-tunnus.

en: Sorry, you cannot view this notification.
fi: Valitettavasti et voi nähdä tätä ilmoitusta.

en: Cannot create new notification.
fi: Uutta ilmoitusta ei voi luoda.

en: Notification is already with the status you are trying to update into.
fi: Ilmoitus on jo siinä tilassa, johon yrität päivittää sitä.

en: Active template pack
fi: Aktiivinen templatepaketti

en: Active components
fi: Aktiiviset komponentit

en: share your feedback
fi: jaa palautteesi

en: Version
fi: Versio

en: An unexpected error occured. Please try again.
fi: Tapahtui odottamaton virhe. Yritä uudelleen.

note: translators: %1$s and %2$s is replaced with the registered type(s)
en: The member type you provided, %1$s, is not one of %2$s.
fi: Antamasi jäsentyyppi, %1$s, ei ole yksi näistä %2$s.

note: translators: %1$s and %2$s is replaced with the registered types
en: The group type you provided, %1$s, is not one of %2$s.
fi: Antamasi ryhmätyyppi, %1$s, ei ole yksi näistä %2$s.

note: translators: 1: heart dashicons. 2: BP Credits screen url. 3: number of BuddyPress contributors to this version.
en: Built with %1$s by <a href="%2$s">%3$d volunteer</a>. | Built with %1$s by <a href="%2$s">%3$d volunteers</a>.
fi[0]: Rakennettu %1$s kera <a href="%2$s">%3$d vapaaehtoisen</a> toimesta.
fi[1]: Rakennettu %1$s kera <a href="%2$s">%3$d vapaaehtoisen</a> toimesta.

en: Developer note
fi: Kehittäjän huomautus

en: Get involved
fi: Tule mukaan

en: Changelog
fi: Muutosloki

en: What's new?
fi: Mitä uutta?

en: Hello BuddyPress
fi: Terve BuddyPress

en: Sorry, the page you requested was not found.
fi: Valitettavasti pyytämääsi sivua ei löytynyt.

note: translators: %s is replaced with object type.
en: There was a problem cropping your %s photo.
fi: Kuvan %s rajaamisessa ilmeni ongelma.

en: The alt attribute for the <img> element.
fi: Alt atribuutti <img> elementille.

en: Whether to return an <img> HTML element, vs a raw URL to a group avatar.
fi: Palautetaanko <img> HTML-elementti vaiko perus URL-osoite ryhmän avatariin.

en: Thumb size of the image file.
fi: Kuvatiedoston pikkukuvan koko.

en: Full size of the image file.
fi: Kuvatiedoston täysikuvan koko.

en: Sorry, there was a problem deleting this group avatar.
fi: Valitettavasti tämän ryhmän avatarin poistamisessa ilmeni ongelma.

en: Sorry, there are no uploaded avatars for this group on this site.
fi: Valitettavasti tällä sivustolla ei ole ladattuja avatareita tälle ryhmälle.

en: Sorry, group avatar upload is disabled.
fi: Valitettavasti ryhmän avatar lataus on poistettu käytöstä.

en: Name of the component.
fi: Komponentin nimi.

note: translators: %s: the upload error message
en: Upload failed! Error was: %s.
fi: Lataus epäonnistui! Virhe oli: %s.

en: Limit result set to items with a specific type.
fi: Rajoita tulosjoukko tietyn tyyppisiin nimikkeisiin.

en: Limit result set to items with a specific status.
fi: Rajoita tulosjoukko tietyn tyyppisiin tila-statuksiin.

en: HTML description of the object.
fi: Kohteen HTML-kuvaus.

en: HTML title of the object.
fi: Kohteen HTML-otsikko.

en: Whether the object is active or inactive.
fi: Onko kohde aktiivinen vai ei aktiivinen.

en: Name of the object.
fi: Kohteen nimi.

en: active
fi: aktiivinen

en: Sorry, you cannot deactivate a required component.
fi: Valitettavasti vaadittua komponenttia ei voi poistaa käytöstä.

en: Sorry, this component is not active.
fi: Valitettavasti tämä komponentti ei ole aktiivinen.

en: Sorry, this component is already active.
fi: Valitettavasti tämä komponentti on jo aktiivinen.

en: Sorry, this component does not exist.
fi: Valitettavasti tätä komponenttia ei ole olemassa.

en: Whether to activate or deactivate the component.
fi: Aktivoidaanko vai deaktivoidaanko komponentti.

en: Sorry, there was a problem fetching the avatar.
fi: Valitettavasti Avatarin noutamisessa ilmeni ongelma.

en: Sorry, you need to be logged in to perform this action.
fi: Valitettavasti sinun on oltava sisäänkirjautuneena suorittaaksesi tämän toiminnon.

en: Sorry, you are not authorized to perform this action.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeuksia suorittaa tätä toimintoa.

en: Sorry, member avatar upload is disabled.
fi: Valitettavasti jäsenen avatar lataus ei ole käytöstä.

en: Sorry, there are no uploaded avatars for this user on this site.
fi: Valitettavasti tälle käyttäjälle ei ole ladattuja avatareja tällä sivustolla.

en: Sorry, there was a problem deleting the avatar.
fi: Valitettavasti avatarin poistamisessa oli ongelma.

en: Whether to return an <img> HTML element, vs a raw URL to an avatar.
fi: Palautetaanko <img> HTML-elementti vaiko raaka URL-osoite avataariin.

en: Whether to disable the default Gravatar fallback.
fi: Poistetaanko Gravatarin takaisinkutsun oletus käytöstä.

note: translators: %1$s and %2$s is replaced with the correct sizes.
en: You have selected an image that is smaller than recommended. For best results, upload a picture larger than %1$s x %2$s pixels.
fi: Olet valinnut suositusta pienemmän kuvan. Saat parhaat tulokset lataamalla kuvan, joka on suurempi kuin %1$s x %2$s pikseliä.

[ctx: BuddyPress Friends data exporter friendly name]
en: Friends
fi: Ystävät

en: Confirm new password
fi: Vahvista uusi salasana

en: Confirm use of weak password
fi: Vahvista heikon salasanan käyttö

en: Strength indicator
fi: Vahvuuden ilmaisin

en: Choose a Password (required)
fi: Valitse salasana (vaadittu)

[ctx: link]
en: Next
fi: Seuraava

en: Member types associated with the member.
fi: Jäsentyypit jotka liittyvät jäseneeen.

en: Profile URL of the member.
fi: Jäsenen profiilin URL.

en: The name used for that user in @-mentions.
fi: Nimi jota käytetään kyseisen käyttäjän @-maininnoissa.

en: Display name for the member.
fi: Jäsenen näyttönimi.

en: The email address for the member.
fi: Jäsenen sähköpostiosoite.

en: The data for the user was not found.
fi: Käyttäjän dataa ei löytynyt.

en: Sorry, you are not allowed to view members.
fi: Valitettavasti et voi tarkastella jäseniä.

[ctx: WP Media data exporter friendly name]
en: Personal information
fi: Henkilökohtainen informaatio

[ctx: WP Comments data exporter friendly name]
en: Comments
fi: Kommentit

[ctx: BuddyPress Settings Data data exporter friendly name]
en: Personal settings
fi: Henkilökohtaiset asetukset

[ctx: BuddyPress Friend Requests data exporter friendly name]
en: Friend Requests (Received)
fi: Ystäväpyynnöt (vastaanotetut)

[ctx: BuddyPress Friend Requests data exporter friendly name]
en: Friend Requests (Sent)
fi: Ystäväpyynnöt (lähetetyt)

en: No extended profile data available as the component is inactive
fi: Laajennettuja profiilitietoja ei ole saatavilla, koska komponentti ei ole aktiivinen

en: Sorry, you need an image file to upload.
fi: Valitettavasti tarvitset kuvatiedoston lataamiseen.

en: Invalid group ID.
fi: Virheellinen ryhmän ID-tunnus.

en: Avatar URLs for the member.
fi: Avatarien URL-osoitteet käyttäjälle.

note: translators: 1: Thumb avatar width in pixels. 2: Thumb avatar height in pixels
en: Avatar URL with thumb image size (%1$d x %2$d pixels).
fi: Avatar URL-osoite pikkukokoiselle kuvalle (%1$d x %2$d pikseliä).

note: translators: 1: Full avatar width in pixels. 2: Full avatar height in pixels
en: Avatar URL with full image size (%1$d x %2$d pixels).
fi: Avatar URL-osoite täysikokoiselle kuvalle (%1$d x %2$d pikseliä).

en: Member XProfile groups and its fields.
fi: Jäsen XProfiilin ryhmät ja sen kentät.

en: Any extra capabilities assigned to the user.
fi: Käyttäjälle määritetyt lisäoikeudet.

en: All capabilities assigned to the user.
fi: Kaikki käyttäjälle määritellyt oikeudet.

en: Roles assigned to the member.
fi: Jäsenelle määritellyt roolit.

en: Password for the member (never included).
fi: Jäsenen salasana (ei koskaan sisällytetä).

note: translators: %s: transport method name
en: '%s' Transport method not implemented.
fi: Siirtometodia '%s' ei ole toteutettu.

note: translators: %s: transport method name
en: '%s' Transport Method not implemented.
fi: Siirtometodia '%s' ei ole toteutettu.

en: Sorry, there was a problem fetching this group avatar.
fi: Valitettavasti tämän ryhmän avatarin noutamisessa ilmeni ongelma.

en: A unique numeric ID for the Group.
fi: Ryhmän ainutkertainen numeerinen ID-tunnus.

en: Limit results set to a certain XProfile field.
fi: Rajoita tulosjoukko tiettyyn XProfile-kenttään.

en: Limit results set to certain type(s).
fi: Rajoita tulosjoukko tiettyyn tyyppiin/tiettyihin tyyppeihin.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
fi: Varmista, että tulosjoukko poissulkee tietyt ID-tunnukset.

en: Ensure result set includes specific IDs.
fi: Varmista, että tulosjoukko sisältää tietyt ID-tunnukset.

en: Pass IDs of users to limit result set.
fi: Anna ID-tunnukset rajoittaaksesi tulosjoukkoa.

en: Limit results to friends of a user.
fi: Rajoita tulokset koskemaan käyttäjän ystäviä.

en: Shorthand for certain orderby/order combinations.
fi: Lyhennelmä tietyille orderby/order -yhdistelmille.

en: A unique numeric ID for the Member.
fi: Jäsenen yksilöllinen numeerinen ID-tunnus.

en: Invalid member ID.
fi: Epäkelpo jäsen ID-tunnus.

en: An alphanumeric identifier for the Member.
fi: Jäsenen aakkosnumeerinen tunniste.

en: Hide
fi: Piilota

en: Cancel password change
fi: Peruuta salasanan muutos

en: Confirm use of potentially weak password
fi: Vahvista mahdollisesti heikon salasanan käyttö

en: Hide password
fi: Piilota salasana

en: Generate Password
fi: Luo salasana

en: Click on the "Generate Password" button to change your password.
fi: Napsauta "Luo salasana" -painiketta vaihtaaksesi salasanasi.

note: translators: %s: email requirement explanations
en: (required to update email or change current password)
fi: (vaaditaan sähköpostiosoitteen päivittämiseen tai nykyisen salasanan vaihtamiseen)

note: translators: %s: email requirement explanations
en: Current Password %s
fi: Nykyinen salasana %s

[ctx: group manage members ban feedback]
en: Banning member... Please wait.
fi: Asetetaan jäsen kieltotilaan ... Odota.

[ctx: group manage members update feedback]
en: Updating role... Please wait.
fi: Päivitetään rooli... Odota.

en: Search Members
fi: Etsi jäseniä

[ctx: group member ban link]
en: Remove
fi: Poista

[ctx: group member unban link]
en: Unban
fi: Poista kieltotila

[ctx: group member ban link]
en: Ban
fi: Aseta kieltotilaan

[ctx: group member edit role abort link]
en: Stop editing
fi: Lopeta muokkaus

[ctx: group member edit role link]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: group manage members roles filter]
en: Filter:
fi: Suodatin:

[ctx: group manage members row edit]
en: Change role for:
fi: Vaihda rooli:

en: No Group members were found for this request.
fi: Ryhmän jäseniä ei löydy tästä pyynnöstä.

[ctx: group manage members table header]
en: Roles
fi: Roolit

[ctx: group manage members table header]
en: Group Members
fi: Ryhmän jäsenet

[ctx: group manage members remove feedback]
en: Removing member... Please wait.
fi: Poistetaan jäsen... Odota.

[ctx: group manage members unban feedback]
en: Unbanning member... Please wait.
fi: Poistetaan jäsenen kieltotila... Odota.

[ctx: link]
en: Prev.
fi: Edellinen.

en: Export Data
fi: Tietojen vienti

en: Data export request successfully created
fi: Tietojen viennin pyyntö luotu onnistuneesti

en: We were unable to generate the data export request.
fi: Emme pystyneet käsittelemään tietojen viennin pyyntöä.

note: translators: accessibility text
en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
fi[0]: %s <span class="screen-reader-text">Kommentti</span>
fi[1]: %s <span class="screen-reader-text">Kommentit</span>

en: Receive email when a member mentions you in an update?
fi: Vastaanota sähköpostiviesti, kun jäsen mainitsee sinut päivityksessä?

en: Receive email when a member replies to an update or comment you've posted?
fi: Vastaanota sähköpostiviesti, kun jäsen vastaa lähettämään päivitykseen tai kommenttiin?

en: Receive email when a member sends you a new message?
fi: Vastaanota sähköpostiviesti, kun jäsen lähettää sinulle uuden viestin?

en: Receive email when a member invites you to join a group?
fi: Vastaanota sähköpostiviesti, kun jäsen kutsuu sinut liittymään ryhmään?

en: Receive email when group information is updated?
fi: Vastaanota sähköpostiviesti, kun ryhmän tietoja päivitetään?

en: Receive email when you are promoted to a group administrator or moderator?
fi: Vastaanota sähköpostiviesti, kun sinut nostetaan ryhmänvalvojaksi tai moderaattoriksi?

en: Receive email when a member requests to join a private group for which you are an admin?
fi: Vastaanota sähköpostiviesti, kun jäsen pyytää liittymistä yksityiseen ryhmään  jossa olet pääkäyttäjä?

en: Pending Friend Requests (Received)
fi: Odottavat ystäväpyynnöt (vastaanotetut)

en: Requester
fi: Pyynnön lähettäjä

en: Pending Friend Requests (Sent)
fi: Odottavat ystäväpyynnöt (lähetetyt)

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Friendship Date
fi: Ystävyyden päivä

en: Initiated By Me
fi: Minun aloittamani

en: Friend
fi: Ystävä

en: BuddyPress Friend Requests (Received)
fi: BuddyPress ystäväpyynnöt (vastaanotettu)

en: BuddyPress Friends
fi: BuddyPress ystävät

en: Receive group invitations from my friends only?
fi: Vastaanota ryhmäpyyntöjä vain ystäviltäni?

en: Receive email when your request to join a group has been approved or denied?
fi: Vastaanota sähköpostiviesti, kun pyyntösi liittyä ryhmään on hyväksytty tai hylätty?

en: BuddyPress Settings Data
fi: BuddyPress asetustiedot

en: Activity Content
fi: Aktiviteetin sisältö

en: Activity URL
fi: Aktiviteetin URL

en: Activity Description
fi: Aktiviteetin kuvaus

en: Activity Date
fi: Aktiviteetin päivämäärä

en: Error accepting invitation
fi: Virhe kutsun hyväksymisessä

note: Translators: %s is used to output the link to the Gravatar site
en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. If there is a %s associated with your account email we will use that, or you can upload an image from your computer.
fi: Profiilikuvaasi käytetään profiilissasi ja koko sivustossa. Jos tilisi sähköpostiosoitteeseen liittyy gravatar %s, käytämme sitä. Voit myös ladata kuvan tietokoneeltasi.

en: BuddyPress Friend Requests (Sent)
fi: BuddyPress ystäväpyynnöt (lähetetty)

en: BuddyPress Activity Data
fi: BuddyPress Toimintojen tiedot

en: BuddyPress Extended Profile Data
fi: BuddyPress laajennettu profiilidata

note: translators: Link to Delete Account Settings page
en: You may delete your account by visiting the %s page.
fi: Voit poistaa tilisi vierailemalla %s sivulla.

note: translators: Link to Delete Account Settings page
en: Please contact the site administrator to request account deletion.
fi: Pyydä tilisi poistamista ottamalla yhteyttä sivuston pääkäyttäjään.

note: translators: Link to Delete Account Settings page
en: To erase all data associated with your account, your user account must be completely deleted.
fi: Jos haluat poistaa kaikki tiliin liittyvät tiedot, käyttäjätili on poistettava kokonaan.

note: translators: accessibility text
en: Data Erase
fi: Tietojen poisto

en: Request personal data export
fi: Pyydä henkilötietojen vientitoimintoa

en: If you want to make a request, please click on the button below:
fi: Jos haluat tehdä pyynnön, klikkaa alla olevaa nappulaa:

en: You can request an export of your personal data, containing the following items if applicable:
fi: Voit pyytää henkilötietojesi vientiä, joka sisältää seuraavat kohteet jos tarpeen:

note: translators: %s: confirmation date
en: You previously requested an export of your personal data on %s.
fi: Pyysit aikaisemmin henkilötietojen vientitoimintoa %s.

en: Request new data export
fi: Pyydä uutta tietojen vientitoimintoa

en: Please click on the button below to make a new request.
fi: Klikkaa alla olevaa nappulaa tehdäksesi uuden pyynnön.

en: Your previous request for an export of personal data has expired.
fi: Edellinen pyyntösi henkilötietojen viennistä on vanhentunut.

en: Download personal data
fi: Lataa henkilökohtaiset tiedot

note: translators: %s: expiration date
en: You may download your personal data by clicking on the link below. For privacy and security, we will automatically delete the file on %s, so please download it before then.
fi: Voit ladata henkilötietosi klikkaamalla alla olevaa linkkiä. Yksityisyyden ja turvallisuuden takaamiseksi poistamme tiedoston automaattisesti %s mennessä, joten lataa se ennen sitä.

en: Your request for an export of personal data has been completed.
fi: Pyyntösi henkilötietojen viennistä on valmis.

en: Data Export
fi: Tietojen vienti

[ctx: screen heading]
en: Your feedback
fi: Palautteesi

en: Your account was activated successfully! You can now log in with the username and password you provided when you signed up.
fi: Tilisi on aktivoitu onnistuneesti! Voit kirjautua sisään käyttäjätunnuksella ja salasanalla, jotka olet luonut rekisteröinnin aikana.

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: Status
fi: Tila

en: Date Joined
fi: Liittymispäivämäärä

en: Group Role
fi: Rooli ryhmässä

en: Creator
fi: Luoja

en: Invited By
fi: Kutsuja

en: Extended Profile Data
fi: Laajennettu profiilidata

en: Thread URL
fi: Viestiketjun URL

en: Message Content
fi: Viestin sisältö

en: Message Subject
fi: Viestin aihe

en: BuddyPress Messages
fi: BuddyPress viestit

en: You must indicate that you have read and agreed to the Privacy Policy.
fi: Sinun on ilmoitettava, että olet lukenut ja hyväksynyt tietosuojakäytännön.

en: Notification Date
fi: Ilmoituksen päivämäärä

en: Notification Content
fi: Ilmoituksen sisältö

en: BuddyPress Notifications Data
fi: BuddyPress ilmoitusten tiedot

en: BuddyPress Group Memberships
fi: BuddyPressin ryhmäjäsenyydet

en: Pending Group Invitations (Received)
fi: Odottavat ryhmäkutsut (vastaanotetut)

en: Sent To
fi: Lähetetty henkilölle

en: Pending Group Membership Requests
fi: Odottavat ryhmän jäsenpyynnöt

en: Date Sent
fi: Lähetyspäivämäärä

note: translators: link to Privacy Policy
en: I have read and agree to this site's %s.
fi: Olen lukenut ja hyväksyn tämän sivuston %s.

en: You will receive a link to download your export via email once we are able to fulfill your request.
fi: Saat sähköpostitse linkin ladataksesi vientitoiminnon tuloksen, kun olemme käsitelleet sen.

en: Pending Group Invitations (Sent)
fi: Odottavat ryhmäkutsut (lähetetyt)

en: BuddyPress Pending Group Membership Requests
fi: BuddyPress odottavat ryhmän jäsenpyynnöt

en: BuddyPress Pending Group Invitations (Received)
fi: BuddyPress odottavat ryhmäkutsut (vastaanotetut)

en: BuddyPress Pending Group Invitations (Sent)
fi: BuddyPress odottavat ryhmäkutsut (lähetetyt)

en: Group URL
fi: Ryhmän URL-osoite

en: When a logged-in user creates a new group, we use a number of cookies to keep track of the group creation process. These cookies contain no personal data, and are deleted either upon the successful creation of the group or after 24 hours.
fi: Kun sisäänkirjautunut käyttäjä luo uuden ryhmän, käytämme useita evästeitä seurataksemme ryhmän luomisprosessia. Näissä evästeissä ei säilytetä henkilötietoja ja ne poistetaan joko ryhmän onnistuneen luomisen jälkeen taikka 24 tunnin kuluttua.

en: We use cookies on group, member, and activity directories to keep track of a user's browsing preferences. These preferences include the last-selected values of the sort and filter dropdowns, as well as pagination information. These cookies contain no personal data, and are deleted after 24 hours.
fi: Käytämme evästeitä ryhmien, jäsenten ja aktiviteettien hakemistoissa seurataksemme käyttäjän selauskäyttäytymistä. Nämä määritykset sisältävät viimeisimmät valitut lajittelu- ja suodatustoimintojen arvot sekä sivutustiedot. Nämä evästeet eivät sisällä henkilötietoja, ja ne poistetaan 24 tunnin kuluttua.

en: We use a cookie to show success and failure messages to logged-in users, in response to certain actions, like joining a group. These cookies contain no personal data, and are deleted immediately after the next page load.
fi: Käytämme kirjautuneille käyttäjille evästettä onnistuneiden ja epäonnistuneiden toimintojen näyttämiseksi sekä vastauksena tiettyihin toimintoihin, kuten ryhmään liittymiseen. Nämä evästeet eivät sisällä henkilökohtaisia ​​tietoja, ja ne poistetaan välittömästi seuraavan sivun lataamisen jälkeen.

en: In this section you should describe the BuddyPress-specific cookies that your site collects. The suggested text describes the default cookies.
fi: Tässä osassa sinun pitäisi kuvata sivustossasi kerättävät BuddyPress-evästeet. Ehdotettu teksti kuvaa oletusarvoisia evästeitä.

en: The content of private messages is visible only to the sender and the recipients of the message. With the exception of site administrators, who can read all private messages, private message content is never visible to other users or site visitors. Site administrators may delete the content of any message.
fi: Yksityisten viestien sisältö näkyy vain viestin lähettäjälle ja  vastaanottajille. Sivuston ylläpitäjät voivat lukea kaikkia yksityisiä viestejä mutta yksityisten viestien sisältö ei ole koskaan näkyvissä muille käyttäjille tai sivuston kävijöille. Sivuston ylläpitäjät voivat poistaa minkä tahansa viestin sisällön.

en: Activity items may be deleted at any time by users who created them. Site administrators can edit all activity items.
fi: Aktiviteetti toiminnot voidaan poistaa koska tahansa niiden käyttäjien toimesta, jotka ovat niitä luoneet. Sivuston järjestelmänvalvojat voivat muokata kaikkia aktiviteetin toimintoja.

en: In this section you should describe any personal data related to private messages.
fi: Tässä osiossa sinun tulee selventää henkilötiedot jotka liittyvät henkilökohtaisiin ​​viesteihin.

en: The content of activity items obey the same privacy rules as the contexts in which the activity items are created. For example, activity updates created in a user's profile is publicly visible, while activity items generated in a private group are visible only to members of that group. Site administrators can view all activity items, regardless of context.
fi: Toimintotietojen sisältö noudattaa samoja tietosuojaa koskevia sääntöjä kuin kontekstit, joissa aktiviteettitoimintaa luodaan. Esimerkiksi käyttäjän profiiliin luodut aktiviteetin päivitykset ovat julkisia, kun taas yksityisessä ryhmässä luodut aktiviteettitoiminnot ovat näkyvissä vain kyseisen ryhmän jäsenille. Sivuston järjestelmänvalvojat näkevät kaikki aktiviteetitoiminnat kontekstista riippumatta.

en: This site records certain user actions, in the form of "activity" data. Activity includes updates and comments posted directly to activity streams, as well as descriptions of other actions performed while using the site, such as new friendships, newly joined groups, and profile updates.
fi: Tämä sivusto tallentaa tietyt käyttäjätoiminnot "aktiviteettitietojen" muodossa. Toiminnot sisältävät päivitykset ja kommentit jotka on lähetetty suoraan aktiviteettivirtoihin  sekä kuvaukset muista toimista, joita suoritetaan sivuston käytön aikana, kuten uudet ystävyyssuhteet, uudet ryhmät ja profiilien päivitykset.

en: In this section you should describe the kinds of information collected in the activity stream, how and whether it can be edited or deleted, and to whom the activity is visible.
fi: Tässä osiossa sinun tulee kuvata aktiviteettivirrassa kerätyt tiedot ja miten niitä voidaan muokata taikka poistaa ja kenelle toiminta on näkyvissä.

en: User information provided during account registration can be modified or removed on the Profile > Edit panel. In most cases, users also have control over who is able to view a particular piece of profile content, limiting visibility on a field-by-field basis to friends, logged-in users, or administrators only. Site administrators can read and edit all profile data for all users.
fi: Tilin rekisteröinnin aikana annettuja käyttäjätietoja voidaan muokata/poistaa kohdasta Profiili > Muokkaa-paneelista. Useimmissa tapauksissa käyttäjillä on myös mahdollisuus valvoa, kuka voi tarkastella tiettyä profiilin sisältöä ja rajoittaa sisällön näkyvyyttä kenttäkohtaisesti ystäville, kirjautuneille käyttäjille taikka vain järjestelmänvalvojille. Sivuston ylläpitäjät voivat lukea ja muokata kaikkia käyttäjien profiilitietoja.

en: When you register for the site, you may be asked to provide certain personal data for display on your profile. The "Name" field is required as well as public, and user profiles are visible to any site visitor. Other profile information may be required or optional, as configured by the site administrator.
fi: Kun rekisteröidyt sivustolle, sinua saatetaan pyytää antamaan tiettyjä henkilökohtaisia ​​tietoja jotka näkyvät profiilissasi. "Nimi" -kenttä on pakollinen sekä julkinen ja käyttäjäprofiilit ovat näkyvissä kaikille sivuston kävijöille. Muut profiilitiedot voivat olla pakollisia taikka valinnaisia siten kuin sivuston ylläpitäjä on ne määrittänyt.

en: Profile Data
fi: Profiilin tiedot

en: Suggested text:
fi: Ehdotettu teksti:

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account, go to the following link and click on the 'Activate' button: {{{activate.url}}}
    
    If the 'Activation Key' field is empty, copy and paste the following into the field - {{key}}
fi: Kiitos rekisteröitymisestä!
    
    Viedäksesi tilin aktivoinnin loppuun siirry seuraavaan linkkiin ja napsauta 'Aktivoi' painiketta: {{{activate.url}}}
    
    Jos 'Aktivointiavain' -kenttä on tyhjä, kopioi ja liitä seuraava tieto kenttään - {{key}}

en: What personal data we collect and why we collect it
fi: Mitä henkilötietoja keräämme ja miksi niitä keräämme

en: Sites powered by BuddyPress rely heavily on user-provided data. In this section, you should note what data you collect, from both registered users and anonymous visitors.
fi: BuddyPressin pyörittämät sivustot tukeutuvat suurelta osin käyttäjän luomiin tietoihin. Tässä osassa sinun tulee huomioida, mitä tietoja keräät sekä rekisteröityneiltä että anonyymeiltä kävijöiltä.

en: In this section you should note what information is collected on user profiles. The suggested text gives an overview of the kinds of profile data collected by BuddyPress.
fi: Tässä osiossa sinun tulee kertoa, mitä tietoja käyttäjäprofiileista kerätään. Ehdotettu teksti antaa yleiskuvan BuddyPressin keräämistä profiilitiedoista.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account, go to the following link and click on the <strong>Activate</strong> button:
    <a href="{{{activate.url}}}">{{{activate.url}}}</a>
    
    If the 'Activation Key' field is empty, copy and paste the following into the field - {{key}}
fi: Kiitos rekisteröitymisestä!
    
    Voit viimeistellä tilin aktivoinnin seuraavasta linkistä napsauttamalla <strong>Aktivoi</strong> -painiketta:
    <a href="{{{activate.url}}}">{{{activate.url}}}</a>
    
    Mikäli 'Aktivointiavain' -kenttä on tyhjä, kopioi ja liitä seuraava tieto kenttään - {{key}}

note: translators: link to Privacy Policy
en: Privacy Policy
fi: Tietosuojakäytäntö

en: Sending group invitations. Please wait.
fi: Lähetetään ryhmäkutsuja. Odota ole hyvä.

note: translators: %s: member name
en: Cancel invitation %s
fi: Peruuta kutsu %s

[ctx: Group invitations menu title]
en: Invite
fi: Kutsu

[ctx: Group invitations main menu title]
en: Group Invites
fi: Ryhmäkutsut

en: Use tab styling for primary navigation.
fi: Käytä välilehtimuotoilua ensisijaisen navigoinnin yhteydessä.

en: Use tab styling for secondary navigation.
fi: Käytä välilehtimuotoilua toissijaisen navigoinnin yhteydessä.

[ctx: Customizer control label]
en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group Administrator promotions
fi: Ryhmän ylläpitäjän ylennys

[ctx: button]
en: Accept
fi: Hyväksy

[ctx: button]
en: Reject
fi: Hylkää

[ctx: link]
en: Mark Unread
fi: Merkitse lukemattomaksi

[ctx: link]
en: Mark Read
fi: Merkitse luetuksi

[ctx: button]
en: Mark read
fi: Merkitse luetuksi

[ctx: button]
en: Mark unread
fi: Merkitse lukemattomaksi

note: translators: %s = profile field group name
en: Editing "%s" Profile Group
fi: Muokataan "%s" profiilin ryhmää

en: This member is a spammer.
fi: Tämä jäsen on roskapostittaja.

en: There was a problem marking this activity as spam. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma merkittäessä tätä toimintaa roskapostiksi. Yritä uudelleen ole hyvä.

en: There are no more pending invitations for the group.
fi: Ryhmälle ei ole enää odottavia kutsuja.

en: The member is already a member of the group.
fi: Jäsen on jo ryhmän jäsen.

en: Group invitation could not be removed.
fi: Ryhmäkutsua ei voitu poistaa.

en: Invitations sent.
fi: Kutsut lähetetty.

en: No pending group invitations found.
fi: Ei odotettavia ryhmäkutsuja.

[ctx: button]
en: Post
fi: Julkaisu

en: Member registration is currently not allowed.
fi: Jäsenrekisteröintiä ei tällä hetkellä sallita.

en: Member navigation
fi: Jäsenen navigaatio

en: Member front page
fi: Jäsenen etusivu

en: (BuddyPress) Primary navigation
fi: (BuddyPress) ensisijainen navigaatio

en: Sites loop:
fi: Sivustojen luuppi:

[ctx: link]
en: Spam
fi: Roskaposti

[ctx: link]
en: Delete
fi: Poista

[ctx: link]
en: Reply
fi: Vastaa

[ctx: button]
en: Spam
fi: Roskaposti

[ctx: button]
en: Delete
fi: Poista

[ctx: link]
en: Comment
fi: Kommentti

[ctx: button]
en: Comment
fi: Kommentti

en: This activity has been marked as spam and is no longer visible.
fi: Tämä toiminto on merkitty roskapostiksi eikä ole enää nähtävillä.

en: No activities were found.
fi: Toimintoja ei löytynyt.

note: Translators: %s is used to output the link to the Gravatar site
en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. To change your profile photo, create an account with %s using the same email address as you used to register with this site.
fi: Profiilikuvaasi käytetään profiilissasi ja läpi koko sivuston. Jos haluat muuttaa profiilikuvaasi, luo tili kohteessa %s käyttäen samaa sähköpostiosoitetta jolla rekisteröidyit tällä sivustolla.

[ctx: button]
en: Change
fi: Muuta

en: Cancel invitation
fi: Peruuta kutsu

[ctx: button]
en: Send Request
fi: Lähetä pyyntö

[ctx: heading]
en: Comment
fi: Kommentti

[ctx: button]
en: Load More
fi: Lataa lisää

en: Group membership request form
fi: Ryhmän jäsenyyden pyyntölomake

note: translators: %s: group name
en: You are requesting to become a member of the group "%s".
fi: Olet pyytänyt liittyä jäseneksi ryhmään "%s".

[ctx: button]
en: Cancel
fi: Peruuta

[ctx: heading]
en: Post Update
fi: Lähetä päivitys

[ctx: button]
en: Capture
fi: Kaappaa

[ctx: button]
en: Save
fi: Tallenna

[ctx: button]
en: Crop Image
fi: Rajaa kuva

en: If you'd like to delete your current profile photo, use the delete profile photo button.
fi: Jos haluat poistaa nykyisen profiilikuvasi, käytä poista profiilikuva painiketta.

en: If you'd like to delete your current cover image, use the delete Cover Image button.
fi: Jos haluat poistaa nykyisen kansikuvasi, käytä poista kansikuva painiketta.

[ctx: button]
en: Delete My Cover Image
fi: Poista kansikuvani

[ctx: button]
en: Delete Group Cover Image
fi: Poista ryhmän kansikuva

[ctx: button]
en: Remove item
fi: Poista kohde

en: Select your file
fi: Valitse tiedostosi

[ctx: button]
en: Select your file
fi: Valitse tiedostosi

en: Member menu
fi: Jäsenen valikko

en: Yes, i'd like to create a new site
fi: Kyllä, haluan luoda uuden sivuston

en: Site Details
fi: Sivuston tiedot

[ctx: button]
en: Activate
fi: Ota käyttöön

en: Group Administrators
fi: Ryhmän pääkäyttäjät

en: Group Leadership
fi: Ryhmän johtaja

en: Only people who are invited can join the group.
fi: Vain kutsutut henkilöt voivat liittyä ryhmään.

en: Only people who request membership and are accepted can join the group.
fi: Vain kutsun pyytäneet henkilöt voivat liittyä ryhmään.

[ctx: button]
en: Close
fi: Sulje

[ctx: button]
en: Send Reply
fi: Lähetä vastaus

[ctx: button]
en: Apply
fi: Käytä

[ctx: form reset button]
en: Reset
fi: Palauta perustilaan

[ctx: link]
en: Next page
fi: Seuraava sivu

[ctx: link]
en: Previous page
fi: Edellinen sivu

[ctx: button]
en: Search
fi: Etsi

[ctx: search placeholder text]
en: Search
fi: Etsi

[ctx: heading]
en: Search Members
fi: Etsi jäseniä

[ctx: button]
en: Send
fi: Lähetä

[ctx: button]
en: Cancel invitation
fi: Peruuta kutsu

[ctx: button]
en: Invite
fi: Kutsu

en: BuddyPress Nouveau
fi: BuddyPress uutuus

note: translators: accessibility text
en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

[ctx: xprofile field type]
en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Year
fi: Vuosi

en: Day
fi: Päivä

en: New private messages
fi: Uudet yksityisviestit

en: Please add some content to your message.
fi: Lisää sisältöä viestiisi.

en: Please add a subject to your message.
fi: Lisää aihe viestiisi.

en: Sitewide notice dismissed
fi: Sivustonlaajuinen ilmoitus hylättiin

en: There was a problem dismissing the notice. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma ilmoituksen hylkäämisessä. Yritä uudelleen.

en: Messages marked as read.
fi: Viesti(t) merkitty luetuksi.

en: Month
fi: Kuukausi

en: Please add at least one recipient.
fi: Lisää vähintään yksi vastaanottaja.

en: New sitewide notice
fi: Uusi sivustonlaajuinen ilmoitus

note: translators: %s: number of message recipients
en: (and %d others)
fi: (ja %d muita)

en: (and 1 other)
fi: (ja 1 muu)

en: Use the select box to define your bulk action and click on the &#10003; button to apply.
fi: Käytä valintalaatikkoa määrittääksesi massatoiminnon ja napsauta &#10003; -painiketta.

en: Click on the message title to preview it in the Active conversation box below.
fi: Napsauta viestin otsikkoa saadaksesi esikatselutilan siitä alla olevaan aktiivisen keskustelun ikkunaan.

en: Unstarring messages. Please wait.
fi: Poistetaan viesti(e)n merkintä. Odota ole hyvä.

en: Starring messages. Please wait.
fi: Lisätään viesti(e)n merkintä. Odota ole hyvä.

en: Deleting messages. Please wait.
fi: Poistetaan viesti(t). Odota ole hyvä.

en: Marking messages as unread. Please wait.
fi: Merkitään viesti(t) lukematon tilaan. Odota ole hyvä.

en: Marking messages as read. Please wait.
fi: Merkitään viesti(t) luetuksi tilaan. Odota ole hyvä.

en: Loading messages. Please wait.
fi: Ladataan viestejä. Odota ole hyvä.

en: Unauthorized request.
fi: Luvaton pyyntö.

en: Your reply was not sent. Please enter some content.
fi: Vastaustasi ei lähetetty. Kirjoita sisältöä.

en: Your message was not sent. Please enter at least one username.
fi: Viestiäsi ei lähetetty. Anna vähintään yksi käyttäjätunnus.

en: Members default front page
fi: Jäsenten oletusetusivu

en: (BuddyPress) Widgets
fi: (BuddyPress) vimpaimet

en: Groups default front page
fi: Ryhmien oletusetusivu

en: Rejected Group membership requests
fi: Hylätyt ryhmän jäsenyyshakemukset

en: Accepted Group membership requests
fi: Hyväksytyt ryhmän jäsenyyshakemukset

en: Pending Group membership requests
fi: Odottavat ryhmän jäsenyyshakemukset

en: All Groups
fi: Kaikki ryhmät

en: You are not allowed to perform this action.
fi: Et voi suorittaa tätä toimintoa.

en: Group invites preferences saved.
fi: Ryhmäkutsujen mieltymykset tallennettu.

en: Your message could not be sent. Please try again.
fi: Viestiäsi ei voitu lähettää. Yritä uudelleen.

en: Edit your bio
fi: Muokkaa tietojasi

en: Group > Members
fi: Ryhmä > Jäsenet

en: Configure the default front page for groups.
fi: Määritä oletusarvoinen etusivu ryhmille.

en: Group front page
fi: Ryhmän etusivu

en: Loading members. Please wait.
fi: Ladataan jäseniä. Odota ole hyvä.

en: Use the "Send" button to send your invite or the "Cancel" button to abort.
fi: Käytä ”Lähetä” painiketta kutsun lähetykseen taikka ”Peruuta” painiketta keskeyttääksesi.

en: Enable custom front pages for groups.
fi: Salli ryhmille mukautetut etusivut.

en: Group navigation
fi: Ryhmänavigaatio

en: Display the group navigation vertically.
fi: Näytä ryhmänavigaatio pystysuunnassa.

en: Use tab styling for the group creation process.
fi: Käytä välilehtimuotoilua ryhmän luomisprosessin.

en: Use column navigation for the Groups directory.
fi: Käytä sarake-navigointia ryhmähakemistoon.

en: Customize the navigation menu for groups. See your changes by navigating to a group in the live-preview window.
fi: Mukauta ryhmien navigointivalikkoa. Katso muutokset siirtymällä ryhmään live-esikatseluikkunaan..

en: Use tab styling for Groups directory navigation.
fi: Käytä välilehtimuotoilua ryhmien hakemistojen navigaatioon.

en: Reorder the primary navigation for a group.
fi: Järjestä ryhmän ensisijainen navigaatio uudelleen.

en: There was a problem marking your messages as unread. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma merkittäessä viestejä lukemattomiksi. Yritä uudestaan ole hyvä.

en: There was a problem marking your messages as read. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma merkittäessä viestejä luetuiksi. Yritä uudelleen ole hyvä.

en: Messages deleted
fi: Viestit poistettu

en: There was a problem deleting your messages. Please try again.
fi: Viestien poistossa ilmeni ongelma. Yritä uudelleen ole hyvä.

en: There was a problem starring your messages. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma lisättäessä viestien merkintää. Yritä uudelleen ole hyvä.

en: Display the group description in the body of the group's front page.
fi: Näytä ryhmän kuvaus ryhmän etusivun sisältöosassa.

en: Group invitations cleared. Please use one of the available tabs to select members to invite.
fi: Ryhmäkutsut poistettiin. Valitse kutsuttavat jäsenet jollakin käytettävissä olevista välilehdistä.

en: Messages successfully unstarred.
fi: Viestien merkintä poistettu onnistuneesti.

en: Messages successfully starred.
fi: Viestien merkintä lisätty onnistuneesti.

en: Group Moderator promotions
fi: Ylennykset ryhmän valvojaksi

en: There was a problem unstarring your messages. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma poistettaessa viestien merkintää. Yritä uudelleen ole hyvä.

[ctx: My Group screen nav]
en: Members
fi: Jäsenet

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home (Members)
fi: Kotisivu (jäsenet)

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home (Activity)
fi: Kotisivu (toiminta)

[ctx: My Group screen nav]
en: Invite
fi: Kutsu

en: You are not allowed to send invitations for this group.
fi: Et voi lähettää kutsuja tälle ryhmälle.

en: You have no friends!
fi: Sinulla ei ole ystäviä!

en: Pending Invites
fi: Odottavat kutsut

en: Invites could not be sent. Please try again.
fi: Kutsuja ei voitu lähettää. Yritä uudelleen.

en: All your friends are already members of this group, or have already received an invite to join this group, or have requested to join it.
fi: Kaikki ystäväsi ovat jo tämän ryhmän jäseniä tai ovat joko saaneet kutsun liittyä ryhmään tai ovat pyytäneet liittyä siihen.

en: No members were found. Try another filter.
fi: Yhtään jäsentä ei löytynyt. Kokeile toista suodatinta.

en: You can view the group's pending invitations from this screen.
fi: Voit katsoa kaikkia ryhmän odottavia kutsuja tästä ruudusta.

en: Select friends to invite by clicking the + button. Once you've made your selection, use the "Send Invites" navigation item to continue.
fi: Valitse kutsuttavat ystävät napsauttamalla + näppäintä. Kun olet tehnyt valintasi, käytä "Lähetä kutsut" valikkokohtaa jatkaaksesi.

en: Select members to invite by clicking the + button. Once you've made your selection, use the "Send Invites" navigation item to continue.
fi: Valitse kutsuttavat jäsenet napsauttamalla + näppäintä. Kun olet tehnyt valintasi, käytä "Lähetä kutsut" valikkokohtaa jatkaaksesi.

en: Error leaving group.
fi: Virhe ryhmästä poistumisessa.

en: Error requesting membership.
fi: Virhe jäsenyyttä pyydettäessä.

en: Error joining this group.
fi: Virhe tähän ryhmään liittymisessä.

en: Group invite accepted.
fi: Ryhmään liittyminen hyväksytty.

en: You are already a member of the group.
fi: Olet jo ryhmän jäsen.

en: You cannot join this group.
fi: Et voi liittyä tähän ryhmään.

en: Group invitation could not be accepted.
fi: Ryhmään liittymistä ei voitu hyväksyä.

note: translators: count of users affected
en: Invitation failed for %s user. | Invitation failed for %s users.
fi[0]: Kutsu epäonnistui %s käyttäjälle.
fi[1]: Kutsut epäonnistuivat  %s käyttäjille.

en: Currently every member of the community can invite you to join their groups. If you are not comfortable with it, you can always restrict group invites to your friends only.
fi: Tällä hetkellä jokainen yhteisön jäsen voi kutsua sinut liittymään ryhmiin. Jos et ole tyytyväinen siihen, voit aina rajoittaa ryhmäkutsut sallituiksi vain kavereillesi.

en: Site registration is currently disabled.
fi: Sivustojen rekisteröinti on tällä hetkellä poissa käytöstä.

en: Sorry, there were no groups found.
fi: Valitettavasti yhtään ryhmää löytynyt.

en: Loading your updates. Please wait.
fi: Ladataan päivityksiä. Odota ole hyvä.

en: Loading notifications. Please wait.
fi: Ladataan ilmoituksia. Odota ole hyvä.

en: Loading the member's blogs. Please wait.
fi: Ladataan käyttäjän blogeja. Odota ole hyvä.

en: Deleting this account will delete all of the content it has created. It will be completely unrecoverable.
fi: Tämän käyttäjätilin poistaminen poistaa kaikki sen sisällöt. Ne eivät ole palautettavissa.

note: translators: %s: member name
en: %s did not save any profile information yet.
fi: %s ei vielä  tallentanut mitään profiilitietoja.

en: Loading the members of your community. Please wait.
fi: Ladataan yhteisösi jäseniä. Odota ole hyvä.

en: WARNING: Deleting this group will completely remove ALL content associated with it. There is no way back. Please be careful with this option.
fi: VAROITUS: Tämän ryhmän poistaminen poistaa kokonaan KAIKEN siihen liittyvän sisällön. Ei ole mitään keinoa palauttaa sisältöjä. Ole varovainen tämän vaihtoehdon suhteen.

en: Loading the members who requested to join the group. Please wait.
fi: Ladataan jäseniä, jotka pyysivät liittyä ryhmään. Odota ole hyvä.

en: Sorry, there was no member of that name found in this group.
fi: Valitettavasti tässä ryhmässä ei löytynyt jäsentä tällä nimellä.

en: Sorry, there were no group members found.
fi: Valitettavasti ryhmän jäseniä ei löytynyt.

en: Requesting the group members. Please wait.
fi: Haetaan ryhmän jäseniä. Odota ole hyvä.

en: Loading the group updates. Please wait.
fi: Ladataan ryhmän päivityksiä. Odota ole hyvä.

en: Loading the groups of the community. Please wait.
fi: Ladataan yhteisön ryhmiä. Odota ole hyvä.

en: Loading the sites of the network. Please wait.
fi: Ladataan verkon sivustoja. Odota ole hyvä.

en: Loading the update. Please wait.
fi: Ladataan päivitystä. Odota ole hyvä.

en: Loading the community updates. Please wait.
fi: Ladataan yhteisön päivityksiä. Odota ole hyvä.

en: Loading your groups. Please wait.
fi: Ladataan ryhmiäsi. Odota ole hyvä.

en: Loading your friends. Please wait.
fi: Ladataan ystäviäsi. Odota ole hyvä.

en: Loading your blogs. Please wait.
fi: Ladataan blogejasi. Odota ole hyvä.

en: Two columns
fi: Kaksi palstaa

en: One column
fi: Yksi palsta

en: Four columns
fi: Neljä palstaa

en: Three columns
fi: Kolme palstaa

en: BuddyPress Group's Home
fi: BuddyPress:in ryhmien kotisivu

en: Pending friendship requests
fi: Odottavat ystäväkutsut

en: BuddyPress Member's Home
fi: BuddyPress:in käyttäjän kotisivu

en: Currently only your friends can invite you to groups. Uncheck the box to allow any member to send invites.
fi: Tällä hetkellä vain ystäväsi voivat kutsua sinut ryhmiin. Poista valinta ruudusta, jotta kaikki jäsenet voivat lähettää kutsuja.

en: Loading the member's groups. Please wait.
fi: Ladataan käyttän ryhmiä. Odota ole hyvä.

en: Loading the member's friends. Please wait.
fi: Ladataan käyttäjän ystäviä. Odota ole hyvä.

en: Add widgets here to appear in the front page of each member of your community.
fi: Lisää vimpaimet tänne käytettäväksi yhteisön jokaisen jäsenen kotisivulla.

en: Add widgets here to appear in the front page of each group of your community.
fi: Lisää vimpaimet tänne käytettäväksi yhteisön jokaisen ryhmän kotisivulla.

en: Loading the member's updates. Please wait.
fi: Ladataan käyttäjän päivityksiä. Odota ole hyvä.

en: Friendship accepted.
fi: Ystävyys hyväksyttiin.

en: Display the biographical info from the member's WordPress profile.
fi: Näytä biografiset tiedot käyttäjän WordPress-profiilista.

en: Enable default front page for member profiles.
fi: Salli oletusetusivun käyttö jäsenprofiileille.

en: Use the round style for member and group avatars.
fi: Käytä pyöreää tyyliä jäsenten ja ryhmien avatar-kuville.

en: Accepted friendship requests
fi: Hyväksytyt ystäväkutsut

en: Friendship could not be cancelled.
fi: Ystävyyttä ei voitu peruuttaa.

en: Friendship rejected.
fi: Ystävyys hylättiin.

en: There was a problem performing this action. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma tämän toiminnon suorittamisessa. Yritä uudelleen ole hyvä.

en: Member > Friends
fi: Jäsen > Ystävät

en: Use tab styling for primary nav.
fi: Käytä välilehtityyliä ensisijaiselle valikolle.

en: Use tab styling for secondary nav.
fi: Käytä välilehtityyliä toissijaiselle valikolle.

en: Configure general BuddyPress appearance options.
fi: Määritä yleiset BuddyPress-ulkonäköasetukset.

en: General BP Settings
fi: Yleiset BP-asetukset

en: Include navigation title
fi: Sisällytä navigaatio otsikko

en: Set the number of columns to use for BuddyPress loops.
fi: Aseta käytettävien sarakkeiden määrä BuddyPress-loopeille.

en: Use column navigation for the Members directory.
fi: Käytä sarake-navigaatiota jäsenhakemistoon.

en: Display the member navigation vertically.
fi: Näytä käyttäjänavigaatio pystysuuntaisena.

en: Reorder the primary navigation for a user.
fi: Järjestä käyttäjän ensisijainen navigaatio uudelleen.

en: Customize the appearance of BuddyPress Nouveau Template pack.
fi: Muokkaa BuddyPress Nouveau -mallipaketin ulkoasua.

en: Select the layout style for directory content &amp; navigation.
fi: Valitse ulkoasun tyyli hakemiston sisällölle &amp; navigaatiolle.

en: Configure the default front page for members.
fi: Määritä oletuskotisivu jäsenille.

en: Use tab styling for Sites directory navigation.
fi: Käytä välilehti muotoilua sivustohakemistojen navigointiin.

en: Customize the navigation menu for members. In the preview window, navigate to a user to preview your changes.
fi: Mukauta jäsenten navigointivalikko. Voit esikatsella muutokset siirtymällä esikatselussa kohtaan käyttäjä.

en: Customizing the Groups navigation order needs you create at least one group first.
fi: Ryhmien selausjärjestyksen mukauttaminen edellyttää, että luot ensin vähintään yhden ryhmän.

en: Drag each possible member navigation items that are listed below into the order you prefer.
fi: Vedä alla luetellut jäsenien navigointielementit haluamaasi järjestykseen.

en: Drag each possible group navigation items that are listed below into the order you prefer, in some groups some of these navigation items might not be active.
fi: Vedä alla luetellut ryhmien navigointielementit haluamaasi järjestykseen. joissakin ryhmissä jotkut näistä navigointielementeistä eivät välttämättä ole aktiivisia.

en: Displays BuddyPress primary nav in the sidebar of your site. Make sure to use it as the first widget of the sidebar and only once.
fi: Näyttää BuddyPress:in ensisijaisen navigoinnin sivuston sivupalkissa. Varmista, että käytät sitä sivupalkin ensimmäisenä vimpaimena ja vain kerran.

en: Friendship cancelled.
fi: Ystävyys peruutettu.

en: Loop layouts
fi: Luuppien ulkoasut

en: Use column navigation for the Sites directory.
fi: Käytä sarake-navigointia sivustohakemistoon.

en: Directory layouts
fi: Hakemistojen ulkoasut

en: Use tab styling for Members directory navigation.
fi: Käytä välilehtimuotoilua Jäsenluettelo navigaatioon.

en: All Sites
fi: Kaikki sivustot

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Maximum amount to display:
fi: Suurin määrä näytettäväksi:

en: Latest updates
fi: Viimeisimmät päivitykset

en: (BuddyPress) Latest Activities
fi: (BuddyPress) Viimeisimmät päivitykset

en: My Groups
fi: Omat ryhmäni

en: Email & Password
fi: Sähköposti & salasana

en: Update your email and or password.
fi: Päivitä sähköposti ja/tai salasana.

en: Add Your New Password
fi: Lisää uusi salasanasi

en: Repeat Your New Password
fi: Toista uusi salasanasi

en: I want to restrict Group invites to my friends only.
fi: Haluan rajoittaa ryhmäkutsut vain ystävilleni.

en: Set your email notification preferences.
fi: Aseta sähköposti-ilmoituksen mieltymyksesi.

en: Select who may see your profile details.
fi: Valitse kuka voi nähdä profiilisi tiedot.

en: Profile Visibility Settings
fi: Profiilin näkyvyysasetukset

en: Settings menu
fi: Asetusvalikko

en: All Members
fi: Kaikki jäsenet

en: Email Notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Start typing the group name...
fi: Aloita kirjoittamalla ryhmän nimi...

en: View activity.
fi: Katso tapahtumia.

en: Update posted.
fi: Päivitys julkaistu.

en: There was a problem displaying the content. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma sisällön näyttämisessä. Yritä uudelleen ole hyvä.

en: Members Capabilities
fi: Jäsenten oikeudet

en: Profile menu
fi: Profiili-valikko

note: translators: 1: user profile link, 2: user name, 3: activity permalink, 4: activity recorded date, 5: activity timestamp, 6: activity human time since
en: <a href="%1$s">%2$s</a> replied <a href="%3$s" class="activity-time-since"><time class="time-since" datetime="%4$s" data-bp-timestamp="%5$d">%6$s</time></a>
fi: <a href="%1$s">%2$s</a> vastasi <a href="%3$s" class="activity-time-since"><time class="time-since" datetime="%4$s" data-bp-timestamp="%5$d">%6$s</time></a>

en: Use column navigation for the Activity directory.
fi: Käytä sarake-navigaatiota toimintahakemistossa.

en: Display the latest updates of your community having the types of your choice.
fi: Näytä yhteisön viimeisimmät päivitykset haluamisilla tyypeillä.

en: Post in: Group
fi: Julkaisu: ryhmä

en: Post in: Profile
fi: Julkaisu: profiili

en: Use tab styling for Activity directory navigation.
fi: Käytä välilehti muotoilua toimintohakemistojen navigointiin.

en: New update comment replies
fi: Uusi päivitys kommenttien vastauksissa

en: New update replies
fi: Uusi päivitys vastauksissa

en: New mentions
fi: Uudet maininnat

en: Messages menu
fi: Viestien valikko

en: Groups menu
fi: Ryhmävalikko

en: Friends menu
fi: Ystävävalikko

en: Who is allowed to see this field?
fi: Kuka saa nähdä tämän kentän?

note: translators: field visibility level, e.g. "...seen by: everyone".
en: This field may be seen by: %s
fi: Tämän kentän voi nähdä: %s

en: Friendship Requests
fi: Ystävyyspyynnöt

en: Notifications menu
fi: Ilmoitus-valikko

note: translators: 1: link to the customizer option. 2: link to the customizer widgets section.
en: You can set the preferences of the %1$s or add %2$s to it.
fi: Voit asettaa %1$s asetukset tai lisätä %2$s siihen.

en: Unstar Conversation
fi: Poista keskustelun tähditys

en: View full conversation and reply.
fi: Näytä koko keskustelu ja vastaa.

en: Star Conversation
fi: Tähditä keskustelu

en: Unstar Message
fi: Poista viestin tähditys

en: Star Message
fi: Tähditä viesti

en: Directory menu
fi: Hakemiston valikko

en: Close this notice
fi: Sulje tämä ilmoitus

en: Create A New Group
fi: Luo uusi ryhmä

en: Group creation menu
fi: Ryhmän luomisvalikko

en: Delete this group
fi: Poista tämä ryhmä

en: Manage Group Members
fi: Hallitse ryhmän jäseniä

en: Sites menu
fi: Sivustojen valikko

en: Send
fi: Lähetä

en: All Messages
fi: Kaikki viestit

en: Active conversation:
fi: Aktiivinen keskustelu:

en: Select bulk action
fi: Valitse massatoiminto

en: Participants:
fi: Osanottajat:

en: Group administration menu
fi: Ryhmien hallintavalikko

en: Membership List
fi: Jäsenluettelo

en: Manage the members default front page
fi: Hallinnoi jäsenten oletusetusivua

en: Member Activities
fi: Jäsenten toiminta

en: Activity menu
fi: Toiminta-valikko

en: Group menu
fi: Ryhmä-valikko

en: Manage your group members; promote to moderators, admins or demote or ban.
fi: Hallinnoi ryhmän jäseniä esim. ylennä valvojiksi, ylläpitäjiksi tai aseta estoja taikka kieltoja.

en: Change Group Settings
fi: Muuta ryhmän asetukset

en: Select Group Settings
fi: Valitse ryhmän asetukset

en: Upload Cover Image
fi: Lataa kansikuva

en: Edit or update your avatar image for this group.
fi: Muokkaa tai päivitä tämän ryhmän avatar -kuvaa.

en: Edit Group Name &amp; Description
fi: Muokkaa ryhmän nimeä &amp; kuvausta

en: Enter Group Name &amp; Description
fi: Kirjoita ryhmän nimi &amp; kuvaus

en: Group Activities
fi: Ryhmän toiminnat

en: Select message:
fi: Valitse viesti:

note: translators: 1: link to the customizer option. 2: link to the customizer widgets section.
en: You can set your preferences for the %1$s or add %2$s to it.
fi: Voit asettaa %1$s asetuksesi tai lisätä %2$s niihin.

en: Manage the Groups default front page
fi: Hallinnoi ryhmien oletuskotisivua

en: Add an image to use as a profile photo for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
fi: Lisää kuva käytettäväksi profiilikuvana tässä ryhmässä. Kuva näkyy ryhmien pääsivulla ja hakutuloksissa.

en: Manage notices shown at front end of your site to all logged-in users.
fi: Hallinnoi kaikille kirjautuneille käyttäjille sivustosi frontendissä näkyviä ilmoituksia.

[ctx: Admin Users menu]
en: Site Notices
fi: Sivuston ilmoitukset

en: Add New Notice
fi: Lisää uusi ilmoitus

en: Notice successfully updated.
fi: Ilmoitus päivitetty onnistuneesti.

en: Notice was not updated. Please try again.
fi: Ilmoitusta ei päivitetty. Yritä uudelleen.

en: Publish Notice
fi: Julkaise ilmoitus

[ctx: Admin Notices column header]
en: Subject
fi: Aihe

[ctx: Admin Notices column header]
en: Content
fi: Sisältö

[ctx: Admin Notices column header]
en: Created
fi: Luotu

[ctx: Tag prepended to active site-wide notice titles on WP Admin notices list table]
note: translators: %s: notice subject
en: Active: %s
fi: Aktiivinen: %s

en: Delete Notice
fi: Poista ilmoitus

en: Activate Notice
fi: Aktivoi ilmoitus

en: No member found by that ID.
fi: Jäsentä ei löytynyt annetulla ID:llä.

en: Deactivate Notice
fi: Deaktivoi ilmoitus

en: Group invitations menu
fi: Ryhmäkutsujen valikko

en: Invited by:
fi: Kutsunut:

en: Invite Members
fi: Kutsu jäseniä

en: The invite has not been sent yet.
fi: Kutsua ei ole vielä lähetetty.

en: The invite has been sent.
fi: Kutsu on lähetetty.

en: Optional: add a message to your invite.
fi: Valinnainen: lisää viesti kutsuusi.

en: Send @Username
fi: Lähetä @käyttäjänimi

en: Your changes have not been saved. Please fill in all required fields, and save your changes again.
fi: Muutoksia ei ole tallennettu. Täytä kaikki vaaditut kentät ja tallenna muutokset uudelleen.

[ctx: Notices admin page title]
en: Site Notices
fi: Sivuston ilmoitukset

en: Site Notices
fi: Sivuston ilmoitukset

en: Project Founder
fi: Projektin perustaja

en: Contributor Emeriti
fi: Entinen avustaja

en: With our thanks to these Open Source projects
fi: Kiitollisina näille Open Source -hankkeille

en: Meet the contributors behind BuddyPress:
fi: Tapaa BuddyPress:in avustajat:

en: Notices List
fi: Ilmoitusten luettelo

note: Translators: %s is a hugging face emoji.
en: Thank you for using BuddyPress! %s
fi: Kiitos, että käytät BuddyPressiä! %s

en: Inviter
fi: Kutsuja

note: translators: accessibility text
en: Enable or disable all optional components in bulk
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä kaikki valinnaiset komponentit massatoimintona

en: Post Comments
fi: Julkaise kommentteja

en: You do not have access to that page.
fi: Sinulla ei ole pääsyä kyseiselle sivulle.

en: BuddyPress Credits
fi: BuddyPress kunnianosoitukset

[ctx: Colloquial alternative to "learn about BuddyPress"]
en: Hello, BuddyPress!
fi: Hei, BuddyPress!

en: Allow activity stream commenting on posts and comments
fi: Salli toimintasyötekommentointi viesteissä ja kommenteissa

note: Translators: %s is the url to the BuddyPress tools administration screen.
en: Are these emails not written in your site's language? Go to <a href="%s">BuddyPress Tools and try the "reinstall emails"</a> tool.
fi: Eivätkö nämä sähköpostit ole kirjoitettu sivustosi kielellä? Siirry <a href="%s">BuddyPress työkalut ja kokeile "korjaa sähköpostit"</a> työkalua.

en: <strong>Link</strong> - Used by some types of activity (blog posts and comments) to store a link back to the original content.
fi: <strong>Linkki</strong> - Käytetään tiettyjen toimintojen (blogien julkaisut ja kommentit) kanssa tehdäksesi paluulinkin alkuperäiseen sisältöön.

en: Activity generated by posts and comments uses the link field for a permalink back to the content item.
fi: Toiminta, jota julkaisut ja kommentit tuottavat, käyttävät linkki kenttää tehdäkseen osoiterakenteen mukaisen kestolinkin sisältöön.

note: Description of the plugin
en: BuddyPress adds community features to WordPress. Member Profiles, Activity Streams, Direct Messaging, Notifications, and more!
fi: BuddyPress lisää yhteisöominaisuuksia WordPressiin. Jäsenprofiileja, toimintasyötteitä, viestintää, ilmoituksia ja paljon muuta!

note: translators: %s: message recipients list
en: Conversation between %s.
fi: Keskustelu %s:n välillä.

en: [deleted]
fi: [poistettu]

en: Dismiss this notice
fi: Hylkää tämä ilmoitus

en: You do not have access to that conversation.
fi: Sinulla ei ole pääsyä tähän keskusteluun.

en: The conversation you tried to access is no longer available
fi: Keskustelu johon yritit päästä, ei ole enää käytettävissä

en: you
fi: sinä

en: Groups must have a name and a description. Please try again.
fi: Ryhmillä on oltava nimi ja kuvaus. Yritä uudelleen.

note: translators: %s: group link
en: Group invite accepted. Visit %s.
fi: Kutsu ryhmään hyväksytty. Vieralie %s.

en: Group name, slug, and description are all required fields.
fi: Ryhmän nimi, polkutunnus ja kuvaus ovat kaikki pakollisia kenttiä.

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s changed the permalink of the group %2$s.
fi: %1$s muutti ryhmän %2$s osoiterakenteen.

[ctx: Group update email text]
note: translators: 1: the old group permalink. 2: the new group permalink.
en: * Permalink changed from "%1$s" to "%2$s".
fi: * Osoiterakenne muutettu arvosta "%1$s" arvoon "%2$s".

en: Template Pack
fi: Templatepaketti

en: The selected Template Pack will serve all BuddyPress templates.
fi: Valittu mallipohja palvelee kaikkia BuddyPress-malleja.

en: No template packages available.
fi: Mallipaketteja ei ole saatavilla.

en: A dynamic list of recently active, popular, newest, or alphabetical groups
fi: Dynaaminen luettelo äskettäin aktiivisista, suosituista, uusimmista taikka aakkosjärjestetyistä ryhmistä

en: Your site does not support BuddyPress.
fi: Sivustosi ei tue BuddyPress:iä.

note: translators: 1: current PHP version, 2: required PHP version
en: Your site is currently running PHP version %1$s, while BuddyPress requires version %2$s or greater.
fi: Sivustollasi on käytössä PHP:n versio %1$s, kun taas BuddyPress edellyttää versiota %2$s tai suurempaa.

en: Please update your server or deactivate BuddyPress.
fi: Päivitä palvelin tai deaktivoi BuddyPress.

note: translators: %s: number of activity comments
en: Show all comments (%d)
fi: Näytä kaikki kommentit (%d)

[ctx: Group members pagination in group admin]
note: translators: 1: group member from number. 2: group member to number. 3: total group members.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s jäsen
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s jäsenistä

[ctx: Edit Profile Fields Group]
en: Edit Group
fi: Muokkaa ryhmää

[ctx: Delete Profile Fields Group]
en: Delete Group
fi: Poista ryhmä

[ctx: You have no profile fields groups.]
en: You have no groups.
fi: Ei ryhmiä.

[ctx: Add New Profile Fields Group]
en: Add New Group
fi: Lisää uusi ryhmä

[ctx: Error when deleting profile fields group]
en: There was an error deleting the group. Please try again.
fi: Ilmeni virhe poistettaessa ryhmää. Yritä uudelleen.

[ctx: Profile fields group was deleted successfully]
en: The group was deleted successfully.
fi: Ryhmä poistettiin onnistuneesti.

[ctx: Edit field link]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: Delete field link]
en: Delete
fi: Poista

en: (Not available on the front end)
fi: (Ei käytettävissä frontend:issä)

en: There was an error while changing group type. Please try again.
fi: Ilmeni virhe ryhmätyypin muunnoksessa. Ole hyvä ja yritä uudestaan.

en: Group type was changed successfully.
fi: Ryhmän tyyppi vaihdettiin onnistuneesti.

en: Group Types:
fi: Ryhmätyypit:

note: translators: %s: group type singular name
en: Viewing groups of the type: %s
fi: Näytetään ryhmät joiden tyyppi on:  %s

en: Change group type to&hellip;
fi: Muuta ryhmätyyppi muotoon&hellip;

en: No Group Type
fi: Ei ryhmätyyppiä

en: Change member type to&hellip;
fi: Muuta jäsentyyppi muotoon&hellip;

en: No Member Type
fi: Ei jäsentyyppiä

en: There was an error while changing member type. Please try again.
fi: Ilmeni virhe jäsentyypin muunnoksessa. Ole hyvä ja yritä uudestaan.

en: Member type was changed successfully.
fi: Jäsentyyppi muutettiin onnistuneesti.

note: translators: 1: user profile link, 2: user name, 3: activity permalink, 4: ISO8601 timestamp, 5: activity relative timestamp
en: <a href="%1$s">%2$s</a> replied <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since" data-livestamp="%4$s">%5$s</span></a>
fi: <a href="%1$s">%2$s</a> vastasi <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since" data-livestamp="%4$s">%5$s</span></a>

en: Sitewide activities navigation
fi: Sivustonlaajuinen toimintojen navigaatio

en: Sites directory main navigation
fi: Sivustohakemisto päänavigaatio

en: Sites directory secondary navigation
fi: Sivustohakemiston toissijainen navigaatio

note: translators: accessibility text
en: Sites directory
fi: Sivustohakemisto

note: translators: accessibility text
en: Group Details
fi: Ryhmän tiedot

en: Group Types
fi: Ryhmien tyypit

en: Select the types this group should be a part of.
fi: Valitse tyypit joita tämän ryhmän pitäisi edustaa.

note: translators: accessibility text
en: Group Avatar
fi: Ryhmän avatar

en: Groups directory main navigation
fi: Ryhmähakemiston päänavigaatio

en: Groups directory secondary navigation
fi: Ryhmähakemiston toissijainen navigaatio

note: translators: accessibility text
en: Groups directory
fi: Ryhmähakemisto

en: Manage Group Details
fi: Hallitse ryhmän tietoja

en: Manage Group Settings
fi: Hallitse ryhmän asetuksia

en: No group administrators were found.
fi: Ryhmien pääkäyttäjiä ei löytynyt.

en: No group members were found.
fi: Ryhmien jäseniä ei löytynyt.

en: Manage Membership Requests
fi: Hallitse ystäväpyyntöjä

en: Send invites
fi: Lähetä kutsuja

note: translators: accessibility text
en: Members directory
fi: Jäsenluettelo

en: Privacy: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network.
fi: Yksityisyys: Haluan sivustoni näkyvän hakukoneissa ja julkisissa verkkolistauksissa.

note: translators: accessibility text
en: Friendship requests
fi: Ystäväpyynnöt

note: translators: accessibility text
en: My friends
fi: Omat ystävät

note: translators: accessibility text
en: Friends
fi: Ystävät

note: translators: accessibility text
en: Group invitations
fi: Ryhmäkutsut

note: translators: accessibility text
en: My groups
fi: Omat ryhmät

note: translators: accessibility text
en: Member's groups
fi: Jäsenen ryhmät

note: translators: accessibility text
en: Compose Message
fi: Kirjoita viesti

note: translators: accessibility text
en: Starred messages
fi: Merktyt viestit

note: translators: accessibility text
en: Messages inbox
fi: Saapuneiden viestien laatikko

note: translators: accessibility text
en: Sent Messages
fi: Lähetä viestejä

note: translators: accessibility text
en: Sitewide Notices
fi: Sivustonlaajuiset ilmoitukset

note: translators: accessibility text
en: Unread notifications
fi: Lukemattomat ilmoitukset

en: Profile field groups
fi: Profiilin kenttäryhmät

note: translators: accessibility text
en: Account settings
fi: Tilin asetukset

note: translators: accessibility text
en: Notification settings
fi: Ilmoitusten asetukset

note: translators: accessibility text
en: Profile visibility settings
fi: Profiilin näkyvyyden asetukset

en: Custom:
fi: Mukautettu:

en: Enter custom time format
fi: Anna mukautettu aikamuoto

en: Example:
fi: Esimerkki:

en: Documentation on date and time formatting
fi: Dokumentaatio päivämäärän ja kellonajan muotoiluun

en: Range
fi: Alue

en: Absolute
fi: Absoluuttinen

en: Start:
fi: Alku:

en: End:
fi: Loppu:

en: Relative
fi: Suhteellinen

en: Select range
fi: Valitse alue

en: years ago
fi: vuosia sitten

en: years from now
fi: vuotta nykyhetkestä

en: Field Group Name (required)
fi: Kenttäryhmän nimi (vaaditaan)

[ctx: group type URL base]
en: type
fi: tyyppi

[ctx: Label for the WP groups table group type column]
en: Group Type
fi: Ryhmän tyyppi

[ctx: Label for the WP users table member type column]
en: Member Type
fi: Jäsentyyppi

[ctx: XProfile admin edit field]
en: Name (required)
fi: Nimi (vaaditaan)

en: Activity secondary navigation
fi: Toiminnan toissijainen navigaatio

en: No group moderators were found.
fi: Ryhmävalvojia ei löytynyt.

en: Time elapsed
fi: Kulunut aika

en: Member primary navigation
fi: Jäsenen ensisijainen navigaatio

en: Member secondary navigation
fi: Jäsenen toissijainen navigaatio

en: Members directory secondary navigation
fi: Jäsenhakemiston toissijainen navigaatio

en: Members directory main navigation
fi: Jäsenluettelon päänavigaatio

en: Group primary navigation
fi: Ryhmän ensisijainen navigaatio

en: Group secondary navigation
fi: Ryhmän toissijainen navigaatio

en: BuddyPress Team
fi: BuddyPress tiimi

en: Community Support
fi: Yhteisön tuki

en: You will no longer receive emails when someone replies to an update or comment you posted.
fi: Sinulle ei enää lähetetä sähköposteja, kun joku vastaa päivitykseen tai kommenttiin jonka lähetit.

en: You will no longer receive emails when someone mentions you in an update.
fi: Sinulle ei enää lähetetä sähköposteja, kun joku mainitsee sinut päivityksessä.

en: You will no longer receive emails when someone sends you a friend request.
fi: Sinulle ei enää lähetetä sähköposteja, Kun joku lähettää sinulle kaveripyynnön.

en: You will no longer receive emails when someone accepts your friendship request.
fi: Et enää vastaanota sähköposteja, kun joku hyväksyy ystäväpyyntösi.

en: You will no longer receive emails when one of your groups is updated.
fi: Sinulle ei enää lähetetä sähköposteja, kun jokin ryhmistäsi päivitetään.

en: You will no longer receive emails when you are invited to join a group.
fi: Sinulle ei enää lähetetä sähköposteja, kun sinua pyydetään liittymään ryhmään.

en: You will no longer receive emails when you have been promoted in a group.
fi: Sinulle ei enää lähetetä sähköposteja, kun sinut on ylennetty ryhmässä.

en: You will no longer receive emails when someone requests to be a member of your group.
fi: Sinulle ei enää lähetetä sähköposteja, kun joku pyytää olla jäsen ryhmässäsi.

en: You will no longer receive emails when someone sends you a message.
fi: Sinulle ei enää lähetetä sähköposteja, kun joku lähettää sinulle viestin.

en: You will no longer receive emails when your request to join a group has been accepted or denied.
fi: Et enää vastaanota sähköposteja, kun pyyntösi liittyä ryhmään on joko hyväksytty tai hylätty.

en: Something has gone wrong.
fi: Jotain meni pieleen.

en: Please log in and go to your settings to unsubscribe from notification emails.
fi: Kirjaudu sisään ja siirry asetuksiin peruuttaaksesi ilmoitussähköpostiviestit.

en: Please go to your notifications settings to unsubscribe from emails.
fi: Mene ilmoitusasetuksiisi peruuttaaksesi sähköposteja.

en: You can change this or any other email notification preferences in your email settings.
fi: Voit muuttaa joko tätä taikka mitä tahansa muuta sähköposti-ilmoitusten asetusta sähköpostiasetuksistasi.

note: translators: %s is the blog name
en: Site icon for %s
fi: Sivuston ikoni %s

note: translators: 1: current PHP version, 2: required PHP version
en: See <a href="%s">the Codex guide</a> for more information.
fi: Katso lisätiedot <a href="%s">Codex opas</a>.

en: Your site is not ready for BuddyPress 2.8.
fi: Sivustosi ei ole valmis BuddyPress 2.8:lle.

[ctx: deprecated string]
note: translators: %s: the site's PHP version number
en: Your site is currently running PHP version %s, while BuddyPress 2.8 will require version 5.3+.
fi: Sivustollasi on käytössä PHP:n versio %s, kun taas BuddyPress 2,8 edellyttää versiota 5.3+.

en: A BuddyPress update is available, but your system is not compatible.
fi: BuddyPress päivitys on saatavilla, mutta järjestelmäsi ei ole yhteensopiva.

en: Privacy: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network
fi: Yksityisyys: Haluan sivustoni näkyvän hakukoneissa ja julkisissa verkkolistauksissa

note: translators: %s: Friend count for the current user
en: Friends %s
fi: Ystävät %s

note: translators: accessibility text
en: Select group type
fi: Valitse ryhmätyyppi

en: Group type already exists.
fi: Ryhmätyyppi on jo olemassa.

en: You may not register a group type with this name.
fi: Et voi rekisteröidä ryhmätyyppiä tällä nimellä.

en: No user found with this ID.
fi: Tälle tunnukselle (ID) ei löytynyt käyttäjää.

note: translators: %s: Unread message count for the current user
en: Messages %s
fi: Viestit %s

note: translators: %s: Unread message count for the current user
en: Inbox %s
fi: Saapuneet %s

note: translators: %s: new email address
en: There is a pending change of your email address to %s.
fi: Odottava muutospyyntö sähköpostiosoitteellesi osoitteeksi %s.

note: translators: 1: email address. 2: cancel email change url.
en: Check your email (%1$s) for the verification link, or <a href="%2$s">cancel the pending change</a>.
fi: Tarkista sähköpostisi (%1$s) vahvistuslinkille tai <a href="%2$s">peruuta odottava muutos</a>.

[ctx: My Account Friends menu]
note: translators: %s: Pending friend request count for the current user
en: Friends %s
fi: Ystävät %s

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
note: translators: %s: Pending friend request count for the current user
en: Pending Requests %s
fi: Odottavia pyyntöjä %s

[ctx: groups admin edit screen]
en: Group Type
fi: Ryhmätyyppi

[ctx: group settings on notification settings page]
en: Your request to join a group has been approved or denied
fi: Pyyntösi liittyä ryhmään on joko hyväksytty tai hylätty

[ctx: Group screen nav with counter]
note: translators: %s: Group count for the current user
en: Groups %s
fi: Ryhmät %s

[ctx: My Account Groups sub nav]
note: translators: %s: Group invitation count for the current user
en: Pending Invites %s
fi: Odottavia kutsuja %s

[ctx: My Account Groups nav]
note: translators: %s: Group invitation count for the current user
en: Groups %s
fi: Ryhmät %s

[ctx: Member Home page]
en: Home
fi: Etusivu

[ctx: Profile screen nav]
note: translators: %s: Unread notification count for the current user
en: Notifications %s
fi: Ilmoitukset %s

[ctx: My Account Notification pending]
note: translators: %s: Unread notification count for the current user
en: Notifications %s
fi: Ilmoitukset %s

[ctx: My Account Notification pending]
note: translators: %s: Unread notification count for the current user
en: Unread %s
fi: Lukemattomat %s

en: No group found with this ID.
fi: Tällä tunnuksella (ID) ei löytynyt ryhmää.

en: These globals should not be used directly and are deprecated. Please use the BuddyPress nav functions instead.
fi: Näitä ”global” arvoja ei tulisi käyttää suoraan ja ovat vanhentuneita. Käytä BuddyPress:in valikkofunktioita sen sijaan.

[ctx: Email post type]
en: Situations
fi: Tilanteet

en: The bp_nav and bp_options_nav globals should not be used directly and are deprecated. Please use the BuddyPress nav functions instead.
fi: Yleisiä bp_nav ja  bp_options_nav arvoja ei tulisi käyttää suoraan ja ne ovat vanhentuneita. Käytä BuddyPress:in valikkofunktioita sen sijaan.

[ctx: Comment moderation]
en: You have posted an inappropriate word.
fi: Olet julkaissut sopimattoman sanan.

en: You have posted too many links
fi: Olet julkaissut liian monta linkkiä

note: translators: accessibility text
en: Edit activity action
fi: Muokkaa toiminnan toimenpidettä

note: translators: accessibility text
en: Edit activity content
fi: Muokkaa toiminnan sisältöä

en: Edit Activity
fi: Muokkaa toimintaa

note: translators: 1: oEmbed author. 2: oEmbed provider. eg. By BuddyPress on YouTube.
en: By %1$s on %2$s
fi: Henkilön %1$s kohteessa %2$s

note: translators: %s: oEmbed provider.
en: View on %s
fi: Näkymä kohteessa %s

en: Your browser does not support HTML5 video
fi: Selaimesi ei tue HTML5 videota

en: Your browser does not support HTML5 audio
fi: Selaimesi ei tue HTML5 audiota

en: New Activity reply
fi: Uusi toiminnan vastaus

note: translators: 1: the number of activity replies
en: You have %1$d new replies
fi: Sinulla on %1$d uutta vastausta

note: translators: 1: the number of activity comment replies
en: You have %1$d new comment replies
fi: Sinulla on %1$d uutta kommentin vastausta

en: Embedded Activity Item
fi: Upotettu toimintakohde

note: translators: 1: Login URL, 2: User name
en: <a href="%1$s">Log in</a> as "%2$s" using your existing password.
fi: <a href="%1$s">Kirjaudu</a> as "%2$s" käyttämällä nykyistä salasanaasi.

note: translators: %s: Site count for the current user
en: Sites %s
fi: Sivustot %s

note: Translators: %s is the comma separated list of components needing a directory page.
en: The following active BuddyPress Components do not have associated WordPress Pages: %s.
fi: Seuraavia aktiivisia BuddyPress komponentteja ei ole liitetty WordPress sivuihin: %s.

en: It looks like you have more sites to record. Resume recording by checking the "Repopulate site tracking records" option.
fi: Näyttää siltä, että sinulla on lisää sivustoja käsiteltäväksi. Jatka käsittelyä valitsemalla "Repopulate site tracking records" vaihtoehto.

[ctx: Toolbar Mention logged in user]
note: translators: %s: Unread mention count for the current user
en: Mentions %s
fi: Viittaukset %s

note: translators: %s: the link of the new site
en: %s is your new site.
fi: %s on uusi sivustosi.

note: translators: 1: the user display name
en: %1$s replied to one of your activity comments
fi: %1$s vastasi yhteen toinitasi kommenttiin

note: translators: 1: the user display name
en: %1$s commented on one of your updates
fi: %1$s kommentoi yhtä päivitystäsi

en: New Activity comment reply
fi: Uusi toimintakommentin vastaus

[ctx: Post Type generic comments activity front filter]
en: Item comments
fi: Kohteen kommentit

en: Message was not sent. Please try again.
fi: Viestiä ei lähetetty . Yritä uudelleen.

en: Autolink
fi: Automaatinen linkki

note: translators: accessibility text
en: Autolink status for this field
fi: Automaattisen linkin tila tässä kentässä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: On user profiles, link this field to a search of the Members directory, using the field value as a search term.
fi: Käyttäjäprofiileissa, liitä tämä kenttä jäsenhakemiston hakuun käyttämällä tämän kentän arvoa hakusanana.

[ctx: email]
en: unsubscribe
fi: lopeta tilaus

note: translators: accessibility text
en: Pending users list navigation
fi: Vahvistusta odottavien käyttäjien luettelon navigaatio

note: translators: accessibility text
en: Pending users list
fi: Vahvistusta odottavien käyttäjien luettelo

note: translators: accessibility text
en: Groups list
fi: Ryhmien luettelo

note: translators: accessibility text
en: Filter groups list
fi: Suodata ryhmäluetteloa

note: translators: accessibility text
en: Filter users list
fi: Suodata käyttäjäjien luetteloa

note: translators: accessibility text
en: Groups list navigation
fi: Ryhmien luettelon navigaatio

[ctx: email post type description]
en: BuddyPress emails
fi: BuddyPress sähköpostit

[ctx: screen heading]
en: Emails
fi: Sähköpostit

[ctx: email type taxonomy label]
en: Update Email Situation
fi: Päivitä sähköpostitilanne

[ctx: email type taxonomy label]
en: View Email Situation
fi: Näytä sähköpostitilanne

[ctx: email type taxonomy singular name]
en: Email
fi: Sähköposti

[ctx: email type taxonomy description]
en: BuddyPress email types
fi: BuddyPress sähköpostien tyypit

[ctx: email menu label]
en: Customize
fi: Mukauta

en: BuddyPress Options
fi: BuddyPress asetukset

[ctx: email post type label]
en: Uploaded to this email
fi: Ladattu tähän sähköpostiin

[ctx: email post type label]
en: View Email
fi: Katso sähköposti

[ctx: email type taxonomy label]
en: New Email Situation
fi: Uusi sähköpostitilanne

[ctx: email type taxonomy label]
en: All Email Situations
fi: Kaikki sähköpostitilanteet

[ctx: email type taxonomy label]
en: Edit Email Situations
fi: Muokkaa sähköpostitilanteita

[ctx: email type taxonomy label]
en: Situations
fi: Tilanteet

[ctx: email type taxonomy label]
en: New email situation name
fi: Uusi sähköpostitilanne nimi

[ctx: email type taxonomy label]
en: No email situations found.
fi: Sähköpostitilanteita ei löytynyt.

[ctx: email type taxonomy label]
en: Popular Email Situation
fi: Suosittu sähköpostitilanne

[ctx: email type taxonomy label]
en: Search Emails
fi: Etsi sähköposteja

[ctx: email type taxonomy name]
en: Situation
fi: Tilanne

[ctx: email type taxonomy label]
en: No email situations
fi: Sähköpostitilanteita ei löytynyt

[ctx: email type taxonomy label]
en: Email list
fi: Sähköpostien luettelo

[ctx: email type taxonomy label]
en: Email list navigation
fi: Sähköpostien luettelon navigointi

[ctx: email post type label]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: email post type label]
en: Add a New Email
fi: Lisää uusi sähköposti

[ctx: email post type label]
en: All Emails
fi: Kaikki sähköpostit

[ctx: email post type label]
en: Edit Email
fi: Muokkaa sähköpostia

[ctx: email post type label]
en: BuddyPress Emails
fi: BuddyPress sähköpostit

[ctx: email post type label]
en: New Email
fi: Uusi sähköposti

[ctx: email post type label]
en: No emails found
fi: Sähköposteja ei löytynyt

[ctx: email post type label]
en: Search Emails
fi: Etsi sähköposteja

[ctx: email post type name]
en: Emails
fi: Sähköpostit

[ctx: email post type singular name]
en: Email
fi: Sähköposti

[ctx: email post type label]
en: No emails found in Trash
fi: Sähköposteja ei löytynyt roskakorista

[ctx: email post type label]
en: Filter email list
fi: Suodata sähköpostiluettelo

[ctx: email post type label]
en: Email list
fi: Sähköpostien luettelo

[ctx: email post type label]
en: Email list navigation
fi: Sähköpostien luettelon navigaatio

en: Footer text
fi: Alatunnisteen teksti

en: Change the email footer here
fi: Muuta sähköpostin alapalkkia tästä

en: Text size
fi: Tekstin koko

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Header background color
fi: Yläpalkin taustaväri

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Email background color
fi: Sähköpostin taustaväri

en: Applied to links and other decorative areas.
fi: Sovellettuna linkkeihin ja muihin koristeltuihin alueisiin.

en: Highlight color
fi: Korostusväri

[ctx: email]
en: Footer
fi: Alapalkki

en: Repair tools
fi: Korjaustyökalut

en: Repair total friends count for each member.
fi: Korjaa jokaisen käyttäjän ystävien kokonaismäärä.

en: Repair total groups count for each member.
fi: Korjaa jokaisen käyttäjän ryhmien kokonaismäärä.

en: Repopulate site tracking records.
fi: Uudelleenmuodosta sivuston seurannan tiedot.

en: Reinstall emails (delete and restore from defaults).
fi: Korjaa sähköpostit (poistaa nykyiset lauseet ja paluttaa oletukset).

[ctx: screen heading]
en: BuddyPress Emails
fi: BuddyPress sähköpostit

[ctx: email]
en: Header
fi: Yläpalkki

[ctx: email]
en: Body
fi: Viesti

en: Customize the appearance of emails sent by BuddyPress.
fi: Mukauta BuddyPress:in lähettämien sähköpostiviestien ulkoasua.

en: Emails have been successfully reinstalled.
fi: Sähköpostit on onnistuneesti asennettu uudelleen… Valmis.

en: Repair total members count.
fi: Korjaa jäsenten määrä.

en: Recipient has had a friend request accepted by a member.
fi: Vastaanottajalla on ollut jäsenen hyväksymä ystäväpyyntö.

en: A group's details were updated.
fi: Ryhmän tiedot päivitettiin.

en: A member has sent a group invitation to the recipient.
fi: Jäsen on lähettänyt vastaanottajalle ryhmäkutsun.

en: Recipient's status within a group has changed.
fi: Vastaanottajan tila ryhmässä on muuttunut.

en: A member has requested permission to join a group.
fi: Jäsen on pyytänyt lupaa ryhmään liittymiseksi.

en: Recipient has received a private message.
fi: Vastaanottaja on saanut yksityisviestin.

en: Recipient has changed their email address.
fi: Vastaanottajan on muuttanut heidän sähköpostiosoitteensa.

en: Recipient had requested to join a group, which was accepted.
fi: Vastaanottaja oli pyytänyt ryhmään liitymistä, joka hyväksyttiin.

en: Recipient had requested to join a group, which was rejected.
fi: Vastaanottaja oli pyytänyt ryhmään liitymistä, joka hylättiin.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Membership request for group "{{group.name}}" accepted
fi: [{{{site.name}}}] Jäsenpyyntö ryhmään "{{group.name}}" hyväksytty

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Your membership request for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; has been accepted.
fi: Jäsenyyspyyntösi ryhmälle &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; on hyväksytty.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Membership request for group "{{group.name}}" rejected
fi: [{{{site.name}}}] Jäsenpyyntö ryhmään "{{group.name}}" hylätty

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Your membership request for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; has been rejected.
fi: Jäsenyyspyyntösi ryhmälle &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; on hylätty.

en: A member has replied to an activity update that the recipient posted.
fi: Jäsen on vastannut vastaanottajan toimintapäivitykseen.

en: A member has replied to a comment on an activity update that the recipient posted.
fi: Jäsen on vastannut lähettämäsi toimintapäivityksen kommenttiin.

en: Recipient was mentioned in an activity update.
fi: Vastaanottaja oli mainittu toimintapäivityksessä.

en: Recipient was mentioned in a group activity update.
fi: Vastaanottaja mainittiin ryhmän toimintapäivityksessä.

en: Recipient has registered for an account.
fi: Vastaanottaja on rekisteröinyt tilin.

en: Recipient has registered for an account and site.
fi: Vastaanottaja on rekisteröinyt tilin ja sivuston.

en: A member has sent a friend request to the recipient.
fi: Jäsen on lähettänyt vastaanottajalle ystäväpyynnön.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: You recently changed the email address associated with your account on {{site.name}} to {{user.email}}. If this is correct, go to the following link to confirm the change: {{{verify.url}}}
    
    Otherwise, you can safely ignore and delete this email if you have changed your mind, or if you think you have received this email in error.
fi: Vaihdoit äskettäin sivustolla {{site.name}} sähköpostiosoitteesi uudeksi osoitteeksi {{user.email}}. Jos tämä on OK siirry seuraavaan osoitteeseen vahvistaaksesi muutoksen: {{{verify.url}}}
    
    Mikäli muutit mielesi taikka olet saanut tämän viestin erehdyksessä, voit turvallisesti ohittaa ja tuhota tämän viestin.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Your membership request for the group "{{group.name}}" has been accepted.
    
    To view the group, visit: {{{group.url}}}
fi: Jäsenyyspyyntösi ryhmään "{{group.name}}" on hyväksytty.
    
    Tarkastellaksesi ryhmää, vieraile: {{{group.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Your membership request for the group "{{group.name}}" has been rejected.
    
    To request membership again, visit: {{{group.url}}}
fi: Jäsenyyspyyntösi ryhmään "{{group.name}}" on hylätty.
    
    Pyytääksesi jäsenyyttä uudelleen, vieraile: {{{group.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: You recently changed the email address associated with your account on {{site.name}} to {{user.email}}. If this is correct, <a href="{{{verify.url}}}">go here to confirm the change</a>.
    
    Otherwise, you can safely ignore and delete this email if you have changed your mind, or if you think you have received this email in error.
fi: Vaihdoit äskettäin sivustolla {{site.name}} sähköpostiosoitteesi uudeksi osoitteeksi {{user.email}}. Jos tämä on OK, <a href="{{{verify.url}}}">siirry tänne muutoksen vahvistamiseksi</a>.
    
    Mikäli muutit mielesi taikka olet saanut tämän viestin erehdyksessä, voit turvallisesti ohittaa ja tuhota tämän viestin.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{sender.name}} sent you a new message: &quot;{{usersubject}}&quot;
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{message.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
fi: {{sender.name}} lähetti sinulle uuden viestin: &quot;{{usersubject}}&quot;
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{message.url}}}">Siirry keskusteluun</a> vastataksesi tai seurataksesi keskustelua.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Verify your new email address
fi: [{{{site.name}}}] Vahvista uusi sähköpostiosoitteesi

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{sender.name}} sent you a new message: "{{usersubject}}"
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{message.url}}}
fi: {{sender.name}} lähetti sinulle uuden viestin: "{{usersubject}}"
    
    "{{usermessage}}"
    
    Siirry keskusteluun vastataksesi tai seurataksesi keskustelua: {{{message.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] New message from {{sender.name}}
fi: [{{{site.name}}}] Uusi viesti jäseneltä {{sender.name}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{requesting-user.name}} wants to join the group "{{group.name}}". As you are the administrator of this group, you must either accept or reject the membership request.
    
    To manage this and all other pending requests, visit: {{{group-requests.url}}}
    
    To view {{requesting-user.name}}'s profile, visit: {{{profile.url}}}
fi: {{requesting-user.name}} haluaa liittyä ryhmään "{{group.name}}". Koska olet tämän ryhmän  pääkäyttäjä, sinun täytyy joko hyväksyä tai hylätä jäsenpyyntö.
    
    Hallitaksesi tätä sekä kaikkia muita odottavia pyyntöjä, vieraile: {{{group-requests.url}}}
    
    Tarkastellaksesi {{requesting-user.name}} profiilia, vieraile: {{{profile.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: <a href="{{{profile.url}}}">{{requesting-user.name}}</a> wants to join the group &quot;{{group.name}}&quot;.
     {{request.message}}
     As you are an administrator of this group, you must either accept or reject the membership request.
    
    <a href="{{{group-requests.url}}}">Go here to manage this</a> and all other pending requests.
fi: <a href="{{{profile.url}}}">{{requesting-user.name}}</a>haluaa liittyä ryhmään &quot;{{group.name}}&quot;. 
     {{request.message}}
    Koska olet pääkäyttäjä tässä ryhmässä, sinun täytyy joko hyväksyä tai hylätä jäsenpyyntö.
    
    <a href="{{{group-requests.url}}}">Siirry tänne hallitaksesi tätä</a> ja kaikkia muita vireillä olevia pyyntöjä.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] You have been promoted in the group: "{{group.name}}"
fi: [{{{site.name}}}] Sinut on ylennetty ryhmässä: "{{group.name}}"

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: You have been promoted to <b>{{promoted_to}}</b> in the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot;.
fi: Sinut on ylennetty <b>{{promoted_to}}</b> ryhmässä &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot;.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Membership request for group: {{group.name}}
fi: [{{{site.name}}}] Jäsenpyyntö ryhmään: {{group.name}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: You have been promoted to {{promoted_to}} in the group: "{{group.name}}".
    
    To visit the group, go to: {{{group.url}}}
fi: Sinut on ylennetty {{promoted_to}} ryhmässä: "{{group.name}}".
    
    Vieraillaksesi ryhmässä, mene osoitteeseen: {{{group.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{inviter.name}} has invited you to join the site "{{site.name}}".
    
    {{usermessage}}
    
    To accept your invitation, visit: {{{invite.accept_url}}}
    
    To learn more about the site, visit: {{{site.url}}}.
    To view {{inviter.name}}'s profile, visit: {{{inviter.url}}}
fi: {{inviter.name}} on kutsunut sinut liittymään sivustoon "{{site.name}}".
    
    {{usermessage}}
    
    Hyväksy kutsusi osoitteessa {{{invite.accept_url}}}
    
    Lisätietoja sivustosta on osoitteessa {{{site.url}}}.
    Voit tarkastella käyttäjän {{inviter.name}} profiilia osoitteessa: {{{inviter.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: <a href="{{{inviter.url}}}">{{inviter.name}}</a> has invited you to join the site: &quot;{{site.name}}&quot;.
    
    {{usermessage}}
    
    <a href="{{{invite.accept_url}}}">Accept your invitation</a> or <a href="{{{site.url}}}">visit the site</a> to learn more.
fi: <a href="{{{inviter.url}}}">{{inviter.name}}</a> on kutsunut sinut liittymään sivustoon: &quot;{{site.name}}&quot;.
    
    {{käyttäjäviesti}}
    
    <a href="{{{invite.accept_url}}}">Hyväksy kutsusi</a> tai <a href="{{{site.url}}}">käy sivustolla</a> saadaksesi lisätietoja.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Group details for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; were updated:
    <blockquote>{{changed_text}}</blockquote>
fi: Ryhmän tiedot ryhmälle &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; päivitettiin:
    <blockquote>{{changed_text}}</blockquote>

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] You have an invitation to the group: "{{group.name}}"
fi: [{{{site.name}}}] Sinulla on kutsu ryhmään: "{{group.name}}"

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Group details for the group "{{group.name}}" were updated:
    
    {{changed_text}}
    
    To view the group, visit: {{{group.url}}}
fi: Ryhmän tiedot ryhmälle "{{group.name}}" päivitettiin:
    
    {{changed_text}}
    
    Katsoaksesi ryjmää, vieraile: {{{group.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Group details updated
fi: [{{{site.name}}}] Ryhmän tiedot päivitetty

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{initiator.name}} wants to add you as a friend.
    
    To accept this request and manage all of your pending requests, visit: {{{friend-requests.url}}}
    
    To view {{initiator.name}}'s profile, visit: {{{initiator.url}}}
fi: {{initiator.name}} haluaa lisätä sinut ystäväkseen.
    
    Hyväksyäksesi pyynnön ja hallitaksesi kaikkia vireillä olevia pyyntöjä, käy osoitteessa: {{{friend-requests.url}}}
    
    Katsellaksesi profiilia {{initiator.name}}, käy osoitteessa: {{{initiator.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] {{friend.name}} accepted your friendship request
fi: [{{{site.name}}}] {{friend.name}} hyväksyi ystäväpyyntösi

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: <a href="{{{friendship.url}}}">{{friend.name}}</a> accepted your friend request.
fi: <a href="{{{friendship.url}}}">{{friend.name}}</a> hyväksyi ystäväpyyntösi.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{friend.name}} accepted your friend request.
    
    To learn more about them, visit their profile: {{{friendship.url}}}
fi: {{friend.name}} hyväksyi ystäväpyyntösi.
    
    Tietääksesi enemmän, vieraile profiilissa: {{{friendship.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: <a href="{{{initiator.url}}}">{{initiator.name}}</a> wants to add you as a friend.
    
    To accept this request and manage all of your pending requests, visit: <a href="{{{friend-requests.url}}}">{{{friend-requests.url}}}</a>
fi: <a href="{{{initiator.url}}}">{{initiator.name}}</a> haluaa lisätä sinut ystäväkseen.
    
    Hyväksyäksesi pyynnön ja hallitaksesi kaikkia vireillä olevia pyyntöjä, vieraile: <a href="{{{friend-requests.url}}}">{{{friend-requests.url}}}</a>

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] New friendship request from {{initiator.name}}
fi: [{{{site.name}}}] Uusi ystäväpyyntö jäseneltä {{initiator.name}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account and site, go to the following link: <a href="{{{activate-site.url}}}">{{{activate-site.url}}}</a>.
    
    After you activate, you can visit your site at <a href="{{{user-site.url}}}">{{{user-site.url}}}</a>.
fi: Kiitos rekisteröitymisestä!
    
    Viimeistelläksesi tilisi ja sivustosi aktivoinnin, mene seuraavaan linkkiin: <a href="{{{activate-site.url}}}">{{{activate-site.url}}}</a>.
    
    Aktivoinnin jälkeen voit käydä sivustolla osoitteessa <a href="{{{user-site.url}}}">{{{user-site.url}}}</a>.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account and site, go to the following link: {{{activate-site.url}}}
    
    After you activate, you can visit your site at {{{user-site.url}}}.
fi: Kiitos rekisteröitymisestä!
    
    Viimeistelläksesi tilisi ja sivustosi aktivoinnin, mene seuraavaan linkkiin: {{{activate-site.url}}}
    
    Aktivoinnin jälkeen voit käydä sivustolla osoitteessa {{{user-site.url}}}.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} mentioned you in the group "{{group.name}}":
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{mentioned.url}}}
fi: {{poster.name}} mainitsi sinut ryhmässä "{{group.name}}":
    
    "{{usermessage}}"
    
    Siirry keskusteluun vastataksesi tai seurataksesi keskustelua: {{{mentioned.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Activate your account
fi: [{{{site.name}}}] Aktivoi tunnuksesi

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Activate {{{user-site.url}}}
fi: [{{{site.name}}}] Aktivoi {{{user-site.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} mentioned you in the group "{{group.name}}":
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
fi: {{poster.name}} mainitsi sinut ryhmässä "{{group.name}}":
    
    <blockquote>"{{usermessage}}"</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Siirry keskusteluun</a> vastataksesi tai seurataksesi keskustelua.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} mentioned you in a status update:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{mentioned.url}}}
fi: {{poster.name}} mainitsi sinut tilapäivityksessä:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Siirry keskusteluun vastataksesi tai seurataksesi keskustelua: {{{mentioned.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} mentioned you in an update
fi: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} mainitsi sinut päivityksessä

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} mentioned you in a status update:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
fi: {{poster.name}} mainitsi sinut tilapäivityksessä:
    
    <blockquote>"{{usermessage}}"</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Siirry keskusteluun</a> vastataksesi tai seurataksesi keskustelua.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} mentioned you in a status update
fi: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} mainitsi sinut tilapäivityksessä

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} replied to one of your updates:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
fi: {{poster.name}} vastasi päivitykseesi:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Siirry keskusteluun</a> vastataksesi tai seurataksesi keskustelua.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} replied to one of your updates:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{thread.url}}}
fi: {{poster.name}} vastasi päivitykseesi:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Siirry keskusteluun vastataksesi tai seurataksesi keskustelua: {{{thread.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} replied to one of your comments:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
fi: {{poster.name}} vastasi kommenttiisi:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Siirry keskusteluun</a> vastataksesi tai seurataksesi keskustelua.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} replied to one of your comments:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{thread.url}}}
fi: {{poster.name}} vastasi kommenttiisi:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Siirry keskusteluun vastataksesi tai seurataksesi keskustelua: {{{thread.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} replied to one of your comments
fi: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} vastasi kommenttiisi

note: Translators: %s is the url to the BuddyPress codex page about BP Email tokens.
en: Phrases wrapped in braces <code>{{ }}</code> are email tokens. <a href="%s">Learn about tokens on the BuddyPress Codex</a>.
fi: Fraasit, jotka on ympäröity aaltosulkeilla <code>{{ }}</code> ovat sähköpostimuutujia. <a href="%s">Tutustu asiaan BuddyPress Codex:issa</a>.

en: Choose when this email will be sent.
fi: Valitse milloin sähköposti lähetetään.

note: translators: accessibility text
en: Plain text email content
fi: Tekstimuotoisen sähköpostin sisältö

en: Most email clients support HTML email. However, some people prefer to receive plain text email. Enter a plain text alternative version of your email here.
fi: Useimmat sähköpostiohjelmat tukevat HTML sähköposteja. Jotkut ihmiset kuitenkin haluavat saada tekstimuotoisia sähköposteja. Kirjoita muotoilematon tekstimuotoinen vaihtoehto sähköpostistasi täällä.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} replied to one of your updates
fi: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} vastasi yhteen päivitykseesi

note: translators: accessibility text
en: Select %s
fi: Valitse %s

[ctx: Post Type generic comments activity admin filter]
en: New item comment posted
fi: Uusi kohteen kommentti lähetetty

note: translators: %s: activity date and time
en: Submitted on %s
fi: Lähetetty %s

note: translators: accessibility text
en: Activity list navigation
fi: Toimintojen luettelon navigaatio

note: translators: accessibility text
en: Activities list
fi: Toimintojen luettelo

note: translators: accessibility text
en: Filter activities list
fi: Suodata toimintojen luetteloa

note: translators: accessibility text
en: Filter components list
fi: Suodata komponettien luetteloa

note: translators: accessibility text
en: Components list
fi: Komponenttien luettelo

en: Users with no member type
fi: Käyttäjät ilman jäsentyyppiä

note: translators: %s: comma separated list of member types
en: (Member types: %s)
fi: (Jäsentyypit: %s)

note: translators: accessibility text
en: Add description
fi: Lisää kuvaus

en: This field should be available to:
fi: Tämä kenttä on käytettävissä:

en: (Unavailable to all members)
fi: (Ei saatavilla kaikille jäsenille)

en: Unavailable to all members.
fi: Ei saatavilla kaikille jäsenille.

en: Member Types
fi: Jäsenten tyypit

note: translators: accessibility text
en: Add an option
fi: Lisää vaihtoehto

note: translators: accessibility text
en: Select this notification
fi: Valitse tämä ilmoitus

en: Your Cover Image will be used to customize the header of your profile.
fi: Kansikuvaa käytetään profiilisi yläpalkin räätälöimiseksi.

note: translators: %s: user profile link
en: %s's profile was updated
fi: profiili päivitettiin jäsenelle %s

note: translators: accessibility text
en: Select visibility
fi: Valitse näkyvyys

note: translators: accessibility text
en: Number field
fi: Numerokenttä

note: translators: accessibility text
en: Textbox
fi: Tekstilaatikko

[ctx: Profile header sub menu]
en: Change Cover Image
fi: Muuta kansikuva

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Change Cover Image
fi: Vaihda kansikuva

note: translators: accessibility text
en: URL
fi: Linkki

en: If you'd like to remove the existing group cover image but not upload a new one, please use the delete group cover image button.
fi: Jos haluat poistaa ryhmän olemassa olevan kansikuvan mutta et halua ladata uutta, käytä ”Poista ryhmän kansikuva” painiketta.

en: Delete Group Cover Image
fi: Poista ryhmän kansikuva

note: translators: %s: all blogs count
en: All Sites %s
fi: Kaikki sivustot %s

note: translators: %s: current user blogs count
en: My Sites %s
fi: Omat sivustot %s

note: translators: accessibility text
en: Select an image
fi: Valitse kuva

en: The Cover Image will be used to customize the header of your group.
fi: Kansikuvaa käytetään ryhmäsi yläpalkin räätälöimiseksi.

en: Change Cover Image
fi: Muuta kansikuva

note: translators: %s: level of visibility
en: This field can be seen by: %s
fi: Kenttä on nähtävissä: %s

note: translators: accessibility text
en: Select this message
fi: Valitse tämä viesti

note: translators: accessibility text
en: Reply to Message
fi: Vastaa viestiin

en: Delete My Cover Image
fi: Poista kansikuvani

note: translators: %s: all groups count
en: All Groups %s
fi: Kaikki ryhmät (%s)

note: translators: %s: number of favorites
en: My Favorites %s
fi: Omat suosikit %s

note: translators: accessibility text
en: Post what's new
fi: Lähetä mitä uutta tapahtunut

en: If you'd like to delete your current cover image but not upload a new one, please use the delete Cover Image button.
fi: Jos haluat poistaa nykyisen kansikuvasi, mutta et ladata uutta, käytä "poista kansikuva" painiketta.

note: translators: %s: number of members
en: All Members %s
fi: Kaikki jäsenet (%s)

note: translators: %s: number of friends
en: My Friends %s
fi: Omat kaverit %s

note: translators: %s: current user groups count
en: My Groups %s
fi: Omat ryhmät %s

note: translators: accessibility text
en: Comment
fi: Kommentti

note: translators: %s: number of activity comments
en: Comment %s
fi: Kommentti %s

note: translators: accessibility text
en: Select member type
fi: Valitse jäsentyyppi

en: Edit Cover Image
fi: Muokkaa kansikuvaa

en: You may not register a member type with this name.
fi: Et voi rekisteröidä jäsentyyppiä tällä nimellä.

en: Your message was not sent. Please enter a subject line.
fi: Viestiäsi ei lähetetty. Lisää otsikkorivi.

en: Your message was not sent. Please enter some content.
fi: Viestiäsi ei lähetetty. Lisää jotain sisältöä.

en: Notice successfully created.
fi: Ilmoitus luotu onnistuneesti.

en: Notice was not created. Please try again.
fi: Ilmoitusta ei luotu . Yritä uudelleen.

en: Message successfully sent.
fi: Viesti lähetettiin onnistuneesti.

en: Notice deactivated successfully.
fi: Ilmoitus poistettu käytöstä onnistuneesti.

en: Notice activated successfully.
fi: Ilmoitus otettu käyttöön onnistuneesti.

en: Notice deleted successfully.
fi: Ilmoitus poistettu onnistuneesti.

en: Your message was not sent. Please use a valid sender.
fi: Viestiäsi ei lähetetty. Käytä kelvollista lähettäjää.

en: Message could not be sent. Please enter a recipient.
fi: Viestiä ei voitu lähettää . Lisää vastaanottaja.

en: Message could not be sent because you have entered an invalid username. Please try again.
fi: Viestiä ei voitu lähettää, koska olet antanut virheellisen käyttäjänimen . Yritä uudelleen.

note: translators: accessibility text
en: Group Description
fi: Ryhmän kuvaus

note: translators: accessibility text
en: Add new members
fi: Lisää uusia jäseniä

note: translators: accessibility text
en: Select group role for member
fi: Valitse jäsenelle rooli ryhmässä

note: translators: accessibility text
en: Cover Image
fi: Kansikuva

en: Group photo
fi: Ryhmän kuva

note: translators: %s: registration date
en: Registered on: %s
fi: Rekisteröity: %s

[ctx: Group screen nav]
en: Cover Image
fi: Kansikuva

[ctx: My Group screen nav]
en: Activity
fi: Toiminta

[ctx: My Group screen nav]
note: translators: %s: total member count
en: Members %s
fi: Jäsenet %s

note: translators: accessibility text
en: Group Name
fi: Ryhmän nimi

en: There was a problem uploading the cover image.
fi: Kansikuvan lataamisessa ilmeni ongelma.

en: Your cover image was deleted successfully!
fi: Kansikuvan poisto onnistui!

en: The group cover image was uploaded successfully.
fi: Ryhmän kansikuva ladattu onnistuneesti.

en: Your new cover image was uploaded successfully.
fi: Uuden kansikuvasi lataus onnistui.

en: There was a problem deleting your cover image. Please try again.
fi: Kansikuvan poistossa ilmeni ongelma . Yritä uudelleen.

en: The group cover image was deleted successfully!
fi: Ryhmän kansikuvan poisto onnistui!

en: There was a problem deleting the group cover image. Please try again.
fi: Ryhmän profiilikuvan poistamisessa esiintyi ongelma; ole hyvä ja kokeile uudelleen.

note: translators: 1: the advised width size in pixels. 2: the advised height size in pixels.
en: For better results, make sure to upload an image that is larger than %1$spx wide, and %2$spx tall.
fi: Parempien tulosten saamiseksi varmista, että lataat kuvan joka on suurempi kuin %1$spx leveä ja %2$spx korkea.

en: Allow customizable cover images for groups
fi: Salli ryhmille muokattavissa olevat kansikuvat

en: Cover Image Uploads
fi: Kansikuva lataukset

en: Group Cover Image Uploads
fi: Ryhmän kansikuvan lataukset

note: translators: %s: the date the activity was submitted on
en: Submitted on: %s
fi: Lähetetty: %s

en: Go back and try again.
fi: Palaa takaisin ja yritä uudelleen.

note: translators: accessibility text
en: Select activity type
fi: Valitse toimintatyyppi

note: translators: accessibility text
en: Filter by activity type
fi: Suodata toimintatyypin mukaan

note: translators: accessibility text
en: Yes, send email
fi: Kyllä, lähetä sähköposti

note: translators: accessibility text
en: No, do not send email
fi: Ei, älä lähetä sähköpostia

en: Your users will distinguish themselves through their profile page. Create relevant profile fields that will show on each users profile.
fi: Käyttäjät erottuvat profiilisivujensa kautta. Luo asianmukaiset profiilikentät, jotka näytetään kunkin käyttäjän profiilissa.

en: Allow registered members to upload cover images
fi: Salli rekisteröityjen jäsenten ladata kansikuvia

en: No activity found with this ID.
fi: Tällä tunnukselle ei löytynyt toimintaa.

[ctx: customizer menu type label]
en: Custom Link
fi: Erityinen linkki

[ctx: customizer menu section title]
en: BuddyPress (logged-in)
fi: BuddyPress (kirjautunut sisään)

[ctx: customizer menu section title]
en: BuddyPress (logged-out)
fi: BuddyPress (kirjautunut ulos)

en: Profile Settings
fi: Profiilin asetukset

en: Please <a href="%s" title="Create an account">create an account</a> to get started.
fi: Aloita <a href="%s" title="Luo uusi tili">luomalla uusi tili</a>.

en: Site
fi: Sivusto

en: Edit this page.
fi: Muokkaa sivua.

en: Email Notification
fi: Sähköposti-ilmoitus

en: Search Results
fi: Hakutulokset

en: Forum Topic Tags
fi: Foorumin avainsanat

en: Registering for this site is easy, just fill in the fields below and we'll get a new account set up for you in no time.
fi: Tälle sivustolle rekisteröityminen on helppoa, täytä vain alla oleva lomake ja saat tunnukset hetkessä.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
fi: Valitettavasti yhtään artikkelia ei löytynyt.

en: No posts found. Try a different search?
fi: Artikkeleita ei löytynyt. Kokeile toista hakua?

en: Your avatar will be used on your profile and throughout the site. To change your avatar, please create an account with <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> using the same email address as you used to register with this site.
fi: Käyttäjäkuvaasi käytetään profiilissasi ja sivuston kautta. Muuttaaksesi käyttäjäkuvaa, tee tili <a href="http://gravatar.com">Gravatariin</a> käyttäen samaa sähköpostiosoitetta, jota käytit rekisteröityessäsi sivustolle.

en: <p class="serif">Read the rest of this page &rarr;</p>
fi: <p class="serif">Lue loppuun &rarr;</p>

en: If you'd like to delete your current avatar but not upload a new one, please use the delete avatar button.
fi: Jos haluat poistaa nykyisen käyttäjäkuvasi, mutta et halua ladata uutta, käytä poista käyttäjäkuva -painiketta.

en: Crop Your New Avatar
fi: Rajaa uusi käyttäjäkuva

en: Delete My Avatar
fi: Poista käyttäjäkuva

en: Your avatar will be used on your profile and throughout the site. If there is a <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> associated with your account email we will use that, or you can upload an image from your computer.
fi: Käyttäjäkuvaasi käytetään profiilissasi ja sivustolla. Jos <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> on liitetty tilisi sähköpostiosoitteen kanssa, käytämme sitä, tai jos haluat, voit ladata oman kuvan tietokoneeltasi.

[ctx: Sticky post]
en: Featured
fi: Tärkeä

en: Search for:
fi: Hae:

[ctx: Home page banner link title]
en: Home
fi: Etusivu

en: Leave a reply
fi: Vastaa

en: Links
fi: Linkit

en: Groups Directory
fi: Ryhmäluettelo

en: Members Directory
fi: Jäsenluettelo

en: &larr; Previous Entries
fi: &larr;  Vanhemmat artikkelit

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
fi: Valitettavasti etsimääsi ei löytynyt.

en: Avatar to crop
fi: Leikattava käyttäjäkuva

en: Avatar preview
fi: Käyttäjäkuvan esikatselu

en: Crop Avatar
fi: Rajaa käyttäjäkuva

en: Crop Group Avatar
fi: Rajaa ryhmäkuva

en: Upload an image to use as an avatar for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
fi: Lataa kuva käyttääksesi sitä tämän ryhmän ryhmäkuvana. Kuva näkyy ryhmän etusivulla ja hakutuloksissa.

en: Delete Avatar
fi: Poista käyttäjäkuva

en: If you'd like to remove the existing avatar but not upload a new one, please use the delete avatar button.
fi: Jos haluat poistaa nykyisen käyttäjäkuvan mutta et halua ladata uutta, käytä poista käyttäjäkuva -painiketta.

en: Change Avatar
fi: Vaihda käyttäjäkuva

en: To skip the avatar upload process, hit the "Next Step" button.
fi: Ohittaaksesi käyttäjäkuvan latausprosessin, paina "Seuraava vaihe" -painiketta.

en: Next Entries &rarr;
fi: Seuraavat artikkelit &rarr;

en: 1 member | %d members
fi[0]: 1 jäsen
fi[1]: %d jäsentä

note: translators: 1: comment author url, 2: comment author name, 3: comment permalink, 4: comment date/timestamp
en: <a href="%1$s" rel="nofollow">%2$s</a> said on <a href="%3$s"><span class="time-since">%4$s</span></a>
fi: <a href="%1$s" rel="nofollow">%2$s</a> sanoi <a href="%3$s"><span class="time-since">%4$s</span></a>

en: Edit comment
fi: Muokkaa kommenttia

en: Full size is %s pixels
fi: Todellinen koko on %s pikseliä

en: Link to full size image
fi: Linkki alkuperäiseen kuvaan

en: 1 response to %2$s | %1$s responses to %2$s
fi[0]: 1 vastaus kohteeseen %2$s
fi[1]: %1$s vastausta kohteeseen %2$s

en: 1 trackback | %d trackbacks
fi[0]: 1 Trackback
fi[1]: %d Trackbackia

en: Forums Directory
fi: Foorumihakemisto

en: You must be <a href="%1$s">logged in</a> to post a comment.
fi: Sinun tulee olla <a href="%1$s">sisäänkirjautuneena</a> kommentoidaksesi.

en: Proudly powered by <a href="%1$s">WordPress</a> and <a href="%2$s">BuddyPress</a>.
fi: Ylpeästi voimaa antaa <a href="%1$s">WordPress</a> ja <a href="%2$s">BuddyPress</a>.

en: The sidebar widget area
fi: Sivupalkin Widget-alue

en: The fourth footer widget area
fi: Neljäs alareunan widget-alue

en: The first footer widget area
fi: Ensimmäinen alareunan widget-alue

en: Fourth Footer Widget Area
fi: Neljäs alareunan widget-alue

en: Third Footer Widget Area
fi: Kolmas alareunan widget-alue

en: The third footer widget area
fi: Kolmas alareunan widget-alue

en: Second Footer Widget Area
fi: Toinen alareunan widget-alue

en: The second footer widget area
fi: Toinen alareunan widget-alue

en: First Footer Widget Area
fi: Ensimmäinen  alareunan widget-alue

en: Edit this entry
fi: Muokkaa artikkelia

en: Password Protected
fi: Salasanasuojattu

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi on arvioitavana.

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Enter the password to view comments.
fi: Syötä salasana nähdäksesi kommentit.

en: Sorry, no attachments matched your criteria.
fi: Valitettavasti liitteitä ei löytynyt.

en: Theme activated! This theme contains <a href="%s">custom header image</a> support and <a href="%s">sidebar widgets</a>.
fi: Teema on otettu käyttöön! Tämä teema sisältää <a href="%s">mukautettu otsake</a>-tuen ja tuen <a href="%s">sivupalkin vimpaimille</a>.

en: Comments are closed, but <a href="%1$s" title="Trackback URL for this post">trackbacks</a> and pingbacks are open.
fi: Kommentit ovat suljettu, mutta <a href="%1$s" title="Paluuviiteosoite tähän artikkeliin">paluuviitteet</a> ja päivitysilmoitukset ovat avoinna.

en: Primary Navigation
fi: Ensisijainen navigaatio

en: %1$s <span>in %2$s</span>
fi: %1$s <span>%2$s</span>

[ctx: Post written by...]
en: by %s
fi: %s

en: No Comments &#187;
fi: Ei kommentteja &#187;

en: 1 Comment &#187;
fi: 1 kommentti &#187;

en: % Comments &#187;
fi: % kommenttia &#187;

en: Site Activity
fi: Sivuston toiminta

en: or press esc to cancel.
fi: tai paina esc-näppäintä peruuttaaksesi.

en: Permanent Link to
fi: Kestolinkki artikkeliin

en: Read the rest of this entry &rarr;
fi: Lue artikkeli kokonaan &rarr;

en: You are browsing the archive for %1$s.
fi: Selaat arkistoa kohteelle %1$s.

en: Not Found
fi: Ei löydy

en: View Thread / Permalink
fi: Näytä aihe / Kestolinkki

en: In reply to:
fi: Vastauksena viestiin:

en: Pages:
fi: Sivuja:

en: There was a problem posting your update, please try again.
fi: Ilmeni ongelma julkaistaessa päivitystäsi, yritä uudelleen.

en: There was an error posting that reply, please try again.
fi: Ilmeni virhe lähettäessä vastausta, yritä uudelleen.

en: We're sorry, but we can't find the page that you're looking for. Perhaps searching will help.
fi: Valitettavasti hakemaasi sivua ei löytynyt. Ehkä haku auttaa.

note: Author of the plugin
en: The BuddyPress Community
fi: BuddyPress yhteisö

en: Field Group Description
fi: Kenttä ryhmän kuvaus

en: Please make sure you give the group a name.
fi: Tarkista että annoit ryhmälle nimen.

en: Edit Field Group
fi: Muokkaa kenttäryhmää

en: Type
fi: Tyyppi

en: Required
fi: Vaadittu

en: Not Required
fi: Ei vaadittu

en: Allow members to override
fi: Salli jäsenten muuttaa

en: Enforce field visibility
fi: Pakota kentän näkyvyys

en: Requirement
fi: Vaatimus

[ctx: XProfile admin edit field]
en: Description
fi: Kuvaus

en: Submit
fi: Lähetä

en: Edit Field
fi: Muokkaa kenttää

en: Profile fields must have a name.
fi: Profiilikentillä on oltava nimi.

en: Profile field requirement is missing.
fi: Profiilikentän vaatimus puuttuu.

en: Profile field type is missing.
fi: Profiilikentän tyyppi puuttuu.

note: translators: %s: field type name
en: The profile field type %s is not registered.
fi: Profiilikenttää %s ei ole rekisteröity.

en: These field options are invalid.
fi: Nämä kenttävaihtoehdot ovat epäkelpoja.

note: translators: %s: field type name
en: %s require at least one option.
fi: %s vaatii vähintään yhden vaihtoehdon.

en: Add Another Option
fi: Lisää muu vaihtoehto

en: Default Value
fi: Oletusarvo

en: Descending
fi: Aleneva

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Please enter options for this Field:
fi: Anna vaihtoehdot tälle kentälle:

en: Sort Order:
fi: Lajittelujärjestys:

[ctx: xprofile field type]
en: Text Box
fi: Tekstikenttä

[ctx: xprofile field type]
en: Drop Down Select Box
fi: Pudotusvalikko

[ctx: xprofile field type]
en: Multi-line Text Area
fi: Tekstikappale

[ctx: xprofile field type]
en: Radio Buttons
fi: Valintanapit

[ctx: xprofile field type]
en: Number
fi: Numero

[ctx: xprofile field type]
en: Multi Select Box
fi: Monivalintalaatikko

en: Clear
fi: Tyhjennä

[ctx: xprofile field type]
en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

[ctx: xprofile field type category]
en: Single Fields
fi: Yksittäiset kentät

[ctx: xprofile field type]
en: Date Selector
fi: Päivämäärävalitsin

[ctx: xprofile field type category]
en: Multi Fields
fi: Moniarvoiset kentät

note: translators: %s: last activity timestamp (e.g. "active 1 hour ago")
en: Profile updated %s
fi: Profiili päivitetty %s

en: Profile not recently updated.
fi: Profiilia ei ole äskettäin päivitetty.

en: Your profile settings have been saved.
fi: Profiiliasetuksesi on tallennettu.

en: This member's profile settings have been saved.
fi: Jäsenen profiiliasetukset on tallennettu.

[ctx: My Account Settings sub nav]
en: Profile
fi: Profiili

en: Changes saved.
fi: Muutokset tallennettu.

[ctx: Avatar alt]
note: translators: %s: member name
en: Profile picture of %s
fi: %s profiilikuva

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Change Profile Photo
fi: Vaihda Profiilikuva

[ctx: Page title]
en: My Profile
fi: Oma sivu

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: Profile settings sub nav]
en: Profile Visibility
fi: Profiilin näkyvyys

[ctx: My Account Profile]
en: Profile
fi: Profiili

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: View
fi: Näytä

[ctx: Profile header sub menu]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: Profile header sub menu]
en: Change Profile Photo
fi: Vaihda profiilikuva

[ctx: Profile header sub menu]
en: View
fi: Näytä

[ctx: Visibility level setting]
en: My Friends
fi: Ystävät

[ctx: Profile header menu]
en: Profile
fi: Profiili

[ctx: Visibility level setting]
en: Everyone
fi: Jokainen

[ctx: Visibility level setting]
en: Only Me
fi: Ainoastaan minulle

[ctx: Visibility level setting]
en: All Members
fi: Kaikki jäsenet

[ctx: members user-admin edit screen]
en: Profile Photo
fi: Profiilikuva

[ctx: Component page <title>]
en: Extended Profiles
fi: Laajennetut Profiilit

[ctx: xprofile field type category]
en: Other
fi: Muu

[ctx: xprofile user-admin edit screen]
en: User marked as a spammer
fi: Käyttäjä merkitty roskapostittajaksi

en: (Sign-up)
fi: (Kirjaudu)

note: translators: %s: the field type
en: There was an error deleting the %s. Please try again.
fi: Ilmeni virhe poistettaessa %s. Yritä uudestaan.

note: translators: %s: the field type
en: The %s was deleted successfully!
fi: %s poistettiin onnistuneesti!

en: option
fi: vaihtoehto

en: field
fi: kenttä

en: The field was saved successfully.
fi: Kenttä tallennettiin onnistuneesti.

en: There was an error saving the field. Please try again.
fi: Ilmeni virhe kenttää tallennettaessa. Yritä uudelleen.

en: The group was deleted successfully.
fi: Ryhmä poistettiin onnistuneesti.

en: The group was saved successfully.
fi: Ryhmä tallennettiin onnistuneesti.

en: There was an error saving the group. Please try again.
fi: Ilmeni virhe tallennettaessa ryhmää. Yritä uudelleen.

en: There are no fields in this group.
fi: Ryhmässä ei ole kenttiä.

en: Add New Field
fi: Lisää uusi kenttä

note: translators: accessibility text
en: Fields for "%s" Group
fi: Ryhmän "%s" kentät

en: (Primary)
fi: (Ensisijainen)

[ctx: Settings page header]
en: Profile Fields
fi: Profiilikentät

en: Add New Field Group
fi: Lisää uusi kenttäryhmä

[ctx: Admin Users menu]
en: Profile Fields
fi: Profiili kentät

[ctx: xProfile admin page title]
en: Profile Fields
fi: Profiili kentät

note: translators: %s: user link
en: %s changed their profile picture
fi: %s muutti profiilikuvansa

en: Profile Updates
fi: Profiilipäivitykset

en: Updated Profile Photos
fi: Päivitä Profiilikuvat

en: Updated Profile
fi: Profiili päivitetty

en: Member changed profile picture
fi: Jäsen vaihtoi profiilikuvansa

en: There was a problem marking messages as read.
fi: Ilmeni virhe merkittäessä viestejä luetuiksi.

en: There was a problem deleting messages.
fi: Ilmeni virhe poistettaessa viestejä.

en: There was a problem marking messages as unread.
fi: Ilmeni virhe merkittäessä viestejä lukemattomaksi.

en: There was a problem sending that reply. Please try again.
fi: Ilmeni virhe lähetettäessä vastausta. Yritä uudelleen.

en: There was a problem closing the notice.
fi: Ilmeni ongelma ilmoituksen sulkemisessa.

en: Error leaving group
fi: Virhe ryhmästä eroamisessa

en: Membership Requested
fi: Jäsenpyyntö lähetettiin

en: Error requesting membership
fi: Virhe ystäväpyynnön lähettämisessä

en: Error joining group
fi: Virhe ryhmään liittymisessä

en: There was a problem rejecting that request. Please try again.
fi: Ilmeni virhe hylättäessä pyyntöä. Yritä uudestaan.

en: There was a problem accepting that request. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma ystäväpyynnön hyväksymisessä, yritä uudelleen.

en: Request Pending
fi: Kutsu odottaa

en: Friendship request could not be cancelled.
fi: Ystäväpyyntöä ei voi perua.

en:  Friendship could not be requested.
fi:  Ystäväpyyntöä ei voitu välittää.

en: There was a problem when deleting. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma poistaessa. Yritä uudelleen.

note: translators: %s: user link
en: %s has previously requested to join this group. Sending an invitation will automatically add the member to the group.
fi: %s on pyytänyt aikaisemmin pääsyä tähän ryhmään. Kutsun lähettäminen lisää jäsenen automaattisesti ryhmään.

en: Your profile has unsaved changes. If you leave the page, the changes will be lost.
fi: Profiilissasi on tallentamattomia muutoksia. Jos siirryt pois sivulta, muutokset häviävät.

en: There was a problem posting your update. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma julkaistaessa päivitystäsi. Yritä uudelleen.

note: translators: %s: number of activity comments
en: Show all %d comments
fi: Näytä kaikki %d kommenttia

en: Show all comments for this thread
fi: Näytä tämän viestiketjun kaikki kommentit

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: Rejected
fi: Hylätty

en: My Favorites
fi: Omat suosikit

en: Are you sure you want to leave this group?
fi: Oletko varma, että haluat jättää tämän ryhmän?

en: comments
fi: kommentit

en: Accepted
fi: Hyväksytty

en: Send an email notice when:
fi: Lähetä sähköposti-ilmoitus, kun:

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Change Password <span>(leave blank for no change)</span>
fi: Vaihda salasana <span>(jättämällä kentän tyhjäksi salasana ei muutu)</span>

en: Account Email
fi: Tilin sähköpostiosoite

en: Lost your password?
fi: Unohtuiko salasana?

en: Password Lost and Found
fi: Salasana kadonnut ja palautettu

en: Current Password <span>(required to update email or change current password)</span>
fi: Nykyinen salasana <span>(vaaditaan salasanan tai sähköpostin vaihtoon)</span>

en: I understand the consequences.
fi: Ymmärrän seuraukset.

en: Deleting this account will delete all of the content it has created. It will be completely irrecoverable.
fi: Tämän käyttäjätunnuksen poistaminen hävittää kaiken tunnuksen luoman sisällön. Tietojen palauttaminen ei ole mahdollista.

en: This user is a spammer.
fi: Tämä käyttäjä on roskapostittaja.

en: Deleting your account will delete all of the content you have created. It will be completely irrecoverable.
fi: Tilisi poistaminen hävittää kaiken sen sisällön, mitä olet tuottanut. Tietojen palauttaminen ei ole mahdollista.

note: Translators: a member's profile, e.g. "Paul's profile".
en: %s's Profile
fi: Jäsenen %s profiili

en: Change
fi: Muuta

en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. To change your profile photo, please create an account with <a href="https://gravatar.com">Gravatar</a> using the same email address as you used to register with this site.
fi: Profiilikuvaasi käytetään profiilissasi ja läpi koko sivuston. Vaihtaaksesi profiilikuvasi, ole hyvä ja luo tili täällä <a href="https://gravatar.com">Gravatar</a> käyttämällä samaa sähköpostiosoitetta jolla rekisteröidyit tälle sivustolle.

note: translators: %s: profile group name
en: Editing '%s' Profile Group
fi: Muokataan profiiliryhmää '%s

en: Profile info preview
fi: Profiilin tietojen esikatselu

en: Crop Your New Profile Photo
fi: Leikkaa Uusi profiilikuvasi

en: Click below to select a JPG, GIF or PNG format photo from your computer and then click 'Upload Image' to proceed.
fi: Klikkaa alhaalta valitaksesi JPG, GIF tai PNG-muotoisen kuvan tietokoneeltasi ja valitse sitten "Lataa kuva" jatkaaksesi.

en: Change Profile Photo
fi: Vaihda Profiilikuva

en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. If there is a <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> associated with your account email we will use that, or you can upload an image from your computer.
fi: Profiilikuvaasi käytetään profiilissasi ja läpi koko sivuston. Jos tilisi sähköpostiosoitteeseen on jo liitetty <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> käytämme sitä, muussa tapauksessa voit ladata kuvan tietokoneeltasi.

en: Date Received
fi: Saapumisajankohta

en: This member has no notifications.
fi: Jäsenelle ei ole ilmoituksia.

en: Notification
fi: Ilmoitus

en: You have no unread notifications.
fi: Sinulla ei ole lukemattomia ilmoituksia.

en: This member has no unread notifications.
fi: Jäsenellä ei ole lukemattomia ilmoituksia.

en: You have no notifications.
fi: Sinulle ei ole ilmoituksia.

en: Send Reply
fi: Lähetä vastaus

en: Send a Reply
fi: Vastaa

en: Delete conversation.
fi: Poista keskustelu.

note: translators: %s: message recipients count
en: Conversation between %s recipients.
fi: Keskustelu %s vastaanottajan välillä.

en: Conversation between %s and you.
fi: Jäsenen %s ja sinun välinen keskustelu.

en: You are alone in this conversation.
fi: Olet yksin tässä keskustelussa.

en: Sorry, no notices were found.
fi: Valitettavasti ilmoituksia ei löytynyt.

en: Delete Message
fi: Poista viesti

en: Sent:
fi: Lähetetty:

en: Sorry, no messages were found.
fi: Valitettavasti yhtään viestiä ei löytynyt.

en: Unread
fi: Lukematon

en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: View Message
fi: Näytä viesti

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: From
fi: Lähettäjä

note: translators: accessibility text
en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Send Message
fi: Lähetä viesti

en: Message
fi: Viesti

en: Subject
fi: Aihe

en: This is a notice to all users.
fi: Tämä on ilmoitus kaikille käyttäjille.

en: Send To (Username or Friend's Name)
fi: Vastaanottaja (käyttäjän tai ystävän nimi)

en: You have no outstanding group invites.
fi: Ei ryhmäkutsuja.

[ctx: Group member count]
note: translators: %s: group members count
en: %d member | %d members
fi[0]: %d jäsen
fi[1]: %d jäsentä

en: You have no pending friendship requests.
fi: Ei odottavia olevia ystäväpyyntöjä.

en: You have successfully created your account! Please log in using the username and password you have just created.
fi: Tilisi on luotu onnistuneesti! Ole hyvä ja kirjaudu sisään juuri luomasi tilitiedoin.

en: Complete Sign Up
fi: Viimeistele rekisteröinti

en: You have successfully created your account! To begin using this site you will need to activate your account via the email we have just sent to your address.
fi: Tilisi on luotu onnistuneesti! Aloittaaksesi sivuston käytön sinun tulee aktivoida tilisi sähköpostiosoitteeseesi lähettämämme linkistä.

en: Site Title
fi: Sivuston otsikko

en: Blog URL
fi: Blogin URL-osoite

en: Yes, I'd like to create a new site
fi: Kyllä, haluan perustaa uuden sivuston

en: Who can see this field?
fi: Kuka voi nähdä tämän kentän?

en: Blog Details
fi: Blogin Tiedot

[ctx: Change profile field visibility level]
en: Change
fi: Muuta

en: This field can be seen by: <span class="current-visibility-level">%s</span>
fi: Tämän kentän näkevät: <span class="current-visibility-level">%s</span>

en: Profile Details
fi: Profiilin tiedot

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Choose a Password
fi: Valitse salasana

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: (required)
fi: (vaaditaan)

en: Account Details
fi: Tilin tiedot

en: Registering for this site is easy. Just fill in the fields below, and we'll get a new account set up for you in no time.
fi: Tälle sivustolle rekisteröityminen on helppoa, täytä vain alla oleva lomake ja saat tunnukset hetkessä.

en: User registration is currently not allowed.
fi: Käyttäjät eivät voi rekisteröityä tällä hetkellä.

en: Newest Registered
fi: Uusimmat rekisteröityneet

en: Activation Key:
fi: Aktivointiavain:

en: Please provide a valid activation key.
fi: Anna kelvollinen aktivointiavain.

note: translators: %s: login url
en: Your account was activated successfully! You can now <a href="%s">log in</a> with the username and password you provided when you signed up.
fi: Tilisi aktivoitiin onnistuneesti! Voit nyt <a href="%s">kirjautua sisään</a> käyttäen valitsemaasi käyttäjänimeä ja salasanaa.

en: All of your friends already belong to this group.
fi: Kaikki ystäväsi kuuluvat jo tähän ryhmään.

en: Your account was activated successfully! Your account details have been sent to you in a separate email.
fi: Tilisi on aktivoitu onnistuneesti! Tilisi tiedot on lähetetty sinulle sähköpostitse.

en: Once you've made some friendships, you'll be able to invite those members to this group.
fi: Solmittuasi joitakin ystävyyssuhteita, voit kutsua jäseniä tähän ryhmään.

en: Group invitations can only be extended to friends.
fi: Ryhmäkutsut voidaan ottaa käyttöön vain ystävillä.

en: Send Invites
fi: Lähetä kutsuja

en: There are no pending membership requests.
fi: Ei vireellä olevia ystäväpyyntöjä.

en: Reject
fi: Hylkää

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Send Request
fi: Lähetä pyyntö

en: Comments (optional)
fi: Kommentit (vapaaehtoinen)

en: You are requesting to become a member of the group '%s'.
fi: Pyydät, että pääsisit jäseneksi ryhmään '%s'.

en: Select friends to invite.
fi: Valitse kutsuttavat ystävät.

en: No members were found.
fi: Jäseniä ei löytynyt.

en: Group Mods
fi: Ryhmän moderoinnit

en: Group Admins
fi: Ryhmän ylläpitäjät

en: You will auto join this group when you start a new topic.
fi: Liityt automaattisesti tähän ryhmään, kun aloita uuden aiheen.

en: Post a New Topic:
fi: Aloita uusi aihe:

en: This topic is closed, replies are no longer accepted.
fi: Tämä aihe on suljettu, vastaaminen ei ole enää mahdollista.

en: Post Reply
fi: Lähetä vastaus

en: Add a reply:
fi: Lisää vastaus:

en: You will auto join this group when you reply to this topic.
fi: Liityt automaattisesti tähän ryhmään, kun vastaat aiheeseen.

en: There are no posts for this topic.
fi: Tähän aiheeseen ei ole vielä lähetetty viestejä.

en: %1$s said %2$s:
fi: %1$s sanoi %2$s:

en: Topic tags:
fi: Aiheen tunnisteet:

en: New Reply
fi: Uusi Vastaus

en: Edit:
fi: Muokkaa:

en: This topic does not exist.
fi: Tätä aihetta ei ole olemassa.

en: Forum Directory
fi: Foorumihakemisto

en: I understand the consequences of deleting this group.
fi: Ymmärrän ryhmän poistamisen seuraukset.

en: WARNING: Deleting this group will completely remove ALL content associated with it. There is no way back, please be careful with this option.
fi: VAROITUS: Ryhmän poistaminen poistaa KAIKEN ryhmään liitetyn sisällön. Koska tätä toimintoa ei voi peruuttaa, ole hyvä ja käytä tätä toimintoa harkiten.

en: This group has no members.
fi: Tällä ryhmällä ei ole jäseniä.

en: Remove from group
fi: Erota ryhmästä

en: Remove this member
fi: Poista jäsen

en: Kick &amp; Ban
fi: Poista ryhmästä &amp; estä

en: Promote to Mod
fi: Ylennä valvojaksi

en: Kick and ban this member
fi: Erota ryhmästä ja estä tämä käyttäjä

en: Unban this member
fi: Poista käyttäjän esto

en: Remove Ban
fi: Poista esto

note: translators: indicates a user is banned from a group, e.g. "Mike (banned)".
en: (banned)
fi: (estetty)

en: Crop Profile Photo
fi: Rajaa Profiilikuva

en: Notify group members of these changes via email
fi: Ilmoita ryhmän jäsenille muutoksista sähköpostitse

en: Newly Created
fi: Äskettäin luodut

en: Most Members
fi: Eniten jäseniä

en: All Groups <span>%s</span>
fi: Kaikki ryhmät <span>%s</span>

en: There were no groups found.
fi: Ryhmiä ei löytynyt.

en: Finish
fi: Valmis

en: Next Step
fi: Seuraava vaihe

en: Create Group and Continue
fi: Perusta ryhmä ja jatka

en: Back to Previous Step
fi: Takaisin edelliseen vaiheeseen

en: Once you have built up friend connections you will be able to invite others to your group.
fi: Kun olet rakentanut ystävyys-suhteita voit kutsua muita ryhmääsi.

en: Remove Invite
fi: Peru kutsu

en: Select people to invite from your friends list.
fi: Valitse ystävälistaltasi ne henkilöt, jotka haluat kutsua tähän ryhmään.

en: Profile photo preview
fi: Profiilikuvan esikatselu

en: To skip the group profile photo upload process, hit the "Next Step" button.
fi: Keskeyttääksesi ryhmän profiilikuvan lataamisen, klikkaa "Seuraava" nappia.

en: Crop Group Profile Photo
fi: Leikkaa Ryhmän profiilikuva

en: Profile photo to crop
fi: Profiilikuvan leikkaus

en: Upload an image to use as a profile photo for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
fi: Lataa profiilikuva käytettäväksi tälle ryhmälle. Kuva tulee näkyviin ryhmän pääsivulle sekä hakutuloksiin.

en: Upload Image
fi: Lataa kuva

en: <strong>Attention Site Admin:</strong> Group forums require the <a href="%s">correct setup and configuration</a> of a bbPress installation.
fi: <strong>Sivuston ylläpitäjälle - huomio:</strong> Ryhmien foorumit tarvitsevat bbPressin <a href="%s">toimivan asennuksen ja konfiguraation</a> toimiakseen.

en: Should this group have a forum?
fi: Kuuluuko tällä ryhmällä olla foorumi?

en: Group Invitations
fi: Ryhmäkutsut

en: Which members of this group are allowed to invite others?
fi: Ketkä voivat kutsua uusia jäseniä ryhmään?

en: This group will not be listed in the groups directory or search results.
fi: Tätä ryhmää ei näytetä ryhmäluettelossa eikä hakutuloksissa.

en: Only users who are invited can join the group.
fi: Vain kutusutut jäsenet voivat liittyä.

en: This is a hidden group
fi: Tämä on piilotettu ryhmä

en: Group content and activity will only be visible to members of the group.
fi: Ryhmän sisältö ja toiminta näkyvillä vain ryhmän jäsenille.

en: Only users who request membership and are accepted can join the group.
fi: Vain ryhmään pyydetyt ja hyväksytyt voivat liittyä.

en: This is a private group
fi: Tämä on yksityinen ryhmä

en: Group content and activity will be visible to any site member.
fi: Ryhmän sisältö ja toiminta on näkyvillä jokaiselle sivuston jäsen.

en: This group will be listed in the groups directory and in search results.
fi: Tämä ryhmä näkyy ryhmäluettelossa ja hakutuloksissa.

en: Any site member can join this group.
fi: Kuka tahansa sivuston jäsen voi liittyä ryhmään.

en: This is a public group
fi: Tämä on julkinen ryhmä

en: Privacy Options
fi: Yksityisyyden asetukset

en: Group Description (required)
fi: Ryhmän kuvaus (vaaditaan)

en: Group Name (required)
fi: Ryhmän nimi (vaaditaan)

en: You are not a member of any groups so you don't have any group forums you can post in. To start posting, first find a group that matches the topic subject you'd like to start. If this group does not exist, why not <a href='%s'>create a new group</a>? Once you have joined or created the group you can post your topic in that group's forum.
fi: Et ole minkään ryhmän jäsen, joten sinulla ei ole mitään ryhmäfoorumeita, joihin voisit lähettää viestin. Aloittaaksesi viestien lähettämisen, etsi ensin ryhmä, jonka aihepiiristä pidät. Jos tällaista ryhmää ei löydy, mikset <a href='%s'>perustaisi uutta ryhmää</a>? Kun olet liittynyt johonkin ryhmään tai luonut ryhmän, voit lähettää aiheesi kyseisen ryhmän foorumille.

en: Post Topic
fi: Lähetä aihe

en: Post In Group Forum:
fi: Lähetä ryhmän foorumille:

en: Tags (comma separated):
fi: Avainsanat (erottele pilkuilla):

en: Content:
fi: Sisältö:

en: Create New Topic:
fi: Luo uusi aihe:

en: Unreplied
fi: Vastauksettomat

en: Most Posts
fi: Eninten artikkeleita

en: My Topics <span>%s</span>
fi: Omat aiheet <span>%s</span>

en: All Topics <span>%s</span>
fi: Kaikki aiheet <span>%s</span>

note: translators: "started by [poster] in [forum]"
en: in %1$s
fi: alueella %1$s

en: Sorry, there were no forum topics found.
fi: Valitettavasti yhtään foorumin aihetta ei löytynyt.

note: translators: "started by [poster] in [forum]"
en: Started by %1$s
fi: Aloitti %1$s

en: Permanent link to this post
fi: Kestolinkki tähän artikkeliin

en: Last Active
fi: Aktiivisimmat

en: My Sites <span>%s</span>
fi: Omat sivustot <span>%s</span>

en: All Sites <span>%s</span>
fi: Kaikki sivustot <span>%s</span>

en: Site registration is currently disabled
fi: Sivustojen rekisteröinti on tällä hetkellä poissa käytöstä

en: Sorry, there were no sites found.
fi: Valitettavasti yhtään sivustoa ei löytynyt.

en: Drop your file here
fi: Pudota tiedosto tähän

note: translators: accessibility text
en: Select your File
fi: Valitse tiedostosi

[ctx: Uploader: Drop your file here - or - Select your File]
en: or
fi: taikka

en: The web browser on your device cannot be used to upload files.
fi: Laitteesi selain ei tue tiedostolatauksia.

en: Upload Limit Exceeded
fi: Palvelimen latausraja ylitetty

en: If you'd like to remove the existing group profile photo but not upload a new one, please use the delete group profile photo button.
fi: Jos haluat poistaa olemassa olevan ryhmän profiilikuvan, mutta et halua ladata uutta tilalle, ole hyvä ja käytä Poista ryhmän profiilikuva nappia.

en: Delete Group Profile Photo
fi: Poista Ryhmän profiilikuva

en: Delete My Profile Photo
fi: Poista Profiilikuvani

en: Delete Profile Photo
fi: Poista profiilikuva

en: If you'd like to delete your current profile photo but not upload a new one, please use the delete profile photo button.
fi: Jos haluat poistaa nykyisen profiilikuvasi ilman uuden lataamista, käytä poista profiilikuva -painiketta.

en: Crop Image
fi: Rajaa kuva

en: Save
fi: Tallenna

en: Your browser does not support this feature.
fi: Selaimesi ei tue tätä ominaisuutta.

en: Capture
fi: Kaappaus

note: translators: accessibility text
en: Post in
fi: Lähetä

note: translators: %s: member name
en: What's new, %s?
fi: Mitä uutta,%s?

en: Post Update
fi: Lähetä päivitys

en: What's new in %s, %s?
fi: Mitä uutta ryhmässä %s, %s?

en: &mdash; Everything &mdash;
fi: &mdash; Kaikki &mdash;

en: Show:
fi: Näytä:

en: RSS Feed
fi: RSS-syöte

[ctx: Number of new activity mentions]
note: translators: %s: new mentions count
en: %s new | %s new
fi[0]: %s uusi
fi[1]: %s uutta

en: Mentions
fi: Viittaukset

en: Activity that I have been mentioned in.
fi: Toiminta, joissa on viitattu minuun.

en: My Favorites <span>%s</span>
fi: Omat suosikit <span>%s</span>

en: My Groups <span>%s</span>
fi: Omat ryhmät <span>%s</span>

en: The activity I've marked as a favorite.
fi: Suosikeiksi merkittyjen toiminta.

en: The activity of groups I am a member of.
fi: Niiden ryhmien toiminta, joissa olen jäsenenä.

en: My Friends <span>%s</span>
fi: Omat kaverit <span>%s</span>

en: All Members <span>%s</span>
fi: Kaikki jäsenet <span>%s</span>

en: The activity of my friends only.
fi: Vain ystävieni toiminta.

en: The public activity for everyone on this site.
fi: Jokaisen sivustolla olevan julkinen toiminta.

en: Remove Favorite
fi: Poista suosikeista

en: Favorite
fi: Suosikki

en: Mark as Favorite
fi: Merkitse suosikiksi

en: Comment <span>%s</span>
fi: Kommentti <span>%s</span>

note: translators: 1: user profile link, 2: user name, 3: activity permalink, 4: activity timestamp
en: <a href="%1$s">%2$s</a> replied <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since">%4$s</span></a>
fi: <a href="%1$s">%2$s</a> vastasi <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since">%4$s</span></a>

en: View Conversation
fi: Näytä keskustelu

en: Sorry, there was no activity found. Please try a different filter.
fi: Valitettavasti toimintaa ei löytynyt. Ole hyvä ja yritä eri suodattimella.

en: Load More
fi: Lataa lisää

en: Capabilities
fi: Kykenevyydet

en: You have successfully dismissed your pending email change.
fi: Odottava sähköpostiosoitteesi muutos on onnistuneesti jätetty käsittelemättä.

en: You have successfully verified your new email address.
fi: Olet onnistuneesti todentanut uuden sähköpostiosoitteesi.

en: There was a problem verifying your new email address. Please try again.
fi: Uuden sähköpostiosoitteesi todennuksessa esiintyi ongelma. Ole hyvä ja kokeile uudelleen.

note: translators: %s: user username
en: %s was successfully deleted.
fi: %s poistettiin.

en: This user's notification settings have been saved.
fi: Tämän käyttäjän ilmoitusasetukset tallennettiin.

en: Your notification settings have been saved.
fi: Ilmoitusasetuksesi tallennettiin.

en: No changes were made to your account.
fi: Käyttäjätiliisi ei tehty muutoksia.

en: No changes were made to this account.
fi: Tähän käyttäjätiliin ei tehty muutoksia.

en: Your settings have been saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu.

en: The new password must be different from the current password.
fi: Uuden salasanan on oltava eri kuin nykyinen salasana.

en: One of the password fields was empty.
fi: Yksi salasanakenttä oli tyhjä.

en: Your current password is invalid.
fi: Nykyinen salasanasi on virheellinen.

en: Email address cannot be empty.
fi: Sähköposti ei voi olla tyhjä.

en: That email address is already taken.
fi: Sähköpostiosoite on jo käytössä.

en: That email address is currently unavailable for use.
fi: Tuo sähköpostiosoite ei tällä hetkellä ole käytettävissä.

en: That email address is invalid. Check the formatting and try again.
fi: Sähköpostiosoite ei kelpaa. Tarkista oikeinkirjoitus ja yritä uudelleen.

en: Go
fi: Mene

en: Newest First
fi: Uusimmat ensin

en: Oldest First
fi: Vanhimmat ensin

note: translators: 1: notification from number. 2: notification to number. 3: total notifications.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s notification | Viewing %1$s - %2$s of %3$s notifications
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s ilmoitus
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s ilmoitusta

en: Viewing 1 notification
fi: Näytetään 1 ilmoitus

en: Date not found
fi: Päivämäärää ei löydy

en: Read
fi: Luetut

[ctx: My Account Notification sub nav]
en: Unread
fi: Lukematon

[ctx: My Account Notification sub nav]
en: Read
fi: Lue

[ctx: My Account Notification]
en: Notifications
fi: Ilmoitukset

[ctx: Notification screen nav]
en: Read
fi: Lue

[ctx: Profile screen nav]
en: Notifications
fi: Ilmoitukset

[ctx: Notification screen nav]
en: Unread
fi: Lukematon

[ctx: Page <title>]
en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Search Notifications...
fi: Haetaan ilmoituksia...

en: No new notifications
fi: Ei uusia ilmoituksia

en: Notifications marked as unread.
fi: Ilmoitukset merkitty lukemattomiksi.

en: Notifications marked as read
fi: Ilmoitukset merkitty luetuiksi

en: There was a problem deleting that notification.
fi: Ongelma kyseinen ilmoituksen poistamisessa.

en: Notifications deleted.
fi: Ilmoitukset poistettu.

en: There was a problem managing your notifications.
fi: Ilmeni ongelma ilmoitusten hallinnassa.

en: Notification successfully marked unread.
fi: Ilmoittaminen merkitty onnistuneesti lukemattomaksi.

en: Notification successfully deleted.
fi: Ilmoituksen poistaminen onnistui.

en: There was a problem marking that notification.
fi: Tuli ongelma ilmoituksen merkinnässä.

en: Notification successfully marked read.
fi: Ilmoittaminen merkitty onnistuneesti luetuksi.

note: translators: %s: number of message recipients
en: %s Recipients
fi: %s vastaanottajat

en: Display Sitewide Notices posted by the site administrator
fi: Näyttö saitin ylläpitäjän lähettämiä tiedotteita

en: (BuddyPress) Sitewide Notices
fi: (BuddyPress) Sivustonlaajuiset ilmoitukset

note: translators: %s: last activity timestamp (e.g. "active 1 hour ago")
en: Sent %s
fi: Lähetetty %s

note: translators: %s: number of message recipients
en: %s recipients
fi: %s vastaanottajaa

en: Private Message
fi: Yksityisviesti

en: Mark unread
fi: Merkitse lukemattomaksi

en: Currently Active
fi: Parhaillaan aktiivinen

en: Mark read
fi: Merkitse luetuksi

note: translators: accessibility text
en: Select Bulk Action
fi: Valitse massatoiminto

en: Delete Selected
fi: Poista valitut

[ctx: Message management markup]
en: Mark as Read
fi: Merkitse luetuksi

[ctx: Message management markup]
en: Mark as Unread
fi: Merkitse lukemattomaksi

[ctx: Message dropdown filter]
en: Read
fi: Lue

[ctx: Message dropdown filter]
en: Unread
fi: Lukematon

[ctx: Message dropdown filter]
en: All
fi: Kaikki

note: translators: accessibility text
en: Select
fi: Valitse

note: translators: accessibility text
en: Search Messages
fi: Etsi viestejä

note: translators: accessibility text
en: Select:
fi: Valitse:

note: translators: 1: message from number. 2: message to number. 3: total messages.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s message | Viewing %1$s - %2$s of %3$s messages
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s viesti
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s viestiä

en: Viewing 1 message
fi: Näytetään 1 viesti

note: translators: %d: number of unread messages
en: %d unread | %d unread
fi[0]: %d lukematonta
fi[1]: %d lukemattomia

en: Remove star
fi: Poista merkintä tärkeä

en: Add star
fi: Lisää merkintä tärkeä

en: Unstar
fi: Poista ”tärkeä” merkintä

note: translators: accessibility text
en: Star
fi: Tärkeä

en: Not starred
fi: Ei merkitty tärkeäksi

en: Remove all starred messages in this thread
fi: Poista kaikki tärkeäksi merkityt tässsä ketjusssa

en: Star the first message in this thread
fi: Merkitse ketjun ensimmäinen viesti tärkeäksi

note: translators: %s: number of starred messages
en: %s message was successfully starred | %s messages were successfully starred
fi[0]: %s viesti merkitty tärkeäksi
fi[1]: %s viestiä merkitty tärkeäksi

note: translators: %s: number of unstarred messages
en: %s message was successfully unstarred | %s messages were successfully unstarred
fi[0]: %s viesti merkintä tärkeä poistettu
fi[1]: %s viestin merkintä tärkeä poistettu

en: A member sends you a new message
fi: Jäsen lähettää sinulle uuden viestin

en: There was a problem deleting that notice.
fi: Ilmeni virhe poistettaessa huomautusta.

en: There was a problem activating that notice.
fi: Ilmeni virhe ottaessa käyttöön huomautusta.

en: There was a problem deactivating that notice.
fi: Ilmeni virhe poistaessa ilmoitusta käytöstä.

note: translators: %s: member name
en: %s sent you a new private message
fi: %s lähetti sinulle uuden yksityisen viestin

note: translators: %s: number of private messages
en: You have %s new private message | You have %s new private messages
fi[0]: Sinulla on %s uusi yksityisviesti
fi[1]: Sinulla on %s uutta yksityisviestiä

note: translators: %d: number of new messages
en: You have %d new messages
fi: Sinulle on %d uutta viestiä

en: My Messages
fi: Omat viestit

en: Compose
fi: Lähetä

en: Notices
fi: Ilmoitukset

en: Sent
fi: Lähetetyt

en: Starred
fi: Merkitty tärkeäksi

en: Inbox
fi: Postilaatikko

en: Messages
fi: Viestit

note: translators: 1: class name. 2: number of messages
en: Messages <span class="%1$s">%2$s</span>
fi: Viestit <span class="%1$s">%2$s</span>

en: Search Messages...
fi: Etsi viestejä...

en: Private Messages
fi: Yksityisviestit

en: No Subject
fi: Ei aihetta

en: There was an error deleting messages.
fi: Ilmeni virhe poistettaessa viestejä.

note: translators: %s: message subject
en: Re: %s
fi: Vs: %s

en: Messages marked as unread.
fi: Viestit merkittiin lukemattomiksi.

en: Messages deleted.
fi: Viestit poistettu.

en: Messages marked as read
fi: Luetuiksi merkityt viestit

en: Message marked as read.
fi: Viesti merkitty luetuksi.

en: There was a problem marking that message.
fi: Ilmeni virhe merkittäessä viestiä.

en: There was a problem managing your messages.
fi: Ilmeni ongelma viestejä hallittaessa.

en: Message marked unread.
fi: Viesti merkittiin lukemattomaksi.

en: Message deleted.
fi: Viesti poistettu.

en: There was an error deleting that message.
fi: Ilmeni virhe poistettaessa viestiä.

en: There was a problem sending your reply. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma vastauksen lähettämisessä. Yritä uudelleen.

en: Your reply was sent successfully
fi: Vastauksesi lähetettiin onnistuneesti

en: Recently Active Members
fi: Viimeksi aktiiviset jäsenet

en: the sign-up has already been activated.
fi: rekisteröitymisnimi on jo aktivoitu.

en: Profile photos of recently active members
fi: Viimeksi aktiivisten käyttäjien profiilikuvat

en: There are no recently active members
fi: Ei äskettäin paikalla olleita jäseniä

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Recently Active Members
fi: (BuddyPress) Äskettäin aktiiviset jäsenet

en: Who's Online
fi: Ketkä ovat kirjautuneena

en: There are no users currently online
fi: Käyttäjiä ei ole paikalla tällä hetkellä

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Who's Online
fi: Ketkä ovat paikalla

en: Profile photos of online users
fi: Kirjautuneiden käyttäjien profiilikuvat

en: Default members to show:
fi: Jäsenten oletusmäärä näytettäväksi:

en: Max members to show:
fi: Näytä jäseniä enintään:

en: No one has signed up yet!
fi: Kukaan ei ole rekisteröitynyt vielä!

en: A dynamic list of recently active, popular, and newest members
fi: Dynaaminen luettelo äskettäin aktiivisista, suosituista, ja uusimmista jäsenistä

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Members
fi: (BuddyPress) Jäsenet

en: Activity RSS Feed
fi: Toiminnan RSS-syöte

note: translators: 1: online member from number. 2: online member to number. 3: total online members.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s online member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s online members
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s kirjautunut jäsen
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s kirjautunutta jäsentä

note: translators: %s: member type singular name
en: Viewing members of the type: %s
fi: Näytetään jäsenet tyypillä:  %s

en: Your Profile Photo
fi: Profiilikuvasi

[ctx: Records the timestamp that the user registered into the activity stream]
note: translators: %s: last activity timestamp (e.g. "active 1 hour ago")
en: registered %s
fi: rekisteröity %s

note: translators: 1: active member from number. 2: active member to number. 3: total active members.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s active member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s active members
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s aktiivinen jäsen
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s aktiivisista jäsenistä

note: translators: 1: member with friends from number. 2: member with friends to number. 3: total members with friends.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member with friends | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members with friends
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s jäsen ystävineen
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s jäsenistä ystävineen

en: Viewing 1 member with friends
fi: Näytetään 1 jäsen kavereineen

en: Viewing 1 online member
fi: Näytetään 1 kirjautunut jäsen

en: Viewing 1 active member
fi: 1 aktiivinen jäsen katsomassa

en: Check Your Email To Activate Your Account!
fi: Tarkasta sähköpostisi tilisi aktivoimiseksi!

en: Account Activated
fi: Tili aktivoitu

en: Your account is now active!
fi: Tilisi on nyt aktiivinen!

en: This is a required field
fi: Tämä on pakollinen kenttä

en: The passwords you entered do not match.
fi: Antamasi salasanat eivät täsmää.

en: Please make sure you enter your password twice
fi: Varmista, että annat salasanasi kahdesti

en: You
fi: Sinä

[ctx: Member profile view]
en: View
fi: Katso

en: Search Members...
fi: Etsi jäseniä...

[ctx: Member profile main navigation]
en: Profile
fi: Profiili

en: Member type already exists.
fi: Käyttäjätyyppi on jo olemassa.

[ctx: component directory title]
en: Members
fi: Jäsenet

en: Activation email resent! Please check your inbox or spam folder.
fi: Aktivointisähköposti lähetetty uudelleen! Ole hyvä ja tarkista sähköpostisi saapuneet- tai roskapostilaatikkosi.

en: <strong>Error</strong>: Your account has already been activated.
fi: <strong>Virhe</strong>: Tilisi on jo aktivoitu.

en: That username is already activated.
fi: Tämä käyttäjänimi on jo aktivoitu.

en: Could not create user
fi: Käyttäjää ei voitu luoda

en: The site is already active.
fi: Sivusto on jo aktiivinen.

en: The user is already active.
fi: Käyttäjä on jo aktiivinen.

en: Invalid activation key.
fi: Virheellinen käyttöavain.

en: Sorry, that username already exists!
fi: Valitettavasti tämä käyttäjätunnus on jo olemassa!

en: Sorry, usernames must have letters too!
fi: Valitettavasti käyttäjätunnuksienkin pitää sisältää kirjaimia!

en: Sorry, usernames may not contain the character "_"!
fi: Valitettavasti käyttäjätunnukset eivät voi sisältää merkkiä "_"!

en: Username must be at least 4 characters
fi: Käyttäjätunnuksen tulee olla vähintään 4 merkkiä pitkä

en: Usernames can contain only letters, numbers, ., -, and @
fi: Käyttäjänimi voi sisältää vain kirjaimia, numeroita, ., -, ja @

en: That username is not allowed
fi: Käyttäjänimi ei ole sallittu

en: Please enter a username
fi: Syötä käyttäjätunnus

en: Sorry, that email address is already used!
fi: Valitettavasti tämä sähköpostiosoite on jo käytössä!

en: Sorry, that email address is not allowed!
fi: Valitettavasti tämä sähköpostiosoite ei ole sallittu!

en: Please check your email address.
fi: Ole hyvä ja tarkista sähköpostiosoitteesi.

en: User last_activity data is no longer stored in usermeta. Use bp_update_user_last_activity() instead.
fi: Käyttäjän last_activity tietoa ei enään talleteta usermeta tiedostoon. Käytä sensijaan bp_update_user_last_activity().

en: <strong>Error</strong>: Your account has been marked as a spammer.
fi: <strong>Virhe</strong>: Tilisi on merkitty roskapostittajaksi.

en: User last_activity data is no longer stored in usermeta. Use bp_get_user_last_activity() instead.
fi: Käyttäjän last_activity tietoa ei enään tallennettu usermeta tiedostoon. Käytä sensijaan bp_get_user_last_activity().

en: Edit Profile Photo
fi: Muokkaa Profiilikuvaa

note: translators: Link to Delete Account Settings page
en: Delete Account
fi: Poista tili

en: Edit Member
fi: Muokkaa jäsentä

en: Edit My Profile
fi: Muokkaa profiiliani

en: Confirm
fi: Vahvista

note: translators: %s: notification date
en: Last notified: %s
fi: Vimeksi ilmoitettu: %s

en: (less than 24 hours ago)
fi: (alle 24 tuntia sitten)

en: You are about to resend an activation email to the following accounts:
fi: Olet aikeissa lähettää aktivointisähköpostit seuraaville tileille:

en: You are about to resend an activation email to the following account:
fi: Olet aikeissa lähettää aktivointisähköpostin seuraavalle tilille:

en: You are about to activate the following accounts:
fi: Olet aktivoimassa seuraavat tilit:

en: Resend Activation Emails
fi: Lähetä uudelleen aktivointisähköpostit

en: You are about to activate the following account:
fi: Olet aktivoimassa seuraavan tilin:

en: Delete Pending Accounts
fi: Poista vahvistamattomat tilit

en: Activate Pending Accounts
fi: Aktivoi vahvistamattomat tilit

en: You are about to delete the following accounts:
fi: Olet poistamassa seuraavat tilit:

en: You are about to delete the following account:
fi: Olet poistamassa seuraavan tilin:

en: Search Pending Users
fi: Etsi odottavia käyttäjiä

en: There was a problem activating accounts. Please try again.
fi: Tilejä aktivoitaessa ilmeni ongelma, yritä uudelleen.

en: There was a problem deleting sign-ups. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma poistettaessa kirjautumisia. Yritä uudelleen.

[ctx: signup notdeleted]
note: translators: %s: number of deleted signups not deleted
en: %s sign-up was not deleted. | %s sign-ups were not deleted.
fi[0]: %s kirjautunutta ei ole poistettu.
fi[1]: %s kirjautuneita ei ole poistettu.

en: There was a problem sending the activation emails. Please try again.
fi: Aktivointisähköposteja lähetettäessä ilmeni ongelma. Yritä uudelleen.

[ctx: signup notsent]
note: translators: %s: number of accounts not activated
en: %s account was not activated. | %s accounts were not activated.
fi[0]: %s tiliä ei aktivoitu.
fi[1]: %s tilejä ei aktivoitu.

[ctx: signup deleted]
note: translators: %s: number of deleted signups
en: %s sign-up successfully deleted! | %s sign-ups successfully deleted!
fi[0]: %s kirjautunut poistettu onnistuneesti!
fi[1]: %s kirjautuneet poistettu onnistuneesti!

[ctx: signup resent]
note: translators: %s: number of activated accounts
en: %s account successfully activated!  | %s accounts successfully activated!
fi[0]: %s tili aktivoitu onnistuneesti!
fi[1]: %s tilit aktivoitu onnistuneesti!

[ctx: signup notsent]
note: translators: %s: number of unsent activation emails
en: %s activation email was not sent. | %s activation emails were not sent.
fi[0]: %s aktivointi sähköpostia ei lähetetty.
fi[1]: %s aktivointi sähköposteja ei lähetetty.

en: Bulk actions allow you to perform these 3 actions for the selected rows.
fi: Massa toiminnot sallivat sinun suoritta nämä 3 toimintoa valituille riveille.

[ctx: signup resent]
note: translators: %s: number of activation emails sent
en: %s activation email successfully sent!  | %s activation emails successfully sent!
fi[0]: %s aktivointi sähköposti lähetetty onnistuneesti!
fi[1]: %s aktivointi sähköpostit lähetetty onnistuneesti!

en: "Delete" allows you to delete a pending account from your site. You will be asked to confirm this deletion.
fi: "Poista" sallii sinun poistaa vahvistamattoman tilin sivustoltasi. Sinulta kysytään varmistus sen poistamiseen .

en: By clicking on a Username you will be able to activate a pending account from the confirmation screen.
fi: Kilikkaamalla Käyttäjänimeä voit aktivoida vahvistamattoman tilin vahvistusikkunassa.

en: "Email" takes you to the confirmation screen before being able to send the activation link to the desired pending account. You can only send the activation email once per day.
fi: "Sähköposti" vie sinut vahvistus ikkunaan ennenkuin voit lähettää aktivointilinkin halutulle vahvistamattomalle tilille. Voit lähettää aktivointisähköpostin vain kerran päivässä.

en: Using the search form, you can find pending accounts more easily. The Username and Email fields will be included in the search.
fi: Käyttämällä hakutoimintoa löydät vahvitamattomat tilit helpommin.Käyttäjätunnus ja sähköposti kentät sisällytetään hakuun.

en: You can reorder the list of your pending accounts by clicking on the Username, Email or Registered column headers.
fi: Voit järjestää uudelleen odottavien tilien luettelon klikkaamalla Käyttäjänimi, Sähköposti tai Rekisteröitynyt sarake otsikoita.

en: Hovering over a row in the pending accounts list will display action links that allow you to manage pending accounts. You can perform the following actions:
fi: Liikuttamalla hiirtä vahvistusta odottavien tilien luettelossa, ruudulla näkyy toiminta-linkit, jotka sallivat hallinnoida vahvistamattomia tilejä. Voit suorittaa seuraavia toimintoja:

[ctx: Pending Accounts per page (screen options)]
en: Pending Accounts
fi: Vahvistamattomat tilit

en: From the screen options, you can customize the displayed columns and the pagination of this screen.
fi: Ikkunan valinnoista voit muokata näytön sarakkeita ja määritelmiä.

en: This is the administration screen for pending accounts on your site.
fi: Tämä on sivustosi odottavien tilien hallintanäyttö.

en: Extended
fi: Laajennettu

note: translators: %s: date
en: Last active: %1$s
fi: Viimeksi aktiivisena: %1$s

note: translators: %s: member name
en: %s has been marked as a spammer. All BuddyPress data associated with the user has been removed
fi: %s on merkitty roskapostittajaksi. Kaikki käyttäjään liittyvä BuddyPress data on poistettu

en: Update Profile
fi: Päivitä profiili

en: Spammer
fi: Roskapostittaja

en: View Profile
fi: Näytä profiili

en: User account has not yet been activated
fi: Käyttäjätiliä ei ole vielä aktivoitu

[ctx: user]
en: Add Existing
fi: Lisää olemassaoleva

[ctx: user]
en: Add New
fi: Lisää uusi

en: &larr; Back to Users
fi: &larr; Takaisin käyttäjiin

[ctx: members user-admin edit screen]
note: translators: %s: member name
en: %s's Stats
fi: Käyttäjän %s Statistiikka

[ctx: members user-admin edit screen]
en: Member Type
fi: Jäsentyyppi

[ctx: members user-admin edit screen]
en: Status
fi: Tila

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Managing Profiles</a>
fi: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Käyttäjäprofiilien hallinta</a>

en: This is the admin view of a user&#39;s profile.
fi: Tämä on käyttäjän&#39 pääkäyttäjän näkymä profiiliin.

en: In the main column, you can edit the fields of the user&#39;s extended profile.
fi: Pääsarakkeessa voit muokata käyttäjän&#39 laajennetun profiilin kenttiä.

en: In the right-hand column, you can update the user&#39;s status, delete the user&#39;s avatar, and view recent statistics.
fi: Oikeanpuoleisessa sarakkeessa, voit päivittää käyttäjän&#39 statuksen, poistaa käyttäjän&#39 avatarin ja näyttää viimeisimmät tilastot.

en: Extended Profile
fi: Laajennettu profiili

en: You cannot edit the requested user.
fi: Et voi muokata kyseistä käyttäjää.

en: Manage Signups
fi: Hallitse rekisteröitymisiä

en: There was a problem updating some of your profile information. Please try again.
fi: Ilmeni ongelma päivitettäessä joitakin profiilitietoja. Yritä uudelleen.

en: An error occurred while trying to update the profile.
fi: Ilmeni virhe päivitettäessä profiilin tietoja.

en: User could not be removed as spammer.
fi: Käyttäjää ei voitu poistaa roskapostittajana.

en: User could not be marked as spammer.
fi: Käyttäjää ei voitu merkitä roskapostittajaksi.

en: There was a problem deleting that profile photo. Please try again.
fi: Profiilikuvasi poistossa ilmeni virhe, yritä uudestaan.

en: Profile photo was deleted.
fi: Profiilikuva poistettiin.

en: Profile updated.
fi: Profiili päivitetty.

note: translators: %s: user link
en: %s became a registered member
fi: %s rekisteröityi sivustolle

en: New Members
fi: Uudet jäsenet

en: New member registered
fi: Uusi käyttäjä rekisteröity

en: User removed as spammer.
fi: Käyttäjä on poistettu roskapostittajana.

note: translators: accessibility text
en: Select user: %s
fi: Valitse jäsen: %s

note: translators: %s: url to site settings
en: Registration is disabled. %s
fi: Rekisteröinti ei ole sallittu. %s

en: No pending accounts found.
fi: Vahvistusta vailla olevia tilejä ei löytynyt.

en: Edit settings
fi: Muuta asetuksia

[ctx: Pending signup action]
en: Activate
fi: Aktivoi

[ctx: Pending signup action]
en: Email
fi: Sähköposti

en: Last Sent
fi: Viimeksi lähetetty

en: Emails Sent
fi: Sähköpostit lähetetty

[ctx: signup users]
note: translators: %s: number of pending accounts
en: Pending %s
fi: Odottaa %s

en: Cheatin&#8217; huh?
fi: Huijaat&#8217; huh?

en: You do not have access to this content.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tähän sisältöön.

en: Group Mod
fi: Ryhmän moderointi

en: No groups matched the current filter.
fi: Nykyistä hakua vastaavia ryhmiä ei löytynyt.

en: Default groups to show:
fi: Oletus ryhmien näyttöön:

en: Max groups to show:
fi: Näytä ryhmiä enintään:

en: Link widget title to Groups directory
fi: Linkkaa vimpaimen (Widget) otsikko ryhmän kansioon

en: There are no groups to display.
fi: Täällä ei ole näytettäviä ryhmiä.

note: translators: %s: date
en: created %s
fi: loi %s

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Groups
fi: (BuddyPress) Ryhmät

note: translators: %s: number of groups
en: %s group | %s groups
fi[0]: %s ryhmä
fi[1]: %s ryhmät

en: Group Activity RSS Feed
fi: Ryhmän toiminnan RSS-syöte

note: translators: 1: group request from number. 2: group request to number. 3: total group requests.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s request | Viewing %1$s - %2$s of %3$s requests
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s pyyntö
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s pyyntöä

en: Viewing 1 invitation
fi: Näytetään 1 kutsu

note: translators: %s: human time diff
en: requested %s
fi: pyysi %s

en: Viewing 1 request
fi: Näytetään 1 pyyntö

en: Moderator Of
fi: Valvojana kohteelle

en: Administrator Of
fi: Pääkäyttäjä kohteessa

en: Most Popular
fi: Suosituimmat

en: Recently Joined
fi: Viimeksi liittyneet

en: Group avatar
fi: Ryhmäkuva

en: Alphabetical
fi: Aakkosjärjestys

en: Group Activity
fi: Ryhmän toiminta

en: Oldest
fi: Vanhimmat

en: Order By:
fi: Järjestä:

en: This is a hidden group and only invited members can join.
fi: Tämä on piilotettu ryhmä ja vain kutsutut jäsenet voivat liittyä.

en: This is a private group. Your membership request is awaiting approval from the group administrator.
fi: Tämä on yksityinen ryhmä. Jäsenyyspyyntösi odottaa hyväksyntää ryhmän ylläpitäjältä.

en: This is a private group. To join you must be a registered site member and request group membership.
fi: Tämä on yksityinen ryhmä. Liittyäksesi sinun pitää rekisteröityä sivustolle ja pyytää jäsenyyttä ryhmään.

en: You must accept your pending invitation before you can access this private group.
fi: Sinun täytyy ensin hyväksyä odottava kutsusi ennen kuin pääset tähän suljettuun ryhmään.

en: This is a private group and you must request group membership in order to join.
fi: Tämä on yksityinen ryhmä ja sinun pitää pyytää ryhmän jäsenyyttä liittyäksesi.

en: This group is not currently accessible.
fi: Tämä ryhmä ei ole tällä hetkellä käytettävissä.

en: Request Membership
fi: Pyydä ystäväksi

en: Accept Invitation
fi: Hyväksy kutsu

en: Request Sent
fi: Pyyntö lähetetty

en: Join Group
fi: Liity ryhmään

en: Leave Group
fi: Eroa ryhmästä

en: This action should not be used directly. Please use the BuddyPress Group Extension API to generate Manage tabs.
fi: Tätä toimintaa ei saa käyttää suoraan. Käytä BuddyPress ryhmän laajennus API:a tehdäksesi hallinta-välilehtiä.

en: This group has no moderators
fi: Tällä ryhmällä ei ole valvojia

en: Promote to Admin
fi: Ylennä ylläpitäjäksi

note: translators: %s: human time diff
en: joined %s
fi: liittyi ryhmään %s

en: This group has no administrators
fi: Tällä ryhmällä ei ole ylläpitäjiä

en: Demote to Member
fi: Alenna jäseneksi

note: translators: 1: group from number. 2: group to number. 3: total groups.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s group | Viewing %1$s - %2$s of %3$s groups
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s ryhmästä
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s ryhmistä

note: translators: %s is the number of Group members
en: %s member | %s members
fi[0]: %s jäsen
fi[1]: %s jäsenet

en: Filter Groups
fi: Suodata ryhmiä

en: Viewing 1 group
fi: Näytetään 1 ryhmä

en: No Mods
fi: Ei valvojia

note: translators: %s: group creator name
en: Group creator profile photo of %s
fi: Ryhmän %s luojan profiilikuva

en: No Admins
fi: Ei ylläpitäjiä

en: not yet active
fi: ei vielä aktiivinen

en: Group
fi: Ryhmä

en: Private Group
fi: Yksityinen ryhmä

en: Hidden Group
fi: Piilotettu ryhmä

en: Public Group
fi: Julkinen ryhmä

[ctx: Group creation page]
en: Groups
fi: Ryhmät

[ctx: group settings on notification settings page]
en: A member requests to join a private group for which you are an admin
fi: Jäsen lähetti pyynnön liittyä yksityiseen ryhmään jossa sinä olet pääkäyttäjänä

[ctx: group settings on notification settings page]
en: Group information is updated
fi: Ryhmän tiedot on päivitetty

[ctx: group settings on notification settings page]
en: A member invites you to join a group
fi: Jäsen kutsui sinut liittymään ryhmään

[ctx: group settings on notification settings page]
en: You are promoted to a group administrator or moderator
fi: Sinut on nostettu ryhmän pääkäyttäjäksi tai valvojaksi

[ctx: Group settings on notification settings page]
en: Groups
fi: Ryhmät

en: There was an error deleting the group. Please try again.
fi: Ilmeni virhe poistettaessa ryhmää. Yritä uudelleen.

en: Group membership request rejected
fi: Ryhmän jäsenyyspyyntö hylätty

en: There was an error rejecting the membership request. Please try again.
fi: Ilmeni virhe hylättäessä ryhmän jäsenyyspyyntöä. Yritä uudelleen.

en: Group membership request accepted
fi: Ryhmän jäsenyyspyyntö hyväksytty

en: There was an error accepting the membership request. Please try again.
fi: Ilmeni virhe hyväksyttäessä käyttäjän jäsenyyspyyntöä. Yritä uudelleen.

en: There was an error removing that user from the group. Please try again.
fi: Ilmeni virhe erotettaessa käyttäjää ryhmästä. Yritä uudelleen.

en: User removed successfully
fi: Käyttäjä poistettu onnistuneesti

en: There was an error when unbanning that user. Please try again.
fi: Ilmeni virhe poistettaessa tämän käyttäjän porttikieltoa. Yritä uudelleen.

en: User ban removed successfully
fi: Käyttäjän porttikielto poistettu onnistuneesti

en: There was an error when banning that user. Please try again.
fi: Ilmeni virhe estettäessä tätä käyttäjää. Yritä uudelleen.

en: User banned successfully
fi: Käyttäjälle on lisätty porttikielto onnistuneesti

en: There was an error when demoting that user. Please try again.
fi: Ilmeni virhe alennettaessa tätä käyttäjää. Yritä uudelleen.

en: User demoted successfully
fi: Käyttäjä alennettiin onnistuneesti

en: User promoted successfully
fi: Käyttäjä ylennettiin onnistuneesti

en: The new group profile photo was uploaded successfully.
fi: Uusi ryhmän profiilikuva ladattiin onnistuneesti.

en: There was an error when promoting that user. Please try again.
fi: Ilmeni virhe ylennettäessä tätä käyttäjää. Yritä uudelleen.

en: Group settings were successfully updated.
fi: Ryhmän asetukset päivitettiin onnistuneesti.

en: There was an error updating group settings. Please try again.
fi: Ilmeni virhe päivitettäessä ryhmän asetuksia. Yritä uudelleen.

en: There was an error updating group details. Please try again.
fi: Ilmeni virhe päivittäessä ryhmän tietoja. Yritä uudelleen.

en: Group details were successfully updated.
fi: Ryhmän tiedot päivitettiin onnistuneesti.

en: There was an error sending your group membership request. Please try again.
fi: Ilmeni virhe lähetettäessä ryhmään liittymispyyntöäsi. Yritä uudelleen.

en: Your membership request was sent to the group administrator successfully. You will be notified when the group administrator responds to your request.
fi: Jäsenyyspyyntösi lähetettiin onnistuneesti ryhmän ylläpitäjälle. Sinulle ilmoitetaan, kun ryhmän ylläpitäjä vastaa pyyntöösi.

en: You are not allowed to send or remove invites
fi: Sinulla ei ole oikeutta lähettää tai poistaa kutsuja

en: The member requested to join the group
fi: Jäsen pyysi liittymään ryhmään

en: There was an error accepting the group invitation. Please try again.
fi: Ilmeni virhe ryhmäkutsun hyväksymisessä. Yritä uudelleen.

en: Group invites sent.
fi: Ryhmäkutsut  lähetetty.

en: Group invite rejected
fi: Ryhmäkutsu hylättiin

en: Group invite could not be rejected
fi: Ryhmäkutsua ei voitu hylätä

en: Group invite accepted
fi: Ryhmäkutsu hyväksyttiin

en: Group invite could not be accepted
fi: Ryhmäkutsua ei voitu hyväksyä

note: translators: accessibility text
en: Group Invites
fi: Ryhmäkutsut

note: translators: %s: group name.
en: You have an invitation to the group: %s
fi: Sinut on kutsuttu ryhmään: %s

note: translators: %d: number of group invites
en: You have %d new group invitations
fi: Sinulle on %d uutta ryhmäkutsua

note: translators: %d: number of groups the user has been promoted mod for
en: You were promoted to a mod in %d groups
fi: Sinut on ylennetty moderaattoriksi %d ryhmässä

note: translators: %s: group name.
en: You were promoted to a mod in the group "%s"
fi: Sinut ylennettiin valvojaksi  ryhmään "%s"

note: translators: %s: group name.
en: You were promoted to an admin in the group "%s"
fi: Sinut ylennettiin ylläpitäjäksi ryhmään "%s"

note: translators: %d: number of groups the user has been promoted admin for
en: You were promoted to an admin in %d groups
fi: Sinut on ylennetty ylläpitäjäksi %d ryhmässä

note: translators: %s: group name.
en: Membership for group "%s" rejected
fi: Jäsenyys ryhmään "%s" hylätty

note: translators: %s: group name.
en: Membership for group "%s" accepted
fi: Jäsenyys ryhmään "%s" hyväksytty

note: translators: %s: member name
en: %s requests group membership
fi: %s pyysi ryhmän jäsenyyttä

en: Approve Membership Requests
fi: Hyväksy jäsenpyynnöt

note: translators: 1: number of group membership requests. 2: group name.
en: %1$d new membership requests for the group "%2$s"
fi: %1$d uutta jäsenyyspyyntöä ryhmään "%2$s"

en: a moderator
fi: valvoja

en: an administrator
fi: ylläpitäjä

[ctx: Group update email text]
note: translators: 1: the old group description. 2: the new group description.
en: * Description changed from "%1$s" to "%2$s".
fi: * Kuvaus muutettu arvosta "%1$s" arvoon "%2$s".

[ctx: My Groups page <title>]
en: Memberships
fi: Jäsenyydet

en: No Group Profile Photo
fi: Ei Ryhmän profiilikuvaa

[ctx: Group update email text]
note: translators: 1: the old group name. 2: the new group name.
en: * Name changed from "%1$s" to "%2$s".
fi: * Nimi muutettu arvosta "%1$s" arvoon "%2$s".

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: Memberships
fi: Jäsenyydet

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: Create a Group
fi: Luo ryhmä

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: No Pending Invites
fi: Ei odottavia kutsuja

[ctx: My Account Groups]
en: Groups
fi: Ryhmät

en: Requests
fi: Pyynnöt

en: Photo
fi: Kuva

[ctx: My Group screen nav]
en: Send Invites
fi: Lähetä kutsuja

[ctx: My Group screen nav]
en: Manage
fi: Hallitse

en: Details
fi: Tiedot

[ctx: Group screen nav]
en: Request Membership
fi: Pyydä jäsenyyttä

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home
fi: Etusivu

note: translators: accessibility text
en: Invitations
fi: Kutsut

[ctx: Group screen nav without counter]
en: Groups
fi: Ryhmät

en: Memberships
fi: Jäsenyydet

[ctx: Group screen nav]
en: Invites
fi: Kutsut

[ctx: Group screen nav]
en: Settings
fi: Asetukset

[ctx: Group screen nav]
en: Photo
fi: Kuva

[ctx: Component directory search]
en: Search Groups...
fi: Etsi Ryhmiä...

[ctx: Group screen nav]
en: Details
fi: Tiedot

[ctx: Group screen page <title>]
en: User Groups
fi: Käyttäjäryhmät

[ctx: component directory title]
en: Groups
fi: Ryhmät

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s posted an update in the group %2$s
fi: %1$s kirjoitti päivityksen ryhmään %2$s

en: As the only admin, you cannot leave the group.
fi: Et voi poistua ryhmästä ainoana pääkäyttäjänä.

en: Group Admin
fi: Ryhmän ylläpitäjä

[ctx: Group WP Admin Bar manage links]
note: translators: %s the group menu name
en: Edit Group %s
fi: Muokkaa ryhmää %s

[ctx: Group WP Admin Bar delete link]
note: translators: %s the group menu name
en: %s Group
fi: %s ryhmä

[ctx: Groups admin Last Active column header]
en: Last Active
fi: Viimeksi nähty

note: translators: accessibility text
en: Select group %1$d
fi: Valitse ryhmä %1$d

[ctx: Groups admin Members column header]
en: Members
fi: Jäsenet

[ctx: Groups admin Privacy Status column header]
en: Status
fi: Tila

[ctx: Groups admin Group Name column header]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: Groups admin Group Description column header]
en: Description
fi: Kuvaus

en: No groups found.
fi: Ryhmiä ei löytynyt.

note: translators: 1: member from number. 2: member to number. 3: total members.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s jäsen
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s jäsenistä

en: No members of this type
fi: Ei tämän tyyppisiä jäseniä

en: Viewing 1 member
fi: Näytetään 1 jäsen

en: Ban
fi: Estä

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Roles
fi: Roolit

en: Banned
fi: Estetty

[ctx: Group member role in group admin]
en: Group Role
fi: Ryhmän rooli

[ctx: Group member name in group admin]
en: Name
fi: Nimi

en: Banned Members
fi: Estetyt jäsenet

note: translators: accessibility text
en: Members
fi: Jäsenet

en: Moderators
fi: Valvojat

en: Administrators
fi: Pääkäyttäjät

en: Enter a comma-separated list of user logins.
fi: Syötä pilkulla erotettu luettelo käyttäjistä.

en: Group admins only
fi: Vain ryhmän hallinnoijat

en: All group members
fi: Kaikki ryhmän jäsenet

en: Group admins and mods only
fi: Vain ryhmän hallinnoijat ja valvojat

en: Who can invite others to this group?
fi: Kuka voi kutsua muita tähän ryhmään?

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Private
fi: Yksityinen

en: Public
fi: Julkinen

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Search all Groups
fi: Hae kaikista ryhmistä

en: Enable discussion forum
fi: Salli keskustelufoorumi

note: translators: %s: number of deleted groups
en: %s group has been permanently deleted. | %s groups have been permanently deleted.
fi[0]: %s ryhmä on poistettu lopullisesti.
fi[1]: %s ryhmää on poistettu lopullisesti.

en: Groups
fi: Ryhmät

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Delete Groups
fi: Poista ryhmät

en: You are about to delete the following groups:
fi: Olet poistamassa seuraavia ryhmiä:

en: Visit Group
fi: Vieraile ryhmässä

en: Name and Description
fi: Nimi ja kuvaus

en: Edit Group
fi: Muokkaa ryhmää

note: translators: %s: comma separated list of usernames
en: The following members were successfully modified: %s
fi: Seuraavien käyttäjien tiedot muokattiin onnistuneesti: %s

note: translators: %s: comma separated list of usernames
en: The following users were successfully added to the group: %s
fi: Seuraavat käyttäjät lisättiin onnistuneesti ryhmään: %s

note: translators: %s: comma separated list of usernames
en: An error occurred when trying to modify the following members: %s
fi: Tapahtui virhe muokatessa seuraavien käyttäjien tietoja: %s

note: translators: %s: comma separated list of usernames
en: The following users could not be added to the group: %s
fi: Seuraavia käyttäjiä ei voitu lisätä ryhmään: %s

en: An error occurred when trying to update your group details.
fi: Tapahtui virhe päivitettäessä ryhmän tietoja.

en: The group has been updated successfully.
fi: Ryhmä on päivitetty onnistuneesti.

en: If you leave this page, you will lose any unsaved changes you have made to the group.
fi: Jos jätät tämän sivun, menetät tallentamattomat muutokset, jotka olet tehnyt ryhmään.

en: You cannot remove all administrators from a group.
fi: Et voi poistaa kaikkia ylläpitäjiä tästä ryhmästä.

en: Start typing a username to add a new member.
fi: Ala kirjoittamaan käyttäjänimeä lisätäksesi uuden jäsenen.

en: If you click "Delete" under a specific group, or select a number of groups and then choose Delete from the Bulk Actions menu, you will be led to a page where you&#8217;ll be asked to confirm the permanent deletion of the group(s).
fi: Jos kilikkaat "Poista" jossain ryhmässä tai valitset joukon ryhmiä ja sen jälkeen valitset "Poista" massa toiminnon, siirryt sivulle jossa sinulta&#8217 vahvistus ryhmän/ryhmien pysyvään poistamiseen..

en: Clicking "Edit" will take you to a Dashboard panel where you can manage various details about the group, such as its name and description, its members, and other settings.
fi: Kilikkaamalla "Muokkaa" pääset hallintanäkymään, jossa voit hallita useita ryhmän asetuksia, kuten nimeä, kuvausta, jäseniä ja muita asetuksia.

en: Clicking "Visit" will take you to the group&#8217;s public page. Use this link to see what the group looks like on the front end of your site.
fi: Kilikkaamalla "Käy katsomassa" näyttää sinulle ryhmän&#8217;n julkisen sivun. Käytä tätä linkkiä nähäksesi miltä sivu näyttää loppukäyttäjille.

en: You can manage groups much like you can manage comments and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on groups by using the on-hover action links or the Bulk Actions.
fi: Voit hallita ryhmiä lähes samaan tapaan kuin kommentteja ja muuta sisältöä. Tätä näkymää voi muuttaa halutessaan samaantapaan kuin muitakin hallintanäkymiä ja voit vaikuttaa ryhmiin osoittamalla linkkiä tai käyttämällä massa toimintoa.

en: Group Actions
fi: Ryhmän toiminnot

[ctx: Groups per page (screen options)]
en: Groups
fi: Ryhmät

[ctx: group admin edit screen]
en: Add New Members
fi: Lisää uusia käyttäjiä

[ctx: group admin edit screen]
en: Manage Members
fi: Hallitse jäseniä

[ctx: group admin edit screen]
en: Save
fi: Tallenna

[ctx: group admin edit screen]
en: Settings
fi: Asetukset

en: Support Forums
fi: Tukifoorumit

en: This page is a convenient way to edit the details associated with one of your groups.
fi: Tämä sivu on mukava tapa muokata yksityiskohtia yhdessä ryhmäsi kanssa.

en: The Name and Description box is fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to hide or unhide, or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
fi: Nimi- ja kuvauslaatikot on lukittu paikalleen, mutta voit sijoittaa kaikki muut laatikot käyttäen vedä ja pudota -toimintoa sekä pienentää että laajentaa niitä napsauttamalla jokaisen laatikon otsikkopalkkia. Käytä näyttöasetukset -välilehteä piilottaaksesi tai näyttääksesi ruudun ja valitaksesi yhden tai kahden sarakkeen asettelun tälle ruudulle.

[ctx: Admin Groups page title]
en: Groups
fi: Ryhmät

[ctx: Admin Groups menu]
en: Groups
fi: Ryhmät

note: translators: 1: the user link. 2: the group link. 3: the old group description. 4: the new group description.
en: %1$s changed the description of the group %2$s from "%3$s" to "%4$s"
fi: %1$s muutti ryhmän %2$s kuvauksen arvosta "%3$s" arvoon "%4$s"

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s updated details for the group %2$s
fi: %1$s päivitti tietoja ryhmälle %2$s

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s changed the name and description of the group %2$s
fi: %1$s muutti ryhmän %2$s nimen ja kuvauksen

note: translators: 1: the user link. 2: the group link. 3: the old group name. 4: the new group name.
en: %1$s changed the name of the group %2$s from "%3$s" to "%4$s"
fi: %1$s muutti ryhmän %2$s nimen arvosta "%3$s" arvoon "%4$s"

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s joined the group %2$s
fi: %1$s liittyi ryhmään %2$s

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s created the group %2$s
fi: %1$s loi ryhmän %2$s

en: Forum Replies
fi: Foorumien vastaukset

en: Forum Topics
fi: Foorumin aiheet

en: Group details edited
fi: Ryhmän tietoja muokattu

en: Group Updates
fi: Ryhmäpäivitykset

en: Group Memberships
fi: Ryhmien jäsenyydet

en: Joined a group
fi: Liittyi ryhmään

en: New Groups
fi: Uusia ryhmiä

note: translators: %s: Group Name.
en: Activity feed for the group, %s.
fi: Toimintasyöte ryhmälle, %s.

en: Created a group
fi: Loi ryhmän

en: You successfully left the group.
fi: Poistuit ryhmästä.

en: There was an error leaving the group.
fi: Ilmeni virhe ryhmästä erotessa.

en: This group must have at least one admin
fi: Tällä ryhmällä täytyy olla vähintään yksi pääkäyttäjä

en: You joined the group!
fi: Liityit ryhmään!

en: The group profile photo was recycled successfully!
fi: Ryhmän profiilikuva kierrätettiin onnistuneesti!

en: There was an error joining the group.
fi: Ilmeni virhe liittyessä ryhmään.

en: There was an error removing the invite
fi: Tapahtui virhe kutsua poistettaessa

en: There was an error saving the group profile photo, please try uploading again.
fi: Ryhmän profiilikuvan tallennuksessa esiintyi virhe, ole hyvä ja kokeile latausta uudelleen.

en: Invite successfully removed
fi: Kutsu poistettu onnistuneesti

en: Only the group creator may continue editing this group.
fi: Vain ryhmän luoja voi jatkaa muokkaamista tähän ryhmään.

en: Please fill in all of the required fields
fi: Ole hyvä ja täytä kaikki vaaditut kentät

en: Sorry, you are not allowed to create groups.
fi: Valitettavasti et pysty luomaan ryhmiä.

en: There was an error saving group details. Please try again.
fi: Ilmeni virhe tallennettaessa ryhmän tietoja. Yritä uudelleen.

en: You are not an admin of this group.
fi: Et ole tämän ryhmän ylläpitäjä.

en: You do not have access to this group.
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeuksia tähän ryhmään.

en: Default friends to show:
fi: Näytä oletusystäviä:

en: There were no members found, please try another filter.
fi: Jäseniä ei löytynyt, kokeile muita suodattimia.

en: Max friends to show:
fi: Näytä ystäviä enintään:

en: Link widget title to Members directory
fi: Linkkaa vimpaimen (Widget) otsikko jäsenkansioon

en: Sorry, no members were found.
fi: Valitettavasti jäseniä ei löytynyt.

en: Popular
fi: Suositut

en: Active
fi: Aktiivinen

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Friends
fi: (BuddyPress) Ystävät

note: translators: %s: total friend count
en: %s friend | %s friends
fi[0]: %s ystävä
fi[1]: %s ystävät

en: A dynamic list of recently active, popular, and newest Friends of the displayed member. Widget is only shown when viewing a member profile.
fi: Dynaaminen luettelo näytetyn jäsenen äskettäin aktiivisista, suosituista ja uusimmista ystävistä. Vimpain näkyy vain jäsenprofiilia tarkasteltaessa.

en: Add Friend
fi: Lisää ystäväksi

en: Cancel Friendship
fi: Poista ystävä

en: Friendship Requested
fi: Ystävyyttä pyydettiin

en: Cancel Friendship Request
fi: Poista ystäväpyyntö

en: Filter Friends
fi: Suodata kavereita

note: translators: %d: total friend count
en: %d friend | %d friends
fi[0]: %d ystävä
fi[1]: %d ystävää

en: There aren't enough site members to show a random sample just yet.
fi: Sivustolla ei ole tarpeeksi jäseniä jotta satunnainen esimerkki voitaisiin näyttää juuri nyt.

note: translators: %s: member name
en: %s hasn't created any friend connections yet.
fi: %s ei ole luonut vielä yhtään ystäväsuhdetta.

note: translators: %s: member name
en: You haven't added any friend connections yet.
fi: Et ole vielä lisännyt yhtään ystäväsuhdetta.

en: See All
fi: Näytä kaikki

note: translators: %s: member name
en: My Friends
fi: Omat ystävät

note: translators: %s: member name
en: %s's Friends
fi: Jäsenen %s ystävät

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: Friends
fi: Ystävät

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: A member sends you a friendship request
fi: Jäsen lähetti sinulle ystäväpyynnön

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: A member accepts your friendship request
fi: Jäsen hyväksyi ystäväpyyntösi

en: Friendship request could not be withdrawn
fi: Ystäväpyyntöä ei voi perua

en: Friendship request withdrawn
fi: Ystäväpyyntö peruttu

en: Friendship could not be rejected
fi: Ystäväpyyntöä ei voitu hylätä

en: Friendship rejected
fi: Ystäväpyyntö hylättiin

en: Friendship could not be accepted
fi: Ystäväpyyntöä ei voitu hyväksyä

en: Friendship accepted
fi: Ystäväpyyntö hyväksyttiin

note: translators: %s: friend name
en: You have a friendship request from %s
fi: Sinulle on ystäväpyyntö käyttäjältä %s

note: translators: %d: the number of pending requests
en: You have %d pending friendship requests
fi: Sinulle on %d odottavaa olevaa ystäväpyyntöä

note: translators: %d: the number of friends
en: %d friends accepted your friendship requests
fi: %d ystävää hyväksyi ystäväpyyntösi

note: translators: %s: friend name
en: %s accepted your friendship request
fi: %s hyväksyi ystäväpyyntösi

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
en: No Pending Requests
fi: Ei odottavia pyyntöjä

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
en: Friendships
fi: Ystävyydet

[ctx: My Account Friends menu]
en: Friends
fi: Ystävät

[ctx: Friends screen sub nav]
en: Friendships
fi: Ystävyydet

[ctx: Friends screen sub nav]
en: Requests
fi: Pyynnöt

en: Search Friends...
fi: Etsi kavereita...

[ctx: Friends screen page <title>]
en: Friend Connections
fi: Kontaktit ystäviin

note: translators: 1: the initiator user link. 2: the friend user link.
en: %1$s and %2$s are now friends
fi: %1$s ja %2$s ovat nyt ystäviä

en: New friendship created
fi: Uusi ystävyys luotiin

en: Friendships
fi: Kaveruudet

en: New friendships
fi: Uusia ystäväsuhteita

en: Friendships accepted
fi: Ysyvyys hyväksytty

en: You have a pending friendship request with this user
fi: Ystäväpyyntösi tämän käyttäjän kanssa on vireellä

en: You are not yet friends with this user
fi: Et ole vielä tämän käyttäjän ystävä

en: Friendship canceled
fi: Ystävyys poistettiin

en: Friendship could not be canceled.
fi: Kaveruutta voitu peruuttaa.

en: You already have a pending friendship request with this user
fi: Ystäväpyyntösi tälle käyttäjälle on jo odottamassa hyväksyntää

en: You are already friends with this user
fi: Olet jo tämän käyttäjän ystävä

en: Friendship requested
fi: Ystävyyttä pyydettiin

en: Friendship could not be requested.
fi: Ystäväpyyntöä ei voitu lähettää.

en: Deleted User
fi: Poistettu käyttäjä

en: New Topic
fi: Uusi aihe

en: Site URL
fi: Sivuston URL-osoite

en: Tags:
fi: Avainsanat:

en: Profile Info
fi: Profiilin tiedot

en: Edit Profile
fi: Muokkaa profiilia

en: log in
fi: kirjaudu sisään

en: Remove
fi: Poista

en: Admin
fi: Hallinta

en: inactive
fi: ei-aktiivinen

en: Member
fi: Jäsen

en: Moderator
fi: Valvoja

en: Administrator
fi: Pääkäyttäjä

en: Invalid user ID.
fi: Virheellinen jäsenen ID-tunnus.

en: December
fi: Joulukuu

en: November
fi: Marraskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: September
fi: Syyskuu

en: August
fi: Elokuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: May
fi: Toukokuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: February
fi: Helmikuu

en: January
fi: Tammikuu

en: Invalid taxonomy.
fi: VVirheellinen taksonomia.

en: Disabled
fi: Ei käytöstä

en: Freshness
fi: Tuoreus

en: Close
fi: Sulje

en: Apply
fi: Käytä

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Profile
fi: Profiili

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Cookies
fi: Evästeet

en: Topic
fi: Aihe

en: Post
fi: Lähetä

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Registered
fi: Rekisteröity

en: Repeat New Password
fi: Toista uusi salasana

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: Display Name
fi: Näyttönimi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: General
fi: Yleiset

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: User Capabilities
fi: Käyttäjän oikeudet

en: Delete Group
fi: Poista ryhmä

en: Membership Requests
fi: Ystäväpyynnöt

en: Manage Invitations
fi: Hallitse kutsuja

en: Manage Members
fi: Hallitse jäseniä

en: Group Profile Photo
fi: Ryhmän profiilikuva

note: translators: accessibility text
en: Group Settings
fi: Ryhmän asetukset

en: Alphabetically
fi: Aakkosjärjestys

en: Newest
fi: Uusimmat

en: Recently Active
fi: Viimeksi aktiivinen

en: Website
fi: SIvusto

en: About Me
fi: Tietoja minusta

en: Name
fi: Nimi

en: My Profile
fi: Oma profiili

note: translators: %s: total groups count
en: %d group | %d groups
fi[0]: %d ryhmä
fi[1]: %d ryhmää

note: translators: %s: image file extension
en: Cropping the file failed: %s is not a supported image file.
fi: Rajaus tiedostolle epäonnistui : %s ei ole tuettu kuvatiedosto .

en: Sorry, uploading the file failed.
fi: Pahoittelut, tiedoston lataaminen epäonnistui.

[ctx: Attachment destination file]
en: destination file
fi: kohdetiedosto

en: File successfully uploaded.
fi: Tiedosto ladattu onnistuneesti.

en: Cropping the file failed: missing source file.
fi: Rajaus tiedostolle epäonnistui : lähdetiedosto puuttuu .

en: Cropping the file failed: the file path is not allowed.
fi: Rajaus tiedostolle epäonnistui : tiedoston polku ei ole sallittu.

[ctx: Attachment source file]
en: source file
fi: lähdetiedosto

en: File upload stopped by extension.
fi: Tiedoston lataus pysähtyi tiedostopäätteen takia.

en: Failed to write file to disk.
fi: Tiedostoa ei voida kirjoittaa levylle.

en: Missing a temporary folder.
fi: Väliaikaista (ns. tmp) hakemistoa ei löytynyt.

en: No file was uploaded.
fi: Yhtään tiedostoa ei ladattu palvelimelle.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
fi: Vain osa tiedostosta latautui.

en: The file was uploaded successfully
fi: Tiedoston lataus suoritettiin onnistuneesti

en: The uploaded file exceeds the maximum allowed file size for this site
fi: Ladattu tiedosto ylittää tämän sivuston suurimman sallitun tiedostokoon

note: translators: %s: Max file size for the file
en: The uploaded file exceeds the maximum allowed file size of: %s
fi: Ladattu tiedosto ylittää suurimman sallitun tiedostokoon: %s

en: The group profile photo was deleted successfully!
fi: Ryhmän profiilikuva poistettiin onnistuneesti!

en: The group profile photo was uploaded successfully.
fi: Ryhmän profiilikuva ladattiin onnistuneesti.

en: There was a problem deleting the group profile photo. Please try again.
fi: Ilmeni virhe ryhmän profiilikuvan poistossa. Yritä uudelleen.

en: Your profile photo was deleted successfully!
fi: Profiilikuvasi poistettiin onnistuneesti!

en: There was a problem cropping the group profile photo.
fi: Ryhmän profiilikuvan leikkamisessa esiintyi ongelma.

en: There was a problem deleting your profile photo. Please try again.
fi: Ilmeni virhe poistettaessa profiilikuvaasi. Yritä uudestaan.

en: There was a problem cropping your profile photo.
fi: Esiintyi ongelma leikattaessa profiilikuvaasi.

en: Your new profile photo was uploaded successfully.
fi: Uusi profiilikuvasi ladatiin onnistuneesti.

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Password
fi: Salasana

en: Username
fi: Käyttäjänimi

[ctx: Title of the login widget]
en: (BuddyPress) Log In
fi: (BuddyPress) Kirjaudu sisään

en: Show a Log In form to logged-out visitors, and a Log Out link to those who are logged in.
fi: Näytä Kirjaudu sisään lomake kirjautunut ulos kävijöille ja Kirjaudu ulos linkki niille, jotka ovat kirjautuneet sisään.

en: Community
fi: Yhteisö

[ctx: search form]
en: Search these:
fi: Etsi näitä:

en: Search anything...
fi: Etsi jotain...

[ctx: search form]
en: Blogs
fi: Blogit

[ctx: search form]
en: Posts
fi: Kirjoitukset

[ctx: search form]
en: Members
fi: Jäsenet

[ctx: search form]
en: Groups
fi: Ryhmät

note: translators: 1: activity date, 2: activity time
en: %1$s at %2$s
fi: %1$s klo %2$s

note: translators: %s: Name of the BuddyPress component
en: %s Directory
fi: %s-luettelo

en: Options
fi: Asetukset

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Not recently active
fi: Ei aktiivisena viimeaikoina

note: translators: %s: the number of seconds.
en: %s second | %s seconds
fi[0]: %s sekunti
fi[1]: %s sekuntia

note: translators: %s: the number of minutes.
en: %s minute | %s minutes
fi[0]: %s minuutti
fi[1]: %s minuuttia

note: translators: %s: the number of hours.
en: %s hour | %s hours
fi[0]: %s tunti
fi[1]: %s tuntia

note: translators: %s: the number of days.
en: %s day | %s days
fi[0]: %s päivä
fi[1]: %s päivää

note: translators: %s: the number of weeks.
en: %s week | %s weeks
fi[0]: %s viikko
fi[1]: %s viikkoa

note: translators: %s: the number of months.
en: %s month | %s months
fi[0]: %s kuukausi
fi[1]: %s kuukautta

note: translators: %s: the number of years.
en: %s year | %s years
fi[0]: %s vuosi
fi[1]: %s vuotta

note: translators: %s: the human time diff.
en: %s ago
fi: %s sitten

en: right now
fi: juuri nyt

en: sometime
fi: jonkin aikaa

[ctx: Page title for the user registration screen.]
en: Register
fi: Rekisteröidy

[ctx: Page title for the Members directory.]
en: Members
fi: Jäsenet

[ctx: Page title for the user activation screen.]
en: Activate
fi: Aktivoi

[ctx: Page title for the Sites directory.]
en: Sites
fi: Sivut

[ctx: Page title for the Groups directory.]
en: Groups
fi: Ryhmät

[ctx: Page title for the Activity directory.]
en: Activity
fi: Toiminta

note: translators: %s: the page number.
en: Page %s
fi: Sivu %s

en: Create a Group
fi: Perusta ryhmä

en: Activate your Account
fi: Aktivoi tunnuksesi

en: Create an Account
fi: Luo tili

[ctx: component directory title]
en: Directory
fi: Hakemisto

en: Activate Your Account
fi: Aktivoi tilisi

en: [User Set]
fi: [Käyttäjän asetus]

en: You must log in to access the page you requested.
fi: Sivulle päästäksesi tulee sinun ensin kirjautua sisään.

en: This user has been marked as a spammer. Only site admins can view this profile.
fi: Tämä käyttäjä merkittiin roskapostittajaksi. Vain sivuston ylläpitäjät voivat nähdä tämän profiilin.

[ctx: member type URL base]
en: type
fi: tyyppi

en: Special community roles no longer exist. Use mapped capabilities instead
fi: Erilliset yhteisöroolit eivät ole enään käytössä. Käytä  käyttäjän pystyvyys määriteltyjä, sen sijaan

en: You do not have access to this page.
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeuksia tälle sivulle.

note: translators: %s: member name
en: Profile photo of %s
fi: Profiilikuva käyttäjällä %s

note: translators: 1: the advised width size in pixels. 2: the advised height size in pixels.
en: You have selected an image that is smaller than recommended. For best results, upload a picture larger than %1$d x %2$d pixels.
fi: Olet valinnut suositeltua pienemmän kuvan. Saat parhaat tulokset lataamalla kuvan, joka on suurempi kuin %1$d x %2$d pikseliä.

note: translators: %s: the upload error message
en: Upload failed! Error was: %s
fi: Lataus epäonnistui. Virhe: %s

en: Profile Photo
fi: Profiilikuva

note: translators: %s: the upload error message
en: Upload Failed! Error was: %s
fi: Lataus epäonnistui! Virhe: %s

en: No photo was captured. Click on the "Capture" button to take your photo.
fi: Kuvaa ei saatu käsiteltyä. Klikkaa " Kaappaa " painiketta ottaaksesi valokuvan.

en: Take Photo
fi: Ota valokuva

en: Please allow us to access to your camera.
fi: Salli pääsy kameraasi.

en: Please wait as we access your camera.
fi: Odota, kameraan muodostettaan yhteys.

en: Camera loaded. Click on the "Capture" button to take your photo.
fi: Kamera ladattu . Klikkaa " Capture " painiketta ottaaksesi valokuvan.

en: It looks like you do not have a webcam or we were unable to get permission to use your webcam. Please upload a photo instead.
fi: Näyttää siltä, ettei sinulla ole web-kameraa tai emme voineet saada lupaa käyttää web-kameraa. Ole hyvä ja lataa valmis kuva sen sijaan.

en: Your browser is not supported. Please upload a photo instead.
fi: Selaimesi ei ole tuettu. Ole hyvä ja lataa kuva sen sijaan.

en: Video error. Please upload a photo instead.
fi: Virhe videossa. Ole hyvä ja lataa kuva sen sijaan.

en: Your profile photo is ready. Click on the "Save" button to use this photo.
fi: Profiilikuvaasi on valmis. Klikkaa "Tallenna" painiketta käyttääksesi tätä kuvaa.

en: If you&#39;d like to delete the existing profile photo but not upload a new one, please use the delete tab.
fi: Jos haluat poistaa nykyisen profiilikuvasi, mutta et ladata uutta, käytä poista välilehteä (tab).

en: Upload
fi: Siirrä palvelimelle

note: translators: %s: File name.
en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
fi: &#8220;%s&#8221; on epäonnistunut latauksessa.

en: Make sure to upload a unique file
fi: Varmista että lataat ainutkertaisen tiedoston

en: Crunching&hellip;
fi: Käsitellään&hellip;

en: Dismiss
fi: Piilota tämä huomautus

en: Upload stopped.
fi: Lataus lopetettu.

en: File canceled.
fi: Tiedosto peruutettu.

en: Security error.
fi: Tietoturvavirhe.

en: IO error.
fi: IO virhe.

note: translators: %s: File name.
en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
fi: %s ylittää suurimman sallitun latauskoon \"monen tiedoston tiedostosiirrin\" työkalussa  sen olessa käytettynä selaimessasi.

note: translators: 1: Opening link tag, 2: Closing link tag.
en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
fi: Yritä ladata tämä tiedosto selaimen %1$s lataustyökalulla %2$s.

en: Upload failed.
fi: Lataus epäonnistui.

en: HTTP error.
fi: HTTP virhe.

en: You may only upload 1 file.
fi: Voit ladata vain yhden tiedoston.

en: An error occurred. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
fi: Konfiguraatiossa on virhe. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
fi: Tämä on suurempi kuin sallittu maksimikoko. Yritä toista.

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
fi: Muistin raja ylitetty. Kokeile toista pienempää tiedostoa.

en: This file is not an image. Please try another.
fi: Tämä ei ole kuvatiedosto. Kokeile jotain muuta.

en: This file type is not allowed. Please try another.
fi: Tämä tiedostotyyppi ei ole sallittu. Yritä toista.

en: This file is empty. Please try another.
fi: Tämä tiedosto on tyhjä. Yritä toista.

note: translators: %s: File name.
en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
fi: %s ylittää suurimman latauskoon, joka on määritetty tälle sivustolle.

en: You have attempted to queue too many files.
fi: Olet yrittänyt laittaa liikaa tiedostoja jonoon.

en: My Account
fi: Tilini

note: translators: %s: the link to the BuddyPress release notes
en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
fi: Lisätietoja saadaksesi, katso <a href="%s">julkaisutiedot</a>.

note: translators: 1: BuddyPress version number, 2: plural number of bugs. More than one security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
fi[0]: <strong>Versio %1$s</strong> paikkasi joitakin tietoturva-aukkoja ja korjasi %2$s bugin.
fi[1]: <strong>Versio %1$s</strong> paikkasi joitakin tietoturva-aukkoja ja korjasi %2$s bugia.

note: translators: 1: BuddyPress version number, 2: plural number of bugs. Singular security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
fi[0]: <strong>Versio %1$s</strong> paikkasi tietoturva-aukon ja korjasi %2$s bugin.
fi[1]: <strong>Versio %1$s</strong> paikkasi tietoturva-aukon ja korjasi %2$s bugia.

note: translators: 1: BuddyPress version number, 2: plural number of bugs.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
fi[0]: <strong>Versio %1$s</strong> käsitteli %2$s bugin.
fi[1]: <strong>Versio %1$s</strong> käsitteli %2$s bugia.

note: translators: 1: BuddyPress version number.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
fi[0]: <strong>Versio %1$s</strong> paikkasi tietoturva-aukon.
fi[1]: <strong>Versio %1$s</strong> paikkasi joitakin tietoturva-aukkoja.

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
fi[0]: Huolto- ja tietoturvapäivitys
fi[1]: Huolto- ja tietoturvapäivitykset

en: Security Release | Security Releases
fi[0]: Tietoturvapäivitys
fi[1]: Tietoturvapäivitykset

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
fi[0]: Huoltopäivitys
fi[1]: Huoltopäivitykset

en: Credits
fi: Kiitokset

note: translators: %s: BuddyPress version number
en: All Contributors to BuddyPress %s
fi: Kaikki kirjoittajat BuddyPressille %s

en: Core Developer
fi: Pääkehittäjä

en: Project Lead
fi: Projektin johto

en: Lead Developer
fi: Johtava kehittäjä

en: Project Leaders
fi: Projektin vetäjät

en: Under the hood
fi: Konepellin alle

en: Activity auto-refresh
fi: Toiminnan automaattinen päivitys

en: Activity Settings
fi: Toiminta-asetukset

en: Group Photo Uploads
fi: Ryhmän kuvan lataukset

en: Group Creation
fi: Ryhmän luonti

en: Groups Settings
fi: Ryhmien asetukset

en: Profile Syncing
fi: Profiilin synkronointi

[ctx: BuddyPress setting tab]
en: Profile Settings
fi: Profiilin asetukset

en: Profile Photo Uploads
fi: Profiilikuvan lataukset

en: Account Deletion
fi: Tunnuksen poisto

en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

en: Main Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Available Tools
fi: Käytetävissä olevat työkalut

en: BuddyPress Pages
fi: BuddyPress sivut

en: BuddyPress Settings
fi: BuddyPress asetukset

en: BuddyPress Components
fi: BuddyPressin komponentit

en: Help
fi: Apua

en: BuddyPress Help
fi: BuddyPress ohje

[ctx: buddypress tools intro]
note: translators: %s: the link to the BuddyPress repair tools
en: Use the %s to repair these relationships.
fi: Käytä %s näiden suhteiden korjaamiseen.

en: Tools
fi: Työkalut

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Repopulating Blogs records&hellip; %s
fi: Täytä uudelleen Blogi(e)n data&hellip; %s

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Counting the number of groups for each user&hellip; %s
fi: Lasketaan ryhmien määrä kullekkin käyttäjälle&hellip; %s

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Counting the number of active members on the site&hellip; %s
fi: Laskee aktiivisten jäsenten määrän sivustolla&hellip; %s

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Determining last activity dates for each user&hellip; %s
fi: Määrittää viimeisimmän toiminnan ajankohdan kullekin käyttäjälle&hellip; %s

en: Complete!
fi: Valmis!

en: Failed!
fi: Epäonnistui!

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Counting the number of friends for each user&hellip; %s
fi: Laskee ystävien määrän jokaiselle käyttäjälle&hellip; %s

en: Repair member "last activity" data.
fi: Korjaa käyttäjän "viimeisin toiminta" data.

en: Repair Items
fi: Korjaa kohteet

en: Use the tools below to manually recalculate these relationships.
fi: Käytä alla olevia työkaluja muodostaaksesi kytkökset uudelleen manuaalisesti.

en: BuddyPress keeps track of various relationships between users, groups, and activity items. Occasionally these relationships become out of sync, most often after an import, update, or migration.
fi: BuddyPress pitää kirjaa suhteista eri käyttäjien, ryhmien ja toiminnan kohteiden välillä. Toisinaan nämä suhteet menevät epäsynkronisiksi, useimmiten kun tuodaan, päivitetään tai yhdistetään tietoja.

en: BuddyPress Tools
fi: BuddyPress Työkalut

en: Associate WordPress Pages with the following BuddyPress Registration pages.
fi: Määritä tietyt WordPress sivut seuraaviin BuddyPress Rekisteröintisivuihin.

en: Registration
fi: Rekisteröityminen

en: - None -
fi: - Ei mitään -

en: Associate a WordPress Page with each BuddyPress component directory.
fi: Määritä tietty WordPress-sivu jokaisen BuddyPress-komponentin kanssa.

en: Directories
fi: Hakemistot

en: Repair
fi: Korjaus

en: Allow customizable avatars for groups
fi: Salli ryhmille muokattavissa olevat profiilikuvat (avatarit)

en: Enable group creation for all users
fi: Salli ryhmien luominen kaikille käyttäjille

en: Administrators can always create groups, regardless of this setting.
fi: Järjestelmänvalvojat voivat aina luoda ryhmiä tästä asetuksesta riippumatta.

en: Allow registered members to upload avatars
fi: Salli rekisteröityneiden jäsenten ladata profiilikuvia

en: Enable BuddyPress to WordPress profile syncing
fi: Salli BuddyPress:in ja WordPress:in välinen profiilien synkronointi

en: Automatically check for new items while viewing the activity stream
fi: Tarkista automaattisesti uusia kohteita katseltaessa toimintasyötettä

en: Allow Akismet to scan for activity stream spam
fi: Salli Akismetin käydä toimintasyötteet läpi roskaviestien varalta

en: Allow registered members to delete their own accounts
fi: Salli rekisteröityneen jäsenen itse poistaa tunnuksensa

en: Show the Toolbar for logged out users
fi: Näytä työkalupalkki uloskirjautuneille

[ctx: First field-group name]
en: General
fi: Yleistä

[ctx: Display name field]
en: Display Name
fi: Näytettävä nimi

en: User removed from spam.
fi: Käyttäjä poistettu roskaposteista.

en: User marked as spammer. Spam users are visible only to site admins.
fi: Käyttäjä on merkitty roskapostittajaksi. Roskapostikäyttäjät näkyvät vain ylläpitäjille.

en: Logged-Out
fi: Uloskirjautunut

en: Logged-In
fi: Kirjauduttu

en: Extra configuration settings are provided and activated. You can selectively enable or disable any setting by using the form on this screen.
fi: Ylimääräiset määritysasetukset on aktivoitu. Voit valikoivasti sallia tai estää minkä tahansa asetuksen käyttämällä tämmän näytön lomaketta.

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/">Managing Components</a>
fi: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/">Komponenttien hallinta</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-pages">Managing Pages</a>
fi: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-pages">Sivujen hallinta</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-settings">Managing Settings</a>
fi: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-settings">Asetusten  hallinta</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Managing Profile Fields</a>
fi: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Profiilikenttien hallinta</a>

en: By default, all but four of the BuddyPress components are enabled. You can selectively enable or disable any of the components by using the form below. Your BuddyPress installation will continue to function. However, the features of the disabled components will no longer be accessible to anyone using the site.
fi: Oletuksena kaikki eri BuddyPress komponentit (lukuun ottamatta neljää) ovat käytössä. Voit valikoivasti sallia tai estää minkä tahansa komponentin toiminnan alla olevalla lomakkeella. BuddyPress asennuksesi jatkaa normaalisti toimintaansa. Huomioi, että estettyjen komponenttien ominaisuudet eivät enää ole saatavilla kenellekään sivuston käyttäjälle.

en: BuddyPress Components use WordPress Pages for their root directory/archive pages. You can change the page associations for each active component by using the form below.
fi: BuddyPress komponentit käyttävät WordPress sivuja niiden juurihakemiston/arkistojen sivuja varten. Voit muuttaa sivujen liitokset kunkin aktiivisen komponentin kohdalla alla olevalla lomakkeella.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Pages
fi: Sivut

note: Translators: %s is the list of directory pages associated to more than one component.
en: Each BuddyPress Component needs its own WordPress page. The following WordPress Pages have more than one component associated with them: %s.
fi: Jokainen BuddyPress komponentti tarvitsee oman WordPress-sivun. Seuraavilla WordPress sivuilla on useampi komponentti liitettynä: %s.

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Activate
fi: Ota käyttöön

note: Translators: %s is the url to the permalink settings.
en: <strong>BuddyPress is almost ready</strong>. You must <a href="%s">update your permalink structure</a> to something other than the default for it to work.
fi: <strong>BuddyPress on melkein valmis</strong>. Sinun tulee vielä <a href="%s">päivittää osoiterakenne</a> johonkin muuhun kuin oletukseen, jotta se toimisi.

en: Don't worry! We've moved the BuddyPress options into more convenient and easier to find locations. You're seeing this page because you are running a legacy BuddyPress plugin which has not been updated.
fi: Ei hätää! Siirsimme BuddyPressin asetukset kätevämpiin paikkoihin. Näet tämän koska käytät lisäosaa jota ei ole päivitetty.

note: Translators: 1: is the url to the BP Components settings screen. 2: is the url to the xProfile administration screen.
en: Components, Pages, Settings, and Forums, have been moved to <a href="%1$s">Settings &gt; BuddyPress</a>. Profile Fields has been moved into the <a href="%2$s">Users</a> menu.
fi: Komponentit, sivut, asetukset ja foorumit on siirretty kohtaan <a href="%1$s">Asetukset &gt; BuddyPress</a>. Profiilikentät on siirretty <a href="%2$s">Käyttäjät</a>-valikkoon.

en: Why have all my BuddyPress menus disappeared?
fi: Miksi kaikki BuddyPress valikot ovat poistuneet?

en: Record activity for new sites, posts, and comments across your network.
fi: Tallenna toiminta uusista sivuista, artikkeleista ja kommenteista koko sivuston laajuudelta.

en: Record activity for new posts and comments from your site.
fi: Tallenna toiminta uusista artikkeleista ja kommenteista sivultasi.

en: Site Tracking
fi: Sivustojen seuranta

en: Groups allow your users to organize themselves into specific public, private or hidden sections with separate activity streams and member listings.
fi: Ryhmien avulla käyttäjät voivat järjestäytyä erityisiin julkisiin, yksityisiin tai piilotettuihin osioihin, joissa on erilliset toimintasyötteet ja jäsenluettelot.

en: User Groups
fi: Käyttäjäryhmät

en: Global, personal, and group activity streams with threaded commenting, direct posting, favoriting, and @mentions, all with full RSS feed and email notification support.
fi: Yleisen tason, henkilökohtaisen ja ryhmien toiminnan seuraaminen keskustelupoluissa ja niiden kommenteissa, suorat julkaisut, suosikkeihin merkintä ja @maininnat. Kaikki tämä RSS-syötteiden ja sähköposti-ilmoitusten täydellä tuella.

en: Allow your users to talk to each other directly and in private. Not just limited to one-on-one discussions, messages can be sent between any number of members.
fi: Sallii käyttäjien puhua toisilleen suoraan ja yksityisesti. Ei rajoitu vain kahdenkeskisiin keskusteluihin vaan viestejä voidaan lähettää mille tahansa määrälle jäseniä.

en: Let your users make connections so they can track the activity of others and focus on the people they care about the most.
fi: Anna käyttäjien muodostaa yhteyksiä, jotta he voivat seurata toisten toimintaa ja keskittyä heille eniten tärkeisiin ihmisiin.

en: Private Messaging
fi: Yksityisviestintä

en: Friend Connections
fi: Ystäväsuhteet

en: Group Forums
fi: Ryhmäfoorumit

en: Everything in a BuddyPress community revolves around its members.
fi: Kaikki BuddyPress -yhteisössä pyörii sen jäsenten ympärillä.

en: Community Members
fi: Yhteisön jäsenet

en: It&#8216;s what makes <del>time travel</del> BuddyPress possible!
fi: Tämä on juuri se, mikä tekee <del>matkustamisen ajassa</del> BuddyPress:in mahdolliseksi!

en: BuddyPress Core
fi: BuddyPress-runko

en: No components found.
fi: Komponentteja ei löytynyt.

en: Description
fi: Kuvaus

en: Component
fi: Komponentti

note: translators: %s: the number of retired components
en: Retired <span class="count">(%s)</span> | Retired <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Poistunut <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Poistuneet <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: the number of must-Use components
en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Pakollinen <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Pakolliset <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: the number of inactive components
en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Pois käytöstä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Käytöstä poistetut <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: the number of active components
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Aktiivinen <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Aktiiviset <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
note: translators: %s: the number of installed components
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

en: Notify members of relevant activity with a toolbar bubble and/or via email, and allow them to customize their notification settings.
fi: Muistuta jäseniä kyseisestä toiminnasta työkalurivin kuplalla ja/tai sähköpostilla, ja anna heille mahdollisuus muokata ilmoituksen asetuksia.

note: translators: accessibility text
en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Allow your users to modify their account and notification settings directly from within their profiles.
fi: Salli käyttäjien muokata tiliänsä ja ilmoitusten asetuksia suoraan profiileistaan.

en: Account Settings
fi: Tilin asetukset

en: Customize your community with fully editable profile fields that allow your users to describe themselves.
fi: Mukauta yhteisöäsi muokattavilla profiilikentillä, joissa käyttäjät voivat kertoa itseään.

en: Extended Profiles
fi: Laajennetut profiilit

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Components
fi: Komponentit

en: Link widget title to Blogs directory
fi: Linkki vimpaimen (Widget) otsikosta Blogin hakemistoon

en: Max posts to show:
fi: Näytä julkaisuja enintään:

en: Sorry, there were no posts found. Why not write one?
fi: Valitettavasti yhtään aihetta ei löytynyt. Mikset kirjottaisi itse?

[ctx: Label for the Title field of the Recent Networkwide Posts widget]
en: Title:
fi: Otsikko:

en: Recent Networkwide Posts
fi: Viimeisimmät sivustonlaajuiset julkaisut

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Recent Networkwide Posts
fi: Viimeisimmät verkostonlaajuiset viestit

en: A list of recently published posts from across your network.
fi: Luettelo äskettäin julkaistuista viesteistä koko verkossa.

note: translators: %s: the number of blogs
en: %s site | %s sites
fi[0]: %s sivusto
fi[1]: %s sivustoa

en: Visit Site
fi: Vieraile sivustolla

en: Search
fi: Etsi

note: translators: %s: the User Display Name
en: %s's Recent Comments
fi: Jäsenen %s viimeisimmät kommentit

note: translators: %s: the User Display Name
en: %s's Recent Posts
fi: Jäsenen %s viimeisimmät julkaisut

note: translators: %s: the User Display Name
en: %s's Sites
fi: Sivustot jäseneltä %s

en: Congratulations! You have successfully registered a new site.
fi: Onnittelut! Olet juuri rekisteröinyt uuden sivuston.

en: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network.
fi: Haluan sivustoni näkyvän myös hakukoneissa ja julkisissa verkkolistauksissa.

en: Site Title:
fi: Sivuston otsikko:

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed so choose carefully!
fi: On oltava vähintään 4 merkkiä, vain kirjaimia ja numeroita. Sitä ei voi muuttaa, joten valitse huolella!

note: translators: %s is the site url.
en: Your address will be %s
fi: Osoitteesi tulee olemaan %s

en: Site Domain:
fi: Sivuston verkkotunnus:

en: Site Name:
fi: Sivuston nimi:

en: Create Site
fi: Luo sivusto

en: There was a problem; please correct the form below and try again.
fi: Esiintyi ongelma; ole hyvä ja tee muutokset alla olevaan lomakkeeseen ja kokeile uudelleen.

en: If you’re not going to use a great domain, leave it for a new user. Now have at it!
fi: Jos et aio käyttää hienoa verkkotunnusta, jätä se uudelle käyttäjälle. Tartu nyt asiaan!

en: Never active
fi: Ei koskaan aktiivinen

note: translators: %s: the title of the latest post
en: Latest Post: %s
fi: Viimeisin artikkeli: %s

en: active %s
fi: aktiivinen %s

note: translators: 1: the site from number. 2: the site to number. 3: the total number of sites.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s site | Viewing %1$s - %2$s of %3$s sites
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s sivusto
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s sivustoa

en: Viewing 1 site
fi: Näytetään 1 sivusto

en: Posts
fi: Viestit

en: New post published
fi: Uusi teksti julkaistu

en: Create a Site
fi: Luo sivusto

en: Sites
fi: Sivut

en: My Sites
fi: Sivustoni

en: Search sites...
fi: Hae sivustoista...

[ctx: component directory title]
en: Sites
fi: Sivustot

en: Site Directory
fi: Sivustoluettelo

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: Comments
fi: Kommentit

en: New post comment posted
fi: Uusi kommentti kirjoitettu

en: New Sites
fi: Uudet sivustot

en: New site created
fi: Uusi sivusto luotu

en: RSS feed 'id' must be defined
fi: RSS syötteen 'id' täytyy määritellä

en: In reply to
fi: Vastauksena

en: Site Wide Activity RSS Feed
fi: Sivuston laajuisen toiminnan RSS-syöte

en: Public Message
fi: Julkinen viesti

en: a user
fi: käyttäjä

en: Clear Filter
fi: Tyhjennä suodatin

en: View
fi: Näytä

en: Delete
fi: Poista

note: translators: 1: the name of the function. 2: the name of the file.
en: %1$s no longer accepts arguments. See the inline documentation at %2$s for more details.
fi: %1$s ei enää hyväksy parametreja. Katso dokumentaatiosta kohdsta %2$s lisätietoja.

en: View Discussion
fi: Näytä keskustelu

note: translators: %s: the blog name
en: Profile picture of the author of the site %s
fi: Kirjoittajan profiilikuva sivustolla %s

note: translators: %s: the Group name
en: Group logo of %s
fi: Ryhmän %s logo

en: Group logo
fi: Ryhmän logo

en: Profile picture
fi: Profiilikuva

en: Viewing 1 item
fi: Näytetään 1 kohde

note: translators: 1: the from number item. 2: the to number item. 3: the total number of items.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s item | Viewing %1$s - %2$s of %3$s items
fi[0]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s kohde
fi[1]: Näytetään %1$s - %2$s / %3$s kohteista

note: translators: 1: the name of the method. 2: the name of the file.
en: Arguments passed to %1$s should be in an associative array. See the inline documentation at %2$s for more details.
fi: Annetut argumentit metodille %1$s pitäisi olla muodossa "associative array". Katso dokumentaatio kohdassa %2$s saadaksesi lisätietoja.

en: A member replies to an update or comment you've posted
fi: Jäsen vastaa lähettämääsi päivitykseen tai kommenttiin

note: translators: %s: the displayed user username
en: A member mentions you in an update using "@%s"
fi: Jäsen viittaa sinuun päivityksessään käyttämillä koodia "@%s".

en: No
fi: Ei

en: Yes
fi: Kyllä

en: You do not have access to this activity.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tähän toimintoon.

en: Activity
fi: Toiminta

note: translators: 1: the user display name
en: %1$s mentioned you
fi: %1$s mainitsi sinut

note: translators: 1: the number of activity mentions
en: You have %1$d new mentions
fi: Sinulla on %1$d uutta mainintaa

note: translators: %s: the current user display name
en: @%s Mentions
fi: Viittaukset jäseneen %s

[ctx: deprecated string]
note: translators: 1: the poster name. 2: the group name. 3: the content of the activity. 4: the activity permalink.
en: %1$s mentioned you in the group "%2$s":
    
    "%3$s"
    
    To view and respond to the message, log in and visit: %4$s
    
    ---------------------
fi: %1$s mainitsi sinut ryhmässä "%2$s":
    
    "%3$s"
    
    Voit tarkastella viestiä ja vastata siihen kirjautumalla sisään ja käymällä osoitteessa %4$s
    
    ----------------------

note: translators: %s: member name
en: Profile picture of %s
fi: Profiilikuva käyttäjälle %s

[ctx: Page and <title>]
en: My Activity
fi: Oma toimintani

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Friends
fi: Ystävät

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Groups
fi: Ryhmät

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Personal
fi: Henkilökohtainen

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Favorites
fi: Suosikit

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Activity
fi: Toiminta

[ctx: Toolbar Mention logged in user]
en: Mentions
fi: Maininnat

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Groups
fi: Ryhmät

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Friends
fi: Ystävät

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Favorites
fi: Suosikit

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Personal
fi: Henkilökohtainen

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Mentions
fi: Maininnat

[ctx: Profile activity screen nav]
en: Activity
fi: Toiminta

en: Search Activity...
fi: Hae toiminnoista...

[ctx: component directory title]
en: Site-Wide Activity
fi: Toiminta sivustonlaajuisesti

en: Activity Streams
fi: Toimintasyötteet

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: The item you were replying to no longer exists.
fi: Kohdetta johon olit vastaamassa ei ole enää.

en: There was an error posting your reply. Please try again.
fi: Ilmeni virhe lähettäessä vastausta. Yritä uudelleen.

note: translators: %s: the activity author user link
en: %s posted an update
fi: %s kirjoitti päivityksen

note: translators: %s: the activity author user link
en: %s posted a new activity comment
fi: %s kirjoitti uuden kommentin toimintaan

en: Activity Comments
fi: Toiminnan kommentit

en: Replied to a status update
fi: Vastasi tilapäivitykseen

en: Updates
fi: Päivitykset

en: Posted a status update
fi: Lähetti tilapäivityksen

[ctx: Post Type generic activity post admin filter]
en: New item published
fi: Uusi kohde julkaistu

en: Load Newest
fi: Lataa uusimmat

en: [Read more]
fi: [Lue lisää]

en: Activity History
fi: Toimintahistoria

note: translators: %s the akismet result
en: Akismet was unable to check this item (response: %s), will automatically retry again later.
fi: Akismet ei pysty tarkistamaan tätä kohdetta (vastaus: %s). Yritetään automaattisestimyöhemmin uudelleen.

en: Akismet cleared this item
fi: Akismet puhdisti tämän kohteen

en: Akismet caught this item as spam
fi: Akismet nappasi tämän kohteen roskapostina

note: translators: %s: the current user username
en: %s reported this activity as not spam
fi: %s ilmoitti tämän toiminnan ei olevan roskapostia

note: translators: %s: the current user username
en: %s reported this activity as spam
fi: %s ilmoitti tämän olevan roskapostia

en: History
fi: Historia

note: translators: %s: the name of the user
en: Un-spammed by %s
fi: %s merktisi ei-roskapostiksi

note: translators: %s: the name of the user
en: Flagged as spam by %s
fi: %s merkitsi tämän spammiksi

en: Cleared by Akismet
fi: Akismet:in puhdistama

en: Flagged as spam by Akismet
fi: Akismet merkinnyt roskapostiksi

en: Replies disabled
fi: Vastaukset poissa käytöstä

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

note: translators: %s: the name of the activity type
en: Unregistered action - %s
fi: Rekisteröimätön toiminto - %s

note: translators: accessibility text
en: Select activity item %1$d
fi: Valitse toimintakohde %1$d

en: Filter
fi: Suodata

[ctx: Admin SWA column header]
en: In Response To
fi: Vastauksena

en: View all actions
fi: Näytä kaikki toiminta

[ctx: Admin SWA column header]
en: Activity
fi: Toiminta

[ctx: Admin SWA column header]
en: Action
fi: Toiminta

[ctx: Admin SWA column header]
en: Author
fi: Tekijä

en: Delete Permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Not Spam
fi: Ei roskaa

en: Mark as Spam
fi: Merkitse roskapostiksi

en: All
fi: Kaikki

en: No activities found.
fi: Toimintoja ei löytynyt.

note: translators: accessibility text
en: Reply
fi: Vastaus

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Search all Activity
fi: Hae kaikista toiminnoista

en: Reply to Activity
fi: Vastaa toimintaan

note: translators: %s: the activity search terms
en: Search results for &#8220;%s&#8221;
fi: Hakutulokset haulla &#8221;%s&#8221;

[ctx: Admin SWA page]
en: Activity
fi: Toiminta

note: translators: %s: the activity ID
en: Activity related to ID #%s
fi: Toiminta liittyen ID:hen #%s

en: The activity item has been updated successfully.
fi: Toimintakohde on onnistuneesti päivitetty.

note: translators: %s: the number of activities successfully marked as ham
en: %s activity item has been successfully unspammed. | %s activity items have been successfully unspammed.
fi[0]: %s toimintakohde on onnistuneesti palautettu roskapostista.
fi[1]: %s toimintakohteet on onnistuneesti palautettu roskaposteista.

note: translators: %s: the number of activities successfully marked as spam
en: %s activity item has been successfully spammed. | %s activity items have been successfully spammed.
fi[0]: %s toiminnan kohde on onnistuneesti merkitty roskapostiksi.
fi[1]: %s toiminnan kohteita on onnistuneesti merkitty roskapostiksi.

en: Errors occurred when trying to update these activity items:
fi: Tapahtui virheitä yritettäessä päivittää näitä toimintakohteita:

note: translators: %s: the ID of the activity which errored during an update
en: An error occurred when trying to update activity ID #%s.
fi: Tapahtui virhe päivitettäessä [ID #%s].

en: These identify the object that created this activity. For example, the fields could reference a pair of site and comment IDs.
fi: Nämä tunnistaa kohteen, joka loi tämän toiminnan. Esimerkiksi, kentät voisivat viitata pariin sivustoon ja niiden kommentti tunnuksiin.

note: translators: %s: the number of permanently deleted activities
en: %s activity item has been permanently deleted. | %s activity items have been permanently deleted.
fi[0]: %s toiminnan kohde on poistettu pysyvästi.
fi[1]: %s toiminnan kohteet on poistettu pysyvästi.

en: Secondary Item ID
fi: Toissijaisen kohteen ID

note: translators: %s: the name of the activity type
en: This activity item has a type (%s) that is not registered using bp_activity_set_action(), so no label is available.
fi: Tämä toimintakohde on tyyppiä (%s), jota ei ole rekisteröity käyttäen bp_activity_set_action() funktiota, joten nimiö ei ole käytettävissä.

en: Primary Item ID
fi: Pääkohteen ID

note: translators: accessibility text
en: Author ID
fi: Tekijän ID

note: translators: accessibility text
en: Link
fi: Linkki

en: Update
fi: Päivitä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Spam
fi: Roskaa

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: View Activity
fi: Näytä toiminta

en: Content
fi: Sisältö

en: Action
fi: Toiminto

note: translators: %s: the activity ID
en: Editing Activity (ID #%s)
fi: Toiminnan muokkaus (ID #%s)

en: In the <strong>In Response To</strong> column, if the activity was in reply to another activity, it shows that activity's author's picture and name, and a link to that activity on your live site. If there is a small bubble, the number in it shows how many other activities are related to this one; these are usually comments. Clicking the bubble will filter the activity screen to show only related activity items.
fi: <strong>Vastauksena</strong> sarakeessa, jos toiminta oli vastaus muuhun toimintaan, näytetään tekijän nimi,  kuva sekä linkki kyseiseen toimintaan aktiivisella sivustollasi. Jos ruudulla on pieni kupla jossa numero, se kertoo kuinka monet muut toiminnat on yhdistetty tähän nimenomaiseen. Nämä ovat yleensä kommentteja. Klikkaamalla kuplaa suodatus näyttää vain toimintaan liittyvät kohteet.

en: In the <strong>Activity</strong> column, above each activity it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the activity item was generated on your site. Clicking on the date/time link will take you to that activity on your live site. Hovering over any activity gives you options to reply, edit, spam mark, or delete that activity.
fi: <strong>Toiminta</strong> sarakkeessa, joka on jokaisen toimintatapahtuman yläpuolella, näytetään &#8220;Toimitettiin&#8221;  ja siitä seuraavana päivämäärä ja aika jolloin toimintakohde luotiin. Klikkaamalla päivämäärä / aika linkkiä pääset kyseiseen toimintaan aktiivisella sivustollasi. hiiren liikutus minkä tahansa toimintamerkinnän päällä antaa mahdollisuudet vastata, muokata, merkitä roskapostiksi taikka poistaa tämä toimintamerkintä.

en: Moderating Activity
fi: Toimintojen moderointi

en: There are many different types of activities. Some are generated automatically by BuddyPress and other plugins, and some are entered directly by a user in the form of status update. To help manage the different activity types, use the filter dropdown box to switch between them.
fi: On olemassa monia erilaisia ​​toimintoja. Jotkut ovat automaattisesti BuddyPress;n ja muiden pluginien luomia, ja jotkut tuodaan suoraan käyttäjän  tilapäivityksen toimesta. Pystyäksesi paremmin hallitsemaan eri toiminta tyyppejä, käytä suodatinta pudotusvalikosta vaihtaen tyyppejä niiden välillä.

en: You can manage activities made on your site similar to the way you manage comments and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on activities using the on-hover action links or the Bulk Actions.
fi: Voit hallita toimintoja joita teet sivustollesi samanllalailla kuten voit hallita kommentteja ja muuta sisältöä. Tämä näyttö on muokattavissa samalla tavalla kuin muut hallintanäytöt, ja voit muokata käyttäen leijuvia toiminta linkkejä tai massatoimintoja.

[ctx: Activity items per page (screen options)]
en: Activity
fi: Toiminta

[ctx: activity admin edit screen]
en: Author ID
fi: Tekijän ID

[ctx: activity admin edit screen]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: activity admin edit screen]
en: Link
fi: Linkki

[ctx: activity admin edit screen]
en: Status
fi: Tila

[ctx: activity admin edit screen]
en: Primary Item/Secondary Item
fi: Pääkohde/Toissijainen kohde

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/activity-stream-management-panels/">Managing Activity</a>
fi: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/activity-stream-management-panels/">Toimintasyötteiden hallinta</a>

en: <a href="https://buddypress.org/support/">Support Forums</a>
fi: <a href="https://buddypress.org/support/">Tukifoorumit</a>

en: For more information:
fi: Lisätietoja:

en: <strong>Type</strong> - Each distinct kind of activity has its own type. For example, <code>created_group</code> is used when a group is created and <code>joined_group</code> is used when a user joins a group.
fi: <strong>Tyyppi</strong> -Jokainen erilainen sellainen toiminta on oma tyyppi. Esimerkiksi, <code>created_group</code> käytetään, kun ryhmä on luotu ja <code>joined_group</code> käytetään, kun käyttäjä liittyy ryhmään.

en: For information about when and how BuddyPress uses all of these settings, see the Managing Activity link in the panel to the side.
fi: Saat tietoa siitä, milloin ja miten BuddyPress käyttää kaikki nämä asetukset, katso Toiminnan hallinta linkkiä paneelin puolelta päästäksesi sivulle..

en: <strong>Primary Item/Secondary Item</strong> - These identify the object that created the activity. For example, the fields could reference a comment left on a specific site. Some types of activity may only use one, or none, of these fields.
fi: <strong>Pääkohde/Toissijainen kohde</strong> - Nämä määrittelevät asian, jonka loi  kyseisen toiminnan. Esim. nämä kentät voivat viitata tietyn sivuston kommentteihin. Jotkut toimintatyypit voivat sisältää yhden taikka ei yhtäkään näistä kentistä.

en: Item, Link, Type
fi: Kohde, Linkki, Tyyppi

en: The two big editing areas for the activity title and content are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Primary Item/Secondary Item, Link, Type, Author ID) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
fi: Kaksi isoa muokkauslaatikkoa toiminnan otsikolle ja sisällölle on lukittu paikalleen, mutta voit sijoittaa kaikki muut laatikot käyttäen vedä ja pudota -toimintoa sekä voit pienentää taikka laajentaa niitä klikkaamalla kunkin laatikon otsikkopalkkia. Käytä näyttöasetukset -välilehteä nähdäksesi enemmän laatikoita (pääkohde /toissijainen kohde, linkki, tyyppi, tekijän ID) taikka valitaksesi joko yhden tai kahden sarakkeen asettelun tälle ruudulle.

en: You can also moderate the activity from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the activity.
fi: Voit myös valvoa toimintaa tässä näytössä käyttämällä tila-ruutua, jossa voit myöskin muuttaa toiminnan aikaleimaa.

en: You edit activities made on your site similar to the way you edit a comment. This is useful if you need to change which page the activity links to, or when you notice that the author has made a typographical error.
fi: Voit muokata toimintaa jonka olet tehnyt sivustoosi samaan tapaan kuin muokkaat kommenttia. Tämä on hyödyllistä, jos haluat vaihtaa joka sivulle toimintaan liittyviä linkkejä, tai kun huomaat, että tekijä on tehnyt painovirhe.

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Error: Please type a reply.
fi: Virhe: Kirjoita vastaus.

en: Error: The item you are trying to reply to cannot be found, or it has been deleted.
fi: Virhe: Kohdetta, johon yrität vastata, ei löydy tai se on poistettu.

[ctx: Admin Dashboard SWA menu]
en: Activity
fi: Toiminta

[ctx: Admin Dashboard SWA page title]
en: Activity
fi: Toiminta

note: translators: %s: User Display Name
en: Activity feed of %s's favorites.
fi: Toimintasyöte jäsenen %s suosikeista.

note: translators: 1: Site Name 2: User Display Name
en: %1$s | %2$s | Favorites
fi: %1$s | %2$s | Suosikit

note: translators: %s: User Display Name
en: Activity feed mentioning %s.
fi: Toimintasyöte maininnat %s.

note: translators: %s: User Display Name
en: Public group activity feed of which %s is a member.
fi: Julkisen ryhmän tapahtumapäivitykset joissa käyttäjä %s on jäsenenä.

note: translators: 1: Site Name 2: User Display Name
en: %1$s | %2$s | Mentions
fi: %1$s | %2$s | Maininnat

note: translators: 1: Site Name 2: User Display Name
en: %1$s | %2$s | Group Activity
fi: %1$s | %2$s | Ryhmien toiminta

note: translators: %s: User Display Name
en: Activity feed for %s's friends.
fi: Toimintasyöte jäsenen %s ystäville.

note: translators: 1: Site Name 2: User Display Name
en: %1$s | %2$s | Friends Activity
fi: %1$s | %2$s | Ystävien toiminta

note: translators: %s: User Display Name
en: Activity feed for %s.
fi: Toimintasyöte kohteelle %s.

note: translators: %s Site Name
en: %s | Site-Wide Activity
fi: %s | Toiminta koko sivustolla

en: Activity feed for the entire site.
fi: Toimintasyöte koko sivustolle.

en: There was an error removing that activity as a favorite. Please try again.
fi: Ilmeni virhe poistettaessa tätä toimintaa suosikkina. Yritä uudelleen.

en: Activity removed as favorite.
fi: Toiminta poistettu suosikkina.

en: There was an error marking that activity as a favorite. Please try again.
fi: Ilmeni virhe merkittäessä tätä toimintaa suosikiksi. Yritä uudelleen.

en: Activity marked as favorite.
fi: Toiminta merkitty suosikiksi.

en: There was an error posting that reply. Please try again.
fi: Ilmeni virhe lähettäessä vastausta. Yritä uudelleen.

en: Reply Posted!
fi: Vastaus lähetetty!

en: There was an error when posting your update. Please try again.
fi: Ilmeni virhe lähetettäessä päivitystä. Yritä uudelleen.

en: Please do not leave the comment area blank.
fi: Ethän jätä kommenttikenttää tyhjäksi.

en: Update Posted!
fi: Artikkeli päivitetty!

en: Please enter some content to post.
fi: Ole hyvä ja lisää hieman sisältöä artikkeliisi.

en: The activity item has been marked as spam and is no longer visible.
fi: Toimintakohde on merkattu roskapostiksi eikä sen vuoksi ole näytettävissä.

en: There was an error when deleting that activity
fi: Ilmeni virhe poistettaessa tätä toimintaa

en: Activity deleted successfully
fi: Toiminta on onnistuneesti poistettu
